Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az alábbi helyzetet hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés

A párommal több, mint egy éve vagyunk együtt.

A baráti társaságában vannak fiúk és lányok is.

Ezzel a társasággal mentünk egyszer együtt kirándulni, mivel akkor láttam őket először, egy kicsit mindenkiről mesélt előtte.

Volt az egyik lány, legyen a neve X.

Na erről a csajról kicsit többet mesélt, hogy ilyen okos, olyan okos, ilyen vicces stb. Furi volt, le is állítottam hogy hú de szerelmes belé. Mondta hogy ja nem, dehogy is, nem akart erre utalni a viselkedésével.

Azt tudni kell, hogy ez a társaság egy egyetemre járt egy időben, egy kollégiumban laktak.

A kirándulás megtörtént nem volt semmi vibrálás köztük, szóval elengedtem a dolgot. Sőt azóta voltunk együtt nyaralni a társasággal akkor sem volt úgy semmi jelentős.

A napokban valahogy ismét feljött a téma. Ez volt az első hogy komolyabban beszéltünk exekről, rossz tapasztalatokról, stb.

Lehet fura, de engem sem érdekelt és őt sem. Nagyjából ismerem őt korábbról, ő is engem, nem nagyon firtattuk a dolgot mert nem volt jelentősége.

Szóval visszatérve X-hez. Bolondoztunk, nevettünk, egy nagyon jó hangulatú beszélgetést folytattunk és mondta hogy nagyon örül neki, hogy engem nem zavar hogy vannak lány barátai és ő is bízik bennem, mert nekem meg csak férfi kollégáim vannak.

Mondtam neki hogy hát igen, azért X-el kapcsolatban vannak fenntartásaim, mert fura a dolog hogy ennyire ömlengett korábban róla és hogy ha annyira szerelmes belé, akkor miért nem vele van. Még nevettem is, mondom biztos azért nem mert X-nek párja, férje van. Erre ő tök balta arccal mondta hogy igen, azért. Mondom mi? Csak azért nem vagytok együtt mert ő neki más a párja? Mondta hogy igen.

Hát az hogy gondoltam azért más, mint hogy be is bizonyosodik..

Mondtam neki hogy látom hogy még mindig bele van esve, vagy 7-8 évvel később is. Látom hogy néz rá, egy fél éve még ömlengett róla. Mondta hogy nem. Ezt ők anno megbeszélték hogy nem, a csaj semmit sem akart, neki már akkor megvolt ugyan ez a párja.


Kettős érzés támadt bennem:

1) Leszrom, mert nem tudok mit csinálni, a csajnak van férje, jön az első gyerek és a barátomat is jó rég barátzónába tette. Nem tudom mit csinálni ha fejre állok sem, akkor is még lesz ez az érzés a páromba. De érzem hogy oda van értem, imád, a tenyerén hordoz.


2) Az az ici pici tüske bennem van,hogy csak azért van velem, mert X-nek nem kellet. De mindent félre téve, ha a csaj is most elválna, tuti bepróbálkozna nála ismét. Vagy ezt csak sejtem, de szerintem biztos. És hogy akkor nincs ló jó a szamár is? Akár hányszor fogunk velük találkozni, az fog bennem kattogni hogy itt van a párom valódi szerelme, akin évek alatt sem tudta túltenni magát? Mondom, igen, fantasztikus velem, de a szívében nem csak én vagyok egyedüli nő, hanem X is ott van. Nem tudom ez az érzés el fog-e múlni. Mármint az, hogy nem fog zavarni már? Lesz valaha olyan hogy nem gondolok erre naponta? Ha találkozunk ezzel a társasággal, ami szerencsére ritka, akkor ez fog az eszembe járni? Itt a párom szerelme. Meg én is.


Amíg csak sejtettem nem fájt ennyire, boldog tudatlanság.


Erre van valami ötletetek mit tegyek? Hogy ne gondoljak erre? Vagy hülyeség és csak túl gondolom?

Titeket nem zavarna?


2022. jan. 7. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nálam ez szakító ok.


Nem leszek második meg harmadik. Kb "igen? Szóval azt mondod csak azért nem vagyok együtt mert NEKI van párja?Akkor ott az ajtó"

Már bocs kedves kérdező, de engem ne alazzon meg senki ilyennel.


32/F

2022. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Ezt az agyalást rögtön engedd el, nem úgy érzem, hogy te a jelen boldogságának örülnél, hanem a múlt érzelmein, és a jövő aggódásával vagy elfoglalva, igy hosszú távon megöldöd a mostani jó kapcsolatodat, és a zöld szörnynek nyitsz ajtót, a boldogság kék madara helyett...:-(
2022. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Konkretan mondta, hogy csak azert nincsenek egyutt, mert a csajnak van valakije. Es ezek utan gondolkozol?

