Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az én családom, vagy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az én családom, vagy a párom családja "normálisabb"?

Figyelt kérdés

Idézőjelbe tettem a "normális" szót, mert nem igazán a legjobb megofalmazása a problémámnak, picit pejoratív a jelentése, de hirtelen nem jutott eszembe szofisztikáltabb szó.


Mi hárman élünk együtt, anya, bátyám és én (elvált szülők). Mindenki dolgozik már főállásban, tehát úgy élünk, mint 3 felnőtt ember. Barátomék családjában élnek a szülők, barátom és a 15 éves öccse (ott is öccsén kívül mindenki dolgozik). Barátom 24 éves, én 23.


Nálunk alapvetően sokkal önállóbb mindenki, bármi ügyet kell intézni, azt el tudjuk magunknak intézni (pedig az én anyukám már 61 lesz és online mindent el tud intézni magának!). De nem csak ügy, hanem lényegében önállóak vagyunk, nyilván kérünk segítséget, ha valami nagyon nem megy (pl. én 55 kg-san nehezen emelek nehéz tárgyakat), de alapvetően ha anyának kertészkedni van kedve, kimegy, de ezzel mi nem vagyunk rá kötelezve, hogy akkor márpedig mindhármunknak kertészkedni kell. A házi munka nagyjából fel van osztva egymás között egyenlő arányban, ezzel sincs gond. Anyának van autója, amivel közlekedik, nekem nincs jogsim, de SOSE jutna eszembe anyát kérni, hogy jöjjön el értem ide vagy oda, természetes, hogy bkv-n utazom. Mindenki hétköznapokon jön-megy, anyának, bátyámnak, nekem is megvan a magunk hobbink, baráti körünk, nyilván azért vannak olyan esték is, amiket itthon töltünk együtt. De úgy elvan mindenki alapvetően és éli mindenki a saját életét, mint 3 felnőtt.


Barátoméknál ezzel szemben teljesen más a helyzet, ott sokkal inkább függ mindenki mindenkitől. Pl az ő szülei egy 10 évvel fiatalabbak, 49 évesek, és mégis minden online ügyet a barátom intéz helyettük (ügyfélkapus dolgok, online számlabefizetés, múltkor az apjának kellett SZÉP kártyát ativálni - nekem is most kellett, mert decemberben váltottam ki, egészen konkrétan a kártyához járt egy 2 SOROS!! leírás hogy milyen ügyfélszolgálat telefonszámot kell hívni, felhívtam és 2 perc alatt megvolt -, stb). Az autó is ugyanez, barátomnak van autója (meg az apukájának céges) és emiatt neki kell az anyukáját jobbra-balra furikázni, miközben olyan az anyukája munkaideje, hogy 3*12 óra egy héten, tehát rengeteg szabadideje van, simán beleférne neki a tömegközlekedés... meg eleve nem értem, hogy ott van az anyukájának a férje is, ez nem az ő feldata lenne elsősorban? Meg amin igazából most kiakadtam, hogy szombatra szerveztem barátommal egy közös kirándulást, de elég messzire, tehát időben el kéne indulni... és akkor a barátom mondja, hogy hááát neki szombat délelőtt még segíteni kéne otthon.. kérdezem, mit? Mondja, hogy a szülei(!) hálószobáját takarítják, és az ágyat segíteni kell arrébb tolni, hogy alatta is ki tudják takarítani.. ez volt az a pont, amikor majdnem mondtam, hogy hagyjuk akkor a kirándulást.. eleve nem értem, ott van 2 felnőtt ember, a 15 éves öccse, 3-an nem tudnak egy ágyat arrébb tolni? Miért kell ehhez a barátom? Nálunk pl én a 60 éves anyukámma simán rendezgettünk szekrényeket ketten, mikor a bátyám éppen nem volt itthon és nem szakadtunk bele... szóval valahogy az én családom mintha önállóbb lenne és MEGOLDJUK a dolgokat, náluk mintha bármi munka/házi tevékenység lenne, ahhoz mindig egyszerre kellenének 4-en.. nekem ez annyira furcsa. Meg ma is, nekem homeoffice van, de kevés munkám van, így a barátom mondja, hogy akkor délelőtt itt marad nálunk és picit ellehetnénk.. mondom, oké. Aztán kiderül, hogy rendeltek bútort és haza kell neki menni 9-re, mert hozzák (de elvileg az anyukája otthon van). Szóval a barátom családjában azt érzem, hogy a barátom az "atyaúristen", akire minden IS rá van bízva, minden családi ügyet neki kell intézni, mintha ő lenne a családfő.. full központi szerepben van. Csak ez azért nehéz, mert így annyira én nem is tudok rá számítani, mert full a családjához van láncolva, és mindig van náluk valami, ami részben vagy egészben, de beleszól a kettőnk közös szabadidejébe..


