Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az én családom, vagy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az én családom, vagy a párom családja "normálisabb"?

Figyelt kérdés

Idézőjelbe tettem a "normális" szót, mert nem igazán a legjobb megofalmazása a problémámnak, picit pejoratív a jelentése, de hirtelen nem jutott eszembe szofisztikáltabb szó.


Mi hárman élünk együtt, anya, bátyám és én (elvált szülők). Mindenki dolgozik már főállásban, tehát úgy élünk, mint 3 felnőtt ember. Barátomék családjában élnek a szülők, barátom és a 15 éves öccse (ott is öccsén kívül mindenki dolgozik). Barátom 24 éves, én 23.


Nálunk alapvetően sokkal önállóbb mindenki, bármi ügyet kell intézni, azt el tudjuk magunknak intézni (pedig az én anyukám már 61 lesz és online mindent el tud intézni magának!). De nem csak ügy, hanem lényegében önállóak vagyunk, nyilván kérünk segítséget, ha valami nagyon nem megy (pl. én 55 kg-san nehezen emelek nehéz tárgyakat), de alapvetően ha anyának kertészkedni van kedve, kimegy, de ezzel mi nem vagyunk rá kötelezve, hogy akkor márpedig mindhármunknak kertészkedni kell. A házi munka nagyjából fel van osztva egymás között egyenlő arányban, ezzel sincs gond. Anyának van autója, amivel közlekedik, nekem nincs jogsim, de SOSE jutna eszembe anyát kérni, hogy jöjjön el értem ide vagy oda, természetes, hogy bkv-n utazom. Mindenki hétköznapokon jön-megy, anyának, bátyámnak, nekem is megvan a magunk hobbink, baráti körünk, nyilván azért vannak olyan esték is, amiket itthon töltünk együtt. De úgy elvan mindenki alapvetően és éli mindenki a saját életét, mint 3 felnőtt.


Barátoméknál ezzel szemben teljesen más a helyzet, ott sokkal inkább függ mindenki mindenkitől. Pl az ő szülei egy 10 évvel fiatalabbak, 49 évesek, és mégis minden online ügyet a barátom intéz helyettük (ügyfélkapus dolgok, online számlabefizetés, múltkor az apjának kellett SZÉP kártyát ativálni - nekem is most kellett, mert decemberben váltottam ki, egészen konkrétan a kártyához járt egy 2 SOROS!! leírás hogy milyen ügyfélszolgálat telefonszámot kell hívni, felhívtam és 2 perc alatt megvolt -, stb). Az autó is ugyanez, barátomnak van autója (meg az apukájának céges) és emiatt neki kell az anyukáját jobbra-balra furikázni, miközben olyan az anyukája munkaideje, hogy 3*12 óra egy héten, tehát rengeteg szabadideje van, simán beleférne neki a tömegközlekedés... meg eleve nem értem, hogy ott van az anyukájának a férje is, ez nem az ő feldata lenne elsősorban? Meg amin igazából most kiakadtam, hogy szombatra szerveztem barátommal egy közös kirándulást, de elég messzire, tehát időben el kéne indulni... és akkor a barátom mondja, hogy hááát neki szombat délelőtt még segíteni kéne otthon.. kérdezem, mit? Mondja, hogy a szülei(!) hálószobáját takarítják, és az ágyat segíteni kell arrébb tolni, hogy alatta is ki tudják takarítani.. ez volt az a pont, amikor majdnem mondtam, hogy hagyjuk akkor a kirándulást.. eleve nem értem, ott van 2 felnőtt ember, a 15 éves öccse, 3-an nem tudnak egy ágyat arrébb tolni? Miért kell ehhez a barátom? Nálunk pl én a 60 éves anyukámma simán rendezgettünk szekrényeket ketten, mikor a bátyám éppen nem volt itthon és nem szakadtunk bele... szóval valahogy az én családom mintha önállóbb lenne és MEGOLDJUK a dolgokat, náluk mintha bármi munka/házi tevékenység lenne, ahhoz mindig egyszerre kellenének 4-en.. nekem ez annyira furcsa. Meg ma is, nekem homeoffice van, de kevés munkám van, így a barátom mondja, hogy akkor délelőtt itt marad nálunk és picit ellehetnénk.. mondom, oké. Aztán kiderül, hogy rendeltek bútort és haza kell neki menni 9-re, mert hozzák (de elvileg az anyukája otthon van). Szóval a barátom családjában azt érzem, hogy a barátom az "atyaúristen", akire minden IS rá van bízva, minden családi ügyet neki kell intézni, mintha ő lenne a családfő.. full központi szerepben van. Csak ez azért nehéz, mert így annyira én nem is tudok rá számítani, mert full a családjához van láncolva, és mindig van náluk valami, ami részben vagy egészben, de beleszól a kettőnk közös szabadidejébe..