Legyen mar tartasod baszki, hiszen te is belatod hogy csak szamar vagy ebben a kapcsolatban. Elhiszem hogy szeret stb, na de ilyet mondani? Pofatlansag netovabbja. Es nem ismerlek, nem tudom milyen vagy, de ha te is elgondolkozol azon, hogy ezen fogsz kattogni ha osszefuttok a barati tarsasaggal, akkor igy is lesz.

Nem szeretek szakitasra beszelni embereket, de szerintem te is tudod hogy ez lenne a megoldas :( Hidd el fogsz talalni valakit, aki ugy fog esedezni utanad, mint a pasid X irant :(

2022. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Pont ezek a szélsősegek tombolnak bennem. Nem akarok ilyenek rugózni, de azt sem hogy örök második legyek. Nem olyan embert kell találunk aki értünk van oda, és nem azért mert akiért oda van foglalt? Derült égből villámcsapás.
2022. jan. 7. 13:39
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem valami miatt nem vagy boldog vele, és ezért (is) mész a múltjába.

Ha a jelen neked nem jó, akkor ez nem fog menni.

2022. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha még most is oda van érte, az nem a múlt sajnos.
2022. jan. 7. 14:03
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen átérzem a helyzetedet, jártam hasonló cipőben.

Én is azt hallgattam kezdetektől fogva a másik nőről, hogy mennyire kedves, mennyire szép, mennyire okos, de csak egy jó barát. Aztán fél év múlva nálunk is kibukott, hogy voltak próbálkozások a múltban, csak a volt párom nem kellett neki minden igyekezete ellenére sem. Szerencsére a lány nem tartozott a szoros baráti társaságához, de így is összefutottak hébe-hóba. ÉVEKIG szó nélkül nyeltem a békát, mert nagyon szerettem az exemet, de nem változott a helyzet semmit. Engem felemésztett a gondolat, ő meg tojva az érzéseimre, ugyanúgy fenntartott egy aránylag szoros kapcsolatot a nővel. Végül szakítottam vele, és őszintén szólva sokkal felszabadultabbnak éreztem magam utána. Mindenki megérdemli, hogy olyan párt találjon, akinek ő a mindene. :) Nem szabad elvenni magunktól az esélyt azzal, hogy benne maradunk egy olyanban, ahol kétségek gyötörnek.

2022. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

"Az az ici pici tüske bennem van,hogy csak azért van velem, mert X-nek nem kellet."


Mire egy férfi egy sikeres párkapcsolatot kialakít, általában N db visszautasításon van túl. Vagyis azért van azzal a nővel, mert az előző N db nőnek nem kellett.

Most akkor rakjon minden nő tüskét a szívébe, hogy a párja csak azért van vele, mert nem egy, hanem N db másik nőnek sem kellett. És N néha nagyon nagy, akár 100-nál is nagyobb lehet.


Ostobaság az egész gondolatmeneted. Arról van szó, hogy önbizalomhiányos vagy és emiatt féltékenykedsz a semmire.


Ja, és közölném veled, hogy amikor egy férfi normális, jó színvonalú párkapcsolatban van, akkor is észre veszi a csinos nőket az utcán. Megnézi őket. És hogy közben mire gondol, az nem tartozik rád. Igen, adott esetben ARRA is gondol.

2022. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%

Belementel egy olyan beszelgetesbe,h a telintelyed serul.

Eleve kerulni kellett volna az egeszet.


Ha annyira a tenyeren hordoz,akkor fontos vagy neki. Nem egyertelmu,h a csajjal kezdene.


Legyel kicsit elhanyagolobb. Fordulj magad fele es a barataid fele. Jarj kevesebbet az o barati tarsagsba. Legyenek sajat barataid tele hasonloan helyes fiukkal,akikrol te is igy beszelsz. Akar menj el vmi csoportos edzesre is fiuk koze.

2022. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
12%

Uh, nehez lehet...


Hozzatenni csak annyit tudok, hogy esetleg kezdj el poliamor temaban olvasni. Nem azert, hogy kinyissatok a kapcsolatot vagy barmi, hanem mert igy kozelebb kerulhetsz ahhoz a gondolkodashoz, hogy alapvetoen tobb emberhez is fuzhetnek gyenged erzelmek.

Ez nyilvan egy drasztikus perspektiva-valtas, de ha ahhoz a nezethez ragaszkodsz, hogy csak egy ember lehet a szivedben, akkor sokkal erosebb a veszelyerzet - szerintem.

Persze ez a gondolat is faj, tudom, hiszen te egyedul akarsz ott lenni. Es valoszinuleg egyedul is vagy a poziciodban, csak a parod hulyen fejezte ki magat.

2022. jan. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!