Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó kapcsolatban "normális" ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

3 éve élünk együtt. Kb. Másfél éve kezdődtek a problémák, bár előtte is voltak viták, de azt kultúrember módjára tudtuk kezelni. A párom folyamatosan lehurrogott, mindenben meglátta a szépséghibákat, és szóvá is tette. És egyébként teljesen hétköznapi életet éltünk, szóval nem volt semmi olyan körülmény ami indokolná a túlzó stresszt. Én sokat nyeltem, és sosem leptem át egy határt, de pár hónapja kiszakadt belőlem a sok felgyülemlett sérelem, és azóta ha vita van, teljesen kifordulok önmagamból. Undorítóan beszélek vele, teljesen lesüllyedtem a szintjére. Egyszerűen eszköztelennek érzem magam, sosem lelek partnerre a beszélgetésben, ezért csak bicskanyitogató puffogtatásra telik.

Ha eszembe jut milyen vagyok ilyenkor, legszivesebben elsüllyednén, mintha egy másik ember lennék. A párom ezt ki is használja, most már mindig azt mondja, hogy az én stílusom miatt van minden.


Szokott néha dicsérni, de több a rossz, becsmérlő megszólalás. Általában oda szúr, ahol a legjobban fáj, gyakran olyasmit is hozzám vág, amiről nem tehetek.


Kérdésem, más járt már így, hogy a sorozatos bantas hatására ilyen dolgok jöttek elő belőle, vagy tényleg egy ilyen undorító emberré váltam?


2022. jan. 2. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
A folyamatos becsmérlés védekező állásba helyez. Ez normális. Erősen reagálsz rá, mert véded a személyiséged. Ez nagyon helyes. Ha nem változik a kedvesed, akkor hagyd el, mert ennek van súlyosabb verziója is. Védd magad és tegyél lépéseket!
2022. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ez nálad egy védelmi mechanizmus. Ha kilépnél ebből a kapcsolatból, újra önmagad lennél.
2022. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
miért is vagy még vele?
2022. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem siman nyomjatok le egy kumitét

Oss

2022. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Mi akadályoz meg abban, hogy kimondd vége van! Megvárod, míg tányérok, kések is röpködnek, nem csak szavak?
2022. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
96%
Ne féljél kilépni egy mérgező és bántalmazó kapcsolatból! Inkább vágj bele egy ismeretlen helyzetbe, merj kilépni a komfort zónádból, jobbat érdemelsz nála! Az idő hamar elmegy melletted.
2022. jan. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
...a bántalmazó kapcsolat alapból nem normális.
2022. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt!


Azért nem lépek ki, mert még látom benne azt, akibe beleszerettem, na meg, akármilyen furán hangzik is, azért vannak kifejezetten szép napjaink is, ezek éltetnek.


Na meg az, hogy sokszor gondolok arra, hogy valóban velem van valami baj, és talán akkor oldódnak meg a dolgok, ha megtanulok változtatni. Csak egyelőre zsigerből nem ez jön..

2022. jan. 2. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Veled nincs semmi baj. Jól látod, hogy ez nem normális.

"Én sokat nyeltem ..."

Nem kell semmit lenyelned. Ez így nem mehet tovább. Ne a pár kivételesen szép nap éltessen, hanem sok jó nap valaki mással, vagy inkább egyedül, amikor senki se bánt!

2022. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Mire eljutsz arra a pontra, hogy betelik a pohár, már toprongy leszel lelkileg. Az is lehet, hogy ő fog akkorát rúgni beléd mint ide a Hold... Szerintem ne várd ezt meg!!!
2022. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!