Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem rábeszélésnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem rábeszélésnek hogy jöjjön a gyerek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ő szeretne 7év után, és hogy van aki tele van kételyekkel e nagy lépés előtt van aki nem, s ilyenkor megpróbálja biztatni a másikat h jó apa/anya lenne stb..


Nálunk is ez van. De nálatok volt olyan h gyerekvállalás előtt biztatni kellett a másikat, mennyire normális ez ? ( aztánv végül ő is azt mondta a végére h jöjjön)


2021. dec. 20. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
A gyerekvállalás pont olyan dolog, amit nem szabad rábeszélésre meglépni.
2021. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az esetek legnagyobb részében, ahol rá kell beszélni az egyik felet, az utána kudarcba fullad. Ezt mindkét félnek akarnia kell, rábeszélés nélkül.
2021. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Így gondolom én is,de a biztatás hogy jó szülő leszel stb belefér?
2021. dec. 20. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az normális és természetes, ha az ember fél és vannak benne bizonytalanságok. Bennem is voltak, vannak is, pedig már itt van egy gyerek és úton a második. De nem mindegy, ezek milyen mértékűek és pontosan miből állnak. Ha "csak" ilyesmi, hogy fél, hogy jó anyja/apja lesz-e a gyereknek meg az "ugye mindent meg tudok neki adni" jellegű bizonytalankodásról van szó, akkor azon persze segít a társunk néhány biztató szava és ez nem rábeszélés. Ha viszont olyasmiről van szó, hogy mondjuk nem is biztos benne, hogy akar-e gyereket, mert erre a világra meg ilyen körülmények közé meg egyébként se szereti a kicsiket, akkor azért ott én meggondolnám, hogy érdemes-e energiát fektetni a rábeszélésbe. Mert ebben az esetben tényleg rábeszélés és nem csak biztatás a dolog.
2021. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell ismerni a különbséget a között, amikor valaki vágyik rá de fél tőle, és a között, amikor nem kívánja a háta közepére se, és csak a kifogást keresi.


Amúgy szeret gyerekekkel lenni? Jól eljátszik az ismerősök, rokonok gyerekeivel, szeret velük lenni? Mennyire fontos neki a karrier? Amikor lakást/házat kerestetek, kereste a helyét a gyerekszobának?

Milyen gyakran hozza szóba a gyerekvállalást önként? (Pl, majd ha lesznek gyerekeink, elmehetünk a Balcsira.)

2021. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szeret a gyerekekkel lenni játszani velük. Ők is szeretik őt.


De ő nem érzi késznek magát rá

2021. dec. 20. 20:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még nincs itt az ideje. Ha nem érzi késznek magát, és mégis jön a gyerek, titokban haragudna rá és élete végéig utálná, amiért tönkretette a gyerek a szuperjó életét.

A gyerek csak akkor öröm ha akarod.

2021. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzi késznek rá magát, akkor ott még valószínűleg azért érzed rábeszélésnek a dolgot, mert valóban rábeszélésről van szó. Kérdés csak az, hogy "még" nem kész rá, vagy soha nem is lesz az, mert előbbi esetben még meg lehet gondolni, hogy vártok pár évet, utóbbiban meg azt érdemes meggondolni, hogy mi legyen a közös jövőtökkel. Ebben az esetben viszont nem szabad erőltetni, mert csak a gyerek látja kárát, akármelyik szülője is vállalja be felkészületlenül.
2021. dec. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy van különbség aközött, hogy a barátok gyerekeivel eljátszogat havi 2x egy órát, aztán "visszaadja" a szüleinek mikor elkezd sírni, meg aközött, hogy van egy sajátod akit nem igazán tudsz senkinek odaadni, ha éppen baja van (és nem is nagyon akar másnál lenni közben :D ). Előbbi esetben elég könnyű kijönni a gyerekekkel, utóbbinál azért elég nagyfokú elhivatottság és türelem, energia kell, hogy működjön, és emiatt nem releváns, hogy mások gyerekeivel hogy van el. A bátyám teljesen jól elvan az én lányommal, szereti meg minden, de sajátot nem akar, mert az már túl sok lenne neki, neki elég az a 3-4 heti pár óra gyerekezős idő. És a lányom is szereti őt, szóval ez nem jelent semmit.

(#4 és #8)

2021. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kicsit zavaros nekem a kérdés. Most az a bajod, hogy a másik szerint jó szülő lennél? Miért, mint mondjon?
2021. dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!