Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kedves mindenki! Sajnos egyre jobban úgy néz ki, hogy megoldhatatlan problémáink vannak a házasságunkban a felesegemmel. próbálunk közös nevezőre jutni, de sajnos nem igazán sikerül. Úgy néz ki nem tudjuk elkerülni a válást. Most az a helyzet, hogy nagyon frusztrált vagyok a mindennapokban a kialkult helyzet miatt, viszont van egy 2 éves kislányunk, akit nagyon szeretek. Együtt vagyunk minden reggel és este, valamint hétvégéken, amikor nem dolgozom. Ő konkrétan a mindenem. Viszont ha belegondolok, hogy elválunk, akkor szinte beleőrülök a gondolatába is, hogy elszakad tőlem. Lesz egy pótapja, akit majd jobban szeret esetleg, mint engem, ritkábban láthatom, stb. Ezt végiggondolva nem tudom mit tegyek. Szenvedjek a házasságomban, vagy attól, hogy elszakad tőlem a gyerekem.

Kérem írja meg nekem a tapasztalatait, aki járt hasonló helyzetben. Aki nem, az kérem ne írjon tanácsot, mert ezt nem lehet átérezni, ha az ember nincs benne, vagy nem volt benne.



2022. jan. 19. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Elváltunk de koppantunk. Mindketten azon idegeskedtünk hogy jut időnk a sok nőre /pasira. Jobban mondva a nejemnek már volt valakije de az nem gondolta annyira komolyan a dolgot csak nem akart engem kerülgetni szeretőként mert félt hogy betakarom mint Moszkvát a hó. Én válás után nem akartam mozaikcsaládot csak gyermektelen nőt, most összejött egy de sok meló volt benne. Gyerektartás teljesíthető, láthatás oké.
2022. jan. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha ennyire szereted a lányodat és támogatni akarod, azt érezni fogja, és viszonozza majd a szeretetet. Nem fogja jobban szeretni nálad a pótapját.
2022. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Abban nem tudtok közös nevezőre jutni, hogy ha elváltok, akkor hogyan látod minél többet a gyereket?
2022. jan. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem, hanem a házasságunk megjavításában. Nem tudunk közös nevezőre jutni, hogy mindegyőnk jól érezze magát. A gyereken csak én stresszelek, mert nem tudom elképzelni, hogy elszakad tőlem. Ez nagyon frusztál.
2022. jan. 19. 00:48
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Értem, de ha a gyerek ezt látja, márpedig érezni fogja, akkor még rosszabb.

Ezt azért kérdeztem, mert így azért ott vagy, mint apa, csak más a helyzet. Mert igazából, ha megtudjátok beszélni a láthatást, akkor sokat tudsz vele lenni.

Egy barátom is így van, van amikor a héten 3 4 napot vele van a gyerek pl.

3as voltam.

2022. jan. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Mi is majdnem elvaltunk mikor a fiunk 2-3,5 kora körül volt.

Most 5, és rendeződtek a dolgok.


Nem írtad mi a probléma, de van egy gyanúm h ha a gyermek kicsi kora körül jönnek elő a problémák azok idovel helyrehozhatoak. Az egy kemeny idoszak, sok a válás. Mi is a gyermekünk miatt maradtunk csak akkor egyutt, de baromi nehez volt. Én akkor úgy ereztem elárulom magam ha maradok. Mégis megtettem, és már nem bánom.

Lehet külön is fejlődni de lehet együtt is.

2022. jan. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ismeretségi körből van tapasztalat, éspedig nagyon rossz.

Nem azonnal, de évek alatt eltávolodott a két lány az apjuktól. Hiába minden, heti 1 nap vagy kétheti 2 nap sokkal kevesebb, mint amit az anyjukkal töltenek. Az anyjuk pedig módszeresen ellene nevelte a gyerekeket. Ezt nem tudta a férfi ellensúlyozni. Az mesebeszéd, hogy a gyerek megérzi, hogy az apja igazán szereti. A tény ezzel szemben az, hogy egy kisgyerek nem bírja idegileg, hogy folyton szembenálljon az anyjával, ha együtt lakik vele. Tehát ha az anyja utálja az apját, akkor megutálni ugyan nem fogja, de eltávolodik tőle lelkileg.

Az ismerősömnél a volt feleség pl. az iskolai szünetekben előírt fele időt se nagyon adta meg az apának. Ha az apa panaszt tett a gyámhivatalnál, a gyerekek előtt úgy magyarázta, hogy az apjuk áskálódik ellene.


Én a helyedben nem válnék, hanem kivárnék. Ha nő a gyerek, változhat még a kapcsolat.

Párterápiára nyitott lenne a párod?

2022. jan. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom emberileg milyen kapcsolatban vagytok a felésegeddel, mert ha jóban, akkor lehet kérni közös felügyeletet, ami a gyakorlatban azt jelenti hogy 1 vagy 2 hétig nála, 1 vagy 2 hétig nálad.


Ez ha messzebb költöztök nem tudom ugyan hogyan oldható meg az ovoda, iskola miatt, de egyre gyakoribb az ilyen. A gyereket (állítólag) nem viseli meg.

Persze előbb mindenképp próbáljátok helyrehozni, de ha nem lehet már, akkor sem kell elszakadnod a kislányodtól. Egy rossz házasságban felnőnie rosszabb, mint így.

2022. jan. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezért vagyunk együtt. Imádom a lányomat, így nem váltunk el.


Akik elváltak ott sem igaz hogy a gyerek megutalta volna apját, sőt akiket ismerek ott apa a minden. Kicsi korban is, és felnőtt korban is.

Ha simán csak szereted és torodsz vele amennyit lehet, O a tiéd marad, új apa nincs, csak egy ismeretlen csávó aki oda költözik hozzájuk.

2022. jan. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi már több éve külön vagyunk (nem voltunk összeházasodva). Akkor 2,5 és 8 évesek voltak a gyerekek. Utáltam (most is) az apjukat, de ő nagyon szereti őket, és viszont. Nálam laknak, de bármikor mehetnek az apjukhoz. Azt kell mondjam, hogy az anya normális hozzáállása nagyon kell a jó apa-gyerek kapcsolathoz. Én nem akartam elvenni, nem akartam az apjuk ellen fordítani őket, a gyűlölet miatt ez sokszor nagyon nehéz volt.

Ugyanakkor ismerek olyan anyát, aki simán elfordította a gyereket az apjától, az akárhogy küzdött, és kedves volt, és ment, és akarta...

2022. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!