Bocsánat a regényért, csak kezdek ebbe belefáradni, most csak pár példát hoztam fel, de szinte minden tali szervezésében ilyen körülményesen kell eljárnunk, szem előtt tartva mindig, hogy otthon náluk mihez kell éppen otthon lennie stb... és kezdem magam másodlagosnak érezni a családja után.. :/



2022. jan. 20. 10:46
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam, hogy talán ez azért is van, mert úgymond apa tőlünk lelépett, tehát meg kellett tanulnunk önállóbbnak lenni, tekintve, hogy a családfő elment.. náluk viszont együtt a család és így sokkal jobban össze van kötődve vagy nem is tudom.
2022. jan. 20. 10:53
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkenkinek az a normális, amiben felnőtt.. Én megfulladnék a barátodék családjában, mert nekem a függetlenség és önállóság a normális, de az egyik barátnőmék nagyon hasonló helyzetben nőttek fel, mint a barátodék és neki a mai napig ez a természetes. Én nem hiszem, hogy képes lennék elfogadni ezt párkapcsolati szinten, főleg nem akkor, ha együtt élésre kerül a sor és minden csettintésre, minden apróság miatt hazamenne, mintha két helyen élne egyszerre.. Láttam már rá példát.
2022. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Kicsit ugy tunik mintha teged nem ledvelnenek ezert mindig mindent kitalanak hogy a fiunak haza kelljen menni segiteni.O meg nagyon iranyithato es nem mer nemet mondani.Beszelj vele errol,hogy merjen nemet mondani pl az agy ehuzasra es egyeb piti dplgokra.
2022. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem mer nemet mondani. Ezzel kapcsolatban volt is egy kiakadása, hogy azt érzi, mindenki tőle vár el mindent és nem tud mindenkinek megfelelni... pl. én 9-re járok dolgozni az öccse kutyáját reggel 7-re kellett vinni kozmetiksuhoz (nyilván ezt is a barátom intézte), és mindez előző este derült ki számomra, amikor már ott voltam náluk... mondom igazán szólhatott volna, hogy reggel 7-re már menni kell, mert megbeszélhettünk volna másik napot is az együtt alvásra (tekintve, hogy nekem kulcsom sincs a házukhoz, emiatt nyilván nekem is hajnalban kellett kelni stb). Aztán a barátom próbálta másképp szervezni, hogy akkor inkább az öccse vigye bkv-n a saját kutyáját el, de ezen az anyja kiakadt, hogy egyszerűbb autóval vini, miért szegény öccsének kelljen a bkv-n szenvedni a kutyával (téli szünete volt az öccsének ráadásul). És ekkor tökre kiakadt a barátom, hogy azt érzi, nekem is meg kéne felelni, az anyjának is... nyilván nagyon nem örütem ennek én sem, hogy átmegyek hozzá és kelhetek 5.45-kor a 7.15 helyett.. nyilván akkor nem ezen az estén alszom ott, ha ezt tudom és nem utolsó pillanatban szólnak nekem és szerintem full jogos volt a kiakadásom.
2022. jan. 20. 11:25
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de utálom, amikor autóval kell furikázni valakit Budapesten, mert ő nem megy tömegközlekedéssel :D Nekem is volt két exem is (fiúk), akiket hívogattak a szülei, hogy hazavigyék-e. Én egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kértem meg apámat 26 év alatt, hogy kocsival vigyen valahova, az is egy várossal odébb volt, nem pár villamos megállónyira.


A szülei gondolom direkt úgy nevelték, úgy intézték, hogy a barátod függjön tőlük, hogy minél tovább otthon maradjon és irányítsák. Szerintem ez nem egészséges. Én is néztem egy nagyot 16 évesen, hogy a barátomnak egy szendvicset nem kell csinálnia, az anyja megcsinálja, beviszi a szobájába és ki is viszi, elmossa, én meg ha éhes vagyok, fel kellett találnom magam. Én jártam jobban hosszútávon.


Az a baj, hogy neki ez természetes és sosem fog nemet mondani, vagy legalább is magától kell meghoznia azt a döntést, hogy nem hagyja magát, de miattad nem fog változtatni semmin.


Hidd el, a te családod a normális és jól tette anyukád, hogy életrevalóra nevelt téged és a tesódat :)

2022. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Anélkül, hogy beleszólnál a családja életébe és szokásaiba, megkérhetnéd, hogy vészhelyzet kivételével ragaszkodjon az előbb megbeszélt programjához.
2022. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Feleségem egyedül húzogatja odébb az ágyat, amikor porszívózik. Én csak abból veszem észre a mozgatást, hogy nem hajszálpontosan ugyanoda van visszatolva (erre nagyon rá van állva a szemem). A gyerekek még kicsik, tehát ebben biztosan nem segítenek.

