Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális hogy ezt érzem ház...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális hogy ezt érzem ház vétel kapcsán?

Figyelt kérdés

Anyagilag nem állunk egy szinten ami a megtakarításunkat illeti.

Nekem 3x annyi félre tett pénzem van mint neki.

Viszont folyamatosan olyan érzésem van hogy nekem " kell" beletennem az összes pénzem h lehessen vlmink, ezáltal hozzásegítve őt h vlmije legyen..


2022. jan. 4. 16:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Amíg ilyen gondolataid vannak, hogy "nekem" meg "neki", addig ne vegyél közös házat.
2022. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Én ebbe nem mennék bele. Olyan arányban szerezzetek tulajdont, amilyen arányban hozzájárultok az ingatlan megvételéhez, ezt szerződéssel is lehet rendezni... Ha 2x annyit fizetnék, mint a párom, miért jutna neki 50% tulajdoni hányad? És ugyanez igaz fordítva is.
2022. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Így van. Tulajdoni hányad tükrözze a beletett összegeket.
2022. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem vártok/vesztek kisebbet/vesztek hitelre?


Én biztos nem tennék bele többet, mint a párom vagy ha igen, akkor nem fele-fele a tulajdoni hányad, bocs.


Pénzügyekben nálam nincs barátság meg kapcsolat, láttam elég vagyonmegosztást.

2022. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Olyan arányban legyen a tulajdoni a rész, hogy ki mit tesz bele...
2022. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

Ameddig így érzel nem szabad belemenni közös életbe! Te nem vagy szerelmes..


Ez még csak az első csepp, utána fog jönni a többi ilyen érzésed, hogy miért rendezzétek be fele fele arányban a házat, az ő ötletei úgyis hülyeségek, nagyobb részt a te házad, te pénzed, had legyen már a te ötleted.. Aztán fog jönni, hogy minek vegyetek annyi csokit, virágot, miért olyan kanapét, miért olyan konyhabútort, miért olyan cipőt a gyereknek.. Minden döntését, amivel nem értesz egyet meg fogod vétózni, mert a te pénzedből mennek majd nagyobb részben.


Aki ilyen beállítottságú, mint te(meg én), meg pár válaszoló, annak nem szabad szerelem nélkül közösködnie. És hiába mondod, hogy azok kis összegek, nem számítanak, az évek múlásával benned lesz az az érzés, hogy a konyha, a cipők, a sok felesleges apró kiadásból már hány autód lehetett volna, másra költötted volna a te pénzedet, nem az ő ötleteire..Aki szerelmes az úgy látja, hogy igen, én több pénzt rakok bele, de ő meg többet nyújt más téren, és ez így szuper, a ház legyen közös. Mondom ezt úgy, hogy nekem olyan párkapcsolatom volt, hogy én raktam bele többet és én vagyok a nő. De ő pl sokkal többet tűrt, én nyafogósabb voltam, tovább tudott higgadt maradni és nyugtatni. Én vagy 1000x annyi orgazmust okoztam neki, mint ő nekem, de ő sokkal többször nevettetett meg, mint én őt. Amíg szerelmes voltam, a hibái nem zavartak, kiegyensúlyoztuk egymást. Azóta 10+ év telt el, kicsit sajnálom, hogy több házimunkát végeztem(kb mindent én), de max a barátnőimnek nyafognék róla, had szidjam egy kicsit felületesen, miközben lényegtelennek tartom ezt. Boldogok voltunk, ez volt a fontos. Ne vedd el a lányt, nem vagy szerelmes belé, gyors válás lesz belőle.

2022. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

6

Blablabla... Attól, hogy valaki szerelmes, nem kell segghülyének lennie

2022. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mert, ha pénzről van szó, akkor segghülye az ember, de ha mondjuk szexről, házimunkáról, kedvességekről, akkor az belefér vesztésre is, nyerésre is. Persze.


Szerintem a pénz is olyan, amit az ember belepakol a kapcsolatba minden mással együtt, és ha úgy egészben ki van egyensúlyozva a mérleg, akkor az rendben van.

2022. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Az a baj váláskor szeretik szopatni az apákat. Pl. a férfi tette bele a ház árába a pénz 80%-át, aztán utána az asszony maradhat ott (még el se adják, ki se fizeti a nő a férfit), a férfi meg menjen albérletbe, miközben ott van egy (szinte) egész háza. Na ha ez nem így működne, az eléggé levenné a férfiakat az aggódásról.
2022. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
:DD Látom jött egy hülye, aki azokat a válaszokat pontozta le, akik írták, hogy a hozzájárulás arányában legyen a tulajdoni hányad. Véleménye nincs, arca nincs, csak pontoz. Tipikus ütődött. :D
2022. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!