Bocsánat a regényért, csak kezdek ebbe belefáradni, most csak pár példát hoztam fel, de szinte minden tali szervezésében ilyen körülményesen kell eljárnunk, szem előtt tartva mindig, hogy otthon náluk mihez kell éppen otthon lennie stb... és kezdem magam másodlagosnak érezni a családja után.. :/



2022. jan. 20. 10:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján a barátodtól túl sok mindent várnak el. De neki is segítenek?


Csak mert a feleségem is csonka családban nőtt fel és ő is kiakadt azon az elején, hogy mennyit segítek otthon.


Én is vittem kocsival haza anyámat, hogy ne kelljen 1 órát tekernie. Átugrottam aktiválni a SIM kártyájukat. Apám telefonját csatalkoztattam a wifire és segítettem arrébb mozgatni az ágyat, vagy lecserélni az olajat a kocsiban.


De nálunk ez a normális, hogy kisegítjük egymást. Egyszer lehalt az akksi a kocsiban és apám 2 órát vezetett, hogy hozzon egy másikat. Azóta sem kérte se a benzin, se az akksi árát. A szabadideje nagyrészét arra áldozta nyáron, hogy nálunk újrahúzza a villanyvezetéket és elintézze az órakötést (villanyszerelő a szakmája). Anyám mindennap főzött nekünk, amikor lerohadt a sütő és szervizben volt. Ahányszor bent vagyunk nála a boltban (bolti eladó) mindig ad valami csokit, vagy apróságot.


Szóval lehet, hogy neked nem normális és kiakasztó, de az is lehet, hogy csak összetartanak.

2022. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írja, nem mindegy, hogy összetartó család, vagy mindenki párodat ugráltatja.

Férjemnél az ugráltatás volt. Most így utólag már tudom, akkor kellett volna lépnem, mikor először előfordult randizgatós időszakunk alatt, hogy otthoni munka miatt mondta le a randit. Vagy mondta széles vigyorral az arcán, hogy inkább itthon maradunk, mert anyunak kell segíteni.

Összeköltözésünk után nem csak az lett amit már valaki írt, hogy továbbra is ugráltatás megmaradt. Hanem engem is bele akartak vonni. Hát nem. Ez nem jött össze. Én pont olyan családból jövök mint te, hogy mindenki csinálja a maga dolgát. Az egymás segítése egyértelmű, de az ugráltatás nem.

2022. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Barát járjon pár alkalom terápiára, ahol egy pszichológus megtanítja neki, hogy nem köteles a család csicskája lenni, és még bunkónak se kell ehhez lenni, mert intelligens, udvarias, de határozott módon is kiléphet a csicska szerepből.

Ő egy ilyen mindenes a családjában.

Te jó ég, belegondoltam, hogyha ti ketten külföldre költöznétek, akkor öri hari lenni anyósod részéről, támogatás meg egy 0. :D

Vigyázz, mert ha sokáig tűzközelben maradsz, és a barátod nem intézkedik, akkor téged is befognak, majd, mint az igás lovat. Főleg, ha beházasodsz a famíliába. Főleg, ha unokát szólsz az anyósnak. :D

2022. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
*szülsz :D
2022. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hm, érdekes válaszokat kaptam, köszönöm. Én éreztem magam rosszul, hogy biztos velem van a baj vagy nem is tudom, de ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel.
2022. jan. 20. 14:23
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is olyan családból vagyok mint te. Megoldunk mindent, nagyon talpraesettre lettünk nevelve. Szerintem én is a falnak futnél ezektől, amiker írtál. De a válaszolóknak igazuk van, akik úgy szocializálödnak, mint a párodék, nekik meg az a természetes. Ez így nehéz lesz nagyon, pláne ha ő meg lábtörlőt játszik
2022. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én megőrülnék ilyen ember mellett, mert ő nem önálló férfi - max papíron, hanem egy anyuci fiacskája.
2022. jan. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!