Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kapcsolaton belül az eltérő anyagi helyzetet hogyan tudtátok jól kezelni?

Figyelt kérdés

Én F/29 vagyok párom N/21. Kettőnk között én vagyok jólvan jobb anyagi helyzetben. Alapvetően nincs közöttünk emiatt semmi probléma és beszéltünk is már erről hogy ne aggódjon ilyen miatt. Azonban látom, hogy ez néha-néha mégis zavarja. Pláne a mostani helyzetben, neki is felmondtak úgyhogy ide költözött aminek örülök mert egyébként is terveztem már, hogy felvetem neki ezt mert már több mint két éve vagyunk együtt.

Szívesen jött de látom hogy kicsit zavarja is mert viszonylag azért kevés tartaléka van fizetésse most meg nincs, mivel a vendéglátásban melózok.


Látom, hogy zavarja amikor elmegyünk nagybevásárlásra és én fizetek többnyire. Viszont mivel jól keresek én drágább élelmiszereket és dolgokat veszek, amivel nem szeretném őt terhelni mert ő nyilván olcsóbbakat venne.


Szeretném ha tartalékolná a megtakarításait, de nem is akarom se lekezelni se azt, hogy rosszul érezze magát, így néha hagyom, hogy beszálljon a bevásárlásba vagy ő fizessen a hambisnál.


Beszélünk erről és nincs ebből probléma csak tényleg látom, hogy zavarja, arról meg már eleget hallottam hogy ez ilyen dolgok tönkrevághatják a kapcsolatot.


Tudtok tanácsolni valamit amit lehetne még tenni ez ügyben hogy kevésbé érezd rosszul magát?


2020. ápr. 17. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz mit tenni.Továbbra is erősítsd benne, hogy átmeneti helyzet, és közösen akarod megoldani.
2020. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Esetleg beszéljétek meg, hogy mivel tud ő hozzájárulni a jelen helyzetben a közöshöz, hiszen nemcsak a pénz van. Sokszor az is megtakarítás egy családnak, ha pl. Otthon főznek, mosnak, takarítanak. Ugyanúgy munka.
2020. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%

Férfi vagyok. Én nem bírom amikor egy nő feszeng a pénze hiánya miatt. ha előjön ilyen femináci baromságokkal, hogy ő nem eladó, meg közös éttermi számla, na akkor kukázom.


Férfiként nekem alap, hogy eltartom a nőt. KIVÉVE, ha a nő sokkal jobban áll anyagilag. Olyankor nem zavar, ha vesz nekem valamit, vagy elintéz ezt - azt pénzzel.


Dobd ki, ha ezen feszeng!

2020. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha összeköltöztetek hagyd hogy ő is dönthessen abban mit vesztek meg és mit nem még akkor is ha a te keresetedből van. Az enyém meg a tiéd helyett a miénk kerüljön előtérbe. Én kb 6-8 szor többet keresek a feleségemnél. Ő sokkal spórolósabb mint én. Időnként jó. Meg érzi hogy van szava benne.
2020. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1 Igyekszem.


#2 Az otthoni főzés és ilyenek mind megvannak. Bár ezeket közösen csináljuk, mert nem akarom, hogy azt érezze cselédányként kezelem. Viszont abban igazad van, hogy valamit ki lehetne találni amitől nem érzi azt hogy tartoznak.

2020. ápr. 17. 11:51
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 Persze, hogy hagyom beleszólni abba hogy mit vegyünk vagy hova menjünk el enni vagy milyen közös programunk legyen. Nem kezelem le így. De nem is akarom azért ételből a rosszabb minőségűt megvenni csak azért mert olcsóbb, szerintem azzal még nem vagyok bunkó ha nem az áruk alapján vásárolok termékek.

Annak pedig híve vagyok, hogy beszéljünk meg mindent közösen.

2020. ápr. 17. 11:56
 7/11 anonim ***** válasza:

6.-ra.


És képes vagy lejjebb adni miatta?


Pl. egy étterem. Ha imádod a kedvenc helyed, de neki nem telik rá, és kéri/zavarja, hogy oda jártok, akkor többet nem mész? Vagy csak titokban?


Ha akarsz egy drága órát, akkor nem veszed meg, mert neki az egy óriási összeg lenne, és zavarja, hogy neki sosem lesz?

2020. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 Megtettem. Előzö nyáron én Japánban vagy Thaiföldre akartam elutazni nyaralni. De mivel ő is fizetni szeretett volna belőle ezért Cserkeszőlő lett belőle és csak egy hosszú hétvége.


Nyilván nem járunk minden nap étteremben és igen ritkábban megyünk miatta ilyen helyekre közösen.


Viszont szoktam drága holmikat venni. Gondolok itt a számítástechnikai eszközeimre, de ezeket munkához használom (jó meg valóban szoktam játékra is venni). Drágább cipőt is szoktam venni de azt azért mert jobb a lábnak.

viszont ilyen felesleges ékszereket és dolgokat alapjáratban nem veszek mivel nem szeretem ezeket.

2020. ápr. 17. 12:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a legfőbb stratégia, hogy igyekszünk nem sokat beszélni és foglalkozni a pénzzel, nem e körül forog az életünk.

Figyelj arra, hogy lehetőségeihez képest ő is kivehesse a részét a költségekből. Ha boltba megy, hoz neked pár banánt meg egy tejet, ha te boltolsz akkor veszed meg magadnak a rúd szalámit, meg a drága dolgokat, meg ami még kell neki is. Aztán csak egyszerűen nem dobjátok szét a blokkot.


A nyaralás viszont nekem fontos. Csóróságból nemnyaraltam már épp eleget.

Azt az elején leszögeztem, hogy ha már eljutottam oda, hogy megtehetem, belefér, hogy kettőnknek is álljam a költségét és nem egyedül akarok menni, akkor ne üljünk már otthon csak azért, mert neki bántja a büszkeségét.


A pénz eszköz, nem életcél, merni kell használni is.

2020. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Nincs itt semmi gond. Jól csinalod.

A kisebb kiadasokat vasarlasokat hagyd hogy ő fizesse, a nagyobbakat pedig te.

Az ajándékot ne értékbe mérd, a nyaralásnàl pedig nem az a lènyeg hogy hova mégy hanem hogy kivel.

2020. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!