Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik hosszú, boldog párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik hosszú, boldog párkapcsolatban vannak, miért vágynak újra a kezdeti szerelem érzésére, az ismerkedésre, a flörtölésre?

Figyelt kérdés

Nekem két év volt a leghosszabb kapcsolatom, az se volt jó az utolsó időszakban, ezért nem tudom a választ, nincs benne tapasztalatom, ezért érdekel.


Sokaktól hallom, hogy oké, szereti a párját, jól megvannak, de már semmi izgalom nincs benne. Úgyhogy jó lenne nekik, ha újra megismerkednének valakivel, akinek várnák az üzeneteit, a randikat, amikor még csak pár hete vannak együtt és nagyon szerelmesek, rózsaszín köd, izgatottság.


Én is szeretem ezt a kezdeti időszakot. Fontosnak is tartom, hogy ez meglegyen. De én ezt már rengetegszer átéltem. Az ismerkedésből vagy lett kapcsolat, vagy nem. Aztán ez a kezdeti dolog úgyis elmúlik, de nem gondolom azt, hogy érdemes felrúgni egy jól működő kapcsolatot, főleg ha már házasok is. Meg különben is, miért jó ez a feszkó? A folyamatos ismerkedés, kudarc, negatív élmények, elmegy a kedved az egésztől, de muszáj csinálni, ha párt akarsz, a véletlen ritkán sodor össze az igazival, aztán találsz valakit, az elején nem tudhatod, hogy ő hogy érez, ezért idegeskedsz, még nem ismered annyira, ezért könnyen megbántod, mert olyat mondasz, amibe bele se gondolsz, hogy neki rosszul eshet, de ő megsértődik. Ezt a bizonytalanságot utálom. Persze amikor szerelmesen egymás szemébe nézünk, csomó jó programot csinálunk együtt, egyre több sztorit mesélünk el egymásnak, az tényleg nagyon szuper, de azért nem jobb az állandóságnál.


Most van kapcsolatom, friss, 3 hónapja vagyunk együtt. Igen, jó az újdonság varázsa és hogy ennyire odavagyunk egymásért, de komolyan mondom, hogy várom, hogy már évek óta együtt legyünk és teljesen biztonságban érezzem magam. Mert egyelőre csak úgy tudok a jövőről nyilatkozni, hogy "ha jól alakul, akkor...". Igaz, 10 év után is el lehet válni, de azért akkor már tényleg mindent a másikkal tervezel.


26/L


2022. jan. 20. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam annyira soha oda ezért az időszakért. Inkább stresszes volt, biztonságban sem éreztem magam. De ez én vagyok.

Vannak emberek, akik ráunnak mindenre, mmindenkire.Van aki lassan, van aki gyorsan.

2022. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert belelaposodtak a kapcsolatba.


Mi ezt elkerüljük azzal, hogy rendszeresen megyünk "randizni" két év házasság után is. A lényeg, hogy fenn kell tartani a kapcsolat "tüzét".


Például mi járunk vonatos túrára, fürdőbe, állatkertbe, múzeumba. Rendszeresen megmasszírozzuk egymást és meglepjük a másikat valami aprósággal. Nem kell tényleg nagy dologra gondolni. Például ha egyedül járok a boltban veszek a feleségemnek rostos narancslevet, mert tudom, hogy szereti és egy délután alatt képes meginni egy litert.


A jó kapcsolat a sok kis apróságon és az aktív részvételen múlik.

2022. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem is feltétlen a kapcsolatba laposodik bele az ember, hanem a mindennapokba. Azaz mindkettő összeadódik.

De én sem értem, miért pont ez az izgalmas pezsgés hiányzik az embernek. Miért nem elég változatosságnak a nyaralás, kirándulás, barátokkal, kettesben...

Viszont hiába is érzem én is, hogy jó lenne ezeket újra átélni, csak ezért nem rúgnám fel a házasságomat.

2022. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem akkor kezdődik a "laposodás" amikor még csak ketten vagytok! Persze mentek moziba,színházba,kirándulni csak magatokra kell figyelni!


A laposodás a gyerekekkel kezdődik! A készülődés kétszer-háromszor annyi idő, nem mehetsz akárhová akármikor!Nem maradhatsz addig amíg akarsz! Ha ott vagy akkor is lesz pisi-kaki-szomjasvagyok-éhesvagyok-unatkozom-stb. Nem sűrűn lesz énidőd!!

És ebbe fáradsz bele...


Persze kapsz helyette mást ,sok jót de az az önfeledt szabadság eltűnik. És ez az ami hiányozni tud.


50F

2022. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert izgalmas, és jó érzés ismerkedni, egy új emberrel találkozni, először szexelni valakivel, felfedezni a másikat.

Ettől függetlenül sokkal jobban érzem magam, mintha nem lennék férjnél, mert egy jó kapcsolat sokkal többet tud adni. Csak tényleg tenni kell érte, hogy megmaradjon a szenvedély.

2022. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt nagyon