Ennyit az ágyhúzogatásról, amit barátodnál egy 49 éves férfi, a hasonló korú feleségével és a 15 éves kamaszfiúkkal hármasban nem tudott megoldani. :-))))


Igen, sajnos vannak olyan családok, ahol a jelszó: "Jaj, ezt hogyan oldjuk meg?"

Máshol (pl. nálunk is) meg az, hogy: "Valahogy megoldjuk!"

Aki ez utóbbiban nőtt fel, annak borzasztó idegesítő szembesülni mások tehetetlenkedésével.


És ebből még számtalan konfliktus lesz, ui. a barátod családja piszok nehezen fogja tolerálni, hogy az ugráltatható csicska (=barátod) elköltözik tőlük. Ill. majd továbbra is ugráltatni fogják, ő meg folyton szaladgálhat oda (ál)problémákat megoldani.

Szerintem őszintén beszélgess el erről a barátoddal. Hogy miért ő van mindenhez ugráltatva, és ő erről miként vélekedik. Ha ő fejben eljut oda, hogy ez nem normális dolog, akkor van esély, hogy ezt kinyilvánítsa a szülei felé. De - figyelmeztetlek! - onnantól te minden leszel a számukra, csak úrihölgy nem, ebben biztos lehetsz.

Ill. lehetséges, hogy a barátod felháborodva védi majd a maga családját, és rámegy a kapcsolatotok. Ez is benne van a pakliban, de még mindig jobb most szakítani, mint 5 év házasság és 1-2 gyerek megszületése után elválni.

2022. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Najóó nálunk majdnem ugyanilyen a szitu, vagyis nagyon hasonló.


Mi is úgy elünk mint ti, anyum dolgozik, bátyám 3 éve vegzett az egyetemen, dolgozik, én is most végeztem alapon és megyek mesterre, szintén elvált szülők. Mi is úgy vagyunk mint ti, nem maszunk egymás nyakára, intézi mindenki a maga dolgait, életét, de persze vannak dolgok amiket közösen. Pl.: nálunk mindhármunknak van jogsija, autók is vannak ezeknek a szerelésével, karbantartásával (apróbb dolgok, nagyobbak is) a bátyám foglalkozik (mondhatni ez a hobbija is). Igaz mi elvisszük egymást/elmegyünk egymásért ha valahova nem autóval megyünk v ilyesmi, de nálunk ez mindig elég alap volt (plusz vidéki egyetemvárosban élünk, a tömegközlekedés kicsit macerásabb mint pesten). De alapvetően jól megvagyunk.


Tesóm barátnőjéék vannak hasonlóképp mint a barátodék. Ott is csak apukának meg a barátnőnek van jogsija, anyukának nincs, így ha valahova menni kell, v egyik v másik viszi. Az ő szülei sem idősebbek mint az én anyám pl. de ők se tudnak kb semmit elintézni, mindent szinte a tesóm barátnője intéz. De egy pizzát nem rendelnek meg v valami.


Szerintem az a gáz, hogy felnőtt emberek nem képesek semmit elintézni. Nem 80 évesek. Mi úgy vagyunk vele itthon, hogy azért vagyunk egy család, hogy segítsük egymást. Ha nem együtt élnénk akkor is lennének dolgok, amiket együtt intéznénk.

Ugyanakkor a saját dolgait mindenki maga el tudja intézni. A segítségkérés nem ciki. Az a ciki, mikor valaki meg se próbál valamit egyedül és rögtön rohan máshoz mint egy óvodás.

2022. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9%

Megszoksz vagy megszöksz.

Mondjuk, hogy ilyen szinten mi közöd a párod életéhez, azt nem tudom..

2022. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek alapján én elég keményen le fogom írni: a barátod nem egy önálló felnőtt ember saját akarattal, hanem elsősorban anyuciék engedelmes, készséges kisfia. Amíg ez az állapot tart, te mindig legfeljebb a második lehetsz. A családjának ez egy nagyon kényelmes állapot, egyrészt el van helyettük végezve egy csomó csip-csup dolog, másrészt továbbra is első helyen érezhetik magukat a gyerekük életében, mehet náluk tovább a papa-mama-gyerekek kiscsaládi idill.

Barátodnak le kéne válni, de úgy normálisan. Megtanulni nemet mondani, saját önálló életét előtérbe helyezni párkapcsolatostul, mindenestül. Úgy látom, az igény csírája megvan benne, de még nem markolta meg kellőképp a tökét, hogy lépjen az önállósodás felé. Ez egy hosszú, sokszor nem épp kellemes folyamat lesz mind neki, mind a családjának.

2022. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!