Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy reagáljak a ,,beszélnünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Klementinacska kérdése:

Hogy reagáljak a ,,beszélnünk kell”-re ha már kb 20x játszuk el?

Figyelt kérdés
Távkapcsolatban vagyunk. Amúgy minden elég okés eddig. Már csak fél évig tart a távolság. De minden alkalommal mikor találkozunk egy nappal előtte bejelenti hogy beszélünk kell valamiről mert ez így nem okés és így nem lehet csinálni. Mindig megbeszéljük. Mindig úgy tűnik hogy mostmár minden rendben van és eltelik két hét és tényleg mind jól megy. Erre a találkozás előtt két nappal jut eszébe hogy valami nem oké. Ezzel minden találkozásra rányomva a hangulatot. Hogy minden alkalommal érzelmileg kikészítem magam. És ezekkel a problémákkal nem is igazán tudok mit kezdeni mert nem velem van a baj. A barátom is mindig elmondja hogy ő nem tudja csinálni ezt meg ezt meg amazat.. én meg egyre többet engedek és engedek és igyekszem alkalmazkodni mert látom hogy tényleg kínlódik ő is hogy jól csinálja. De ez engem szétszed idegileg. Mert minden alkalommal úgy kell találkozzak vele hogy na most akar szakítani. És az a baj hogy ,,megoldjuk” megbeszéljük a nagy gondot és két hét, jön a következő. Ez megy már egy pár honapja. Ő szeret engem ez biztos. Én is őt, ez is biztos. De hogy mi a fene ez a problémázás hétről hétre én nem értem. Mit kellene mondjak? Mit reagáljak erre? Hogy lehet véget vetni ennek a idegbaj játéknak?

2022. jan. 13. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélitek rögtön videóhívásban. A probléma letudva. Egy távkapcsolatban a "majd személyesen" ne legyen elvárás egyik fél részéről sem, mert ehhez a szituációhoz vezet.
2022. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Fú, hát nem irigyellek. Én így vagy úgy véget vetnék ennek. Vagy abbahagyja a kikészítésemet vagy én hagyom abba a kapcsolatot.
2022. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nála ugyanolyan fokozatot jelent ez, mint nálad? Nem lehet, hogy csak te parázol rögtön attól, hogy nem mentél át valami mércén és szakításon gondolkodik ő meg nem gondolja ennyire tragikusan? Szóval fakadhat ez a te önbizalomhiányodból is. Persze ez csak találgatás.

Esetleg legközelebb te mondd neki, hogy "valamit meg kell beszélnünk" :D És beszéljétek meg ezt. Hogy most tényleg elégedetlen folyton veled? meg akar-e változtatni, mert különben mégsem illetek össze? Mert így a te szemszögedből nézve rád ragaszt egy csomó bizonytalanságot.

Egyébként nem tudom, mióta vagytok együtt, de talán minden kapcsolatnak van ilyen szakasza, amikor lelohad a lelkesedés és kicsit kezdjük reálisabban látni és mérlegelni a másikat és kezdődnek ezek az összecsiszolódások, amik vagy mennek vagy se.

2022. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele, hogy igen mindkettőtöknek rossz, ne ezen agyaljon, hanem, hogy fél év múlva megoldódik.

Jó kérdés, hogy ezek miről szólnak, mert lehet, hogy nem is a távolság a probléma! Mondanál példákat?

2022. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha legkozelebb ezt mondja, akkor azt valaszold, hogy igen, szerintem is beszelnunk kell. Ettol be fog kakilni, tudom, mert anno en is ilyem voltam, mint o. Aztan ha talalkoztok, akkor mondd neki, hogyha ezt mindig el fogja jatszani, akkor nem sokaig fogod mar ezt tovabb folytatni, mert ehhez a nyuglodeshez neked nincs kedved.
2022. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
"szerintem is"
2022. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

3-as

Tény hogy én is kapcsolatfüggő vagyok és elég rossz az önbecsülésem. Tudja ő is, és ő is ebben a cipőben járt/ jár ( amúgy pszichológus tanonc). Epp ezért nekem minden ilyen bejelentés nagyon leterhelő mert külső belső biztonságomnak annyi. Ezen dolgozok. De nem megy egyik napról a másikra. Ezért lenne könnyebb ha nem tenne rá egy lapáttal ezekkel. De tudom hogy fontos hogy ő is elmondja ami nehéz neki. Nyilván jobb mint elnyomni. De amúgy általában akkor van ilyen beszélgetés amikor több ideig van valami ami miatt nem érzi magát jól a kapcsolatban, és jön a vagy szakítunk vagy változtatunk. Amin én általában nem tudok. Pl ha azt mondja mennyire nehéz neki a távolság. Azt hiszem a találkozások érdekében meg a beszélgetések terén sem tudok többet tenni. De ez csak egy példa. És nem olyan dolgok amit el tud hessegtetni.. ha megpróbálja lenyomni előbb utóbb vagy megcsal, vagy otthagy. Így hogy szembe próbál nézni vele, xanax kell hogy ne szorongja és eméssze szét magát.

Ez így ilyen kell legyen. Közösen fogunk szopni minden apró hülyeségért? Majd megszokjuk vagy abba hagyjuk?

2022. jan. 13. 16:25
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

7-es Komolyan pszichológiát tanul? Remélem páciens nem kerül a kezei közé!

Nem akkor kell szólni, amikor beszélnünk kell van, hanem amikor érzi, hogy valami nem jó. Az, hogy xanaxot szed, az nem megoldás, talán kereshetne pszichológust, vagy egyszerűen elmondhatná, hogy mi a baja, akkor, amikor a problémát érzi, és meg tudnátok oldani feszkó nélkül. Erre nem az a megoldás, hogy gyűjti, majd rád zúdítja, hogy old meg! Komolyan kérdezem, hogy mit tanul, és hol, mióta, mert rohadt nagy baj van, ha ezt egyetemi keretek között tanulva ilyen középiskolás szinten akarja megoldani.

2022. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Hát jó páros vagytok :D Mondjuk minden pszichológus a saját gondja miatt jelentkezik annak... szóval ezt nem csodálom, tipikus más szemében a szálkát, hogy a gerendájával ne kelljen foglalkozni. Neked kell látnod vagy belátnod előbb-utóbb, hogy fejlődtök-e egymás mellett vagy pont az ellenkezője, mert talán ez egy olyan disszonancia, amit nem tudtok kezelni. Neked biztos már az diszkomfortos, hogy ha eddig nem ezt szoktad meg a kapcsolataidban (akár baráti, rokoni), hogy ezúttal te légy az erősebb, mert ő még nálad is sokkal bizonytalanabb. Én személy szerint nem tudom, mik az értékei ennek a fiúnak, biztos vannak azok is, de nem hangzik túl jól, hogy Xanaxot kapkod, hogy nehogy megcsaljon és mindez a te hibád, mert nem ütsz meg valami mércét. Mik a terveid vele? Ha valami nagy szerelmet, héjjanászt az avaron keresel, akkor oké lehet és lehet nagyon nagy szerelem... De ha egy stabil, kölcsönösen támogató társat, akivel családod lehet, nem biztos, hogy ő lesz a jó választás.
2022. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért kìváncsi lennék egy konkrét példára, mi az, ami nem oké, vagy milyen apróságok vannak, amikért muszáj szólni.


Picit úgy érzem kihasznál. Kellesz neki, hiányol, de a saját feltételei szerint kellene játszanod. Nem várhatja el, hogy mindig te legyél a tökéletes, jó kislány. Mert nem hiszem, hogy minden a te hibád...

2022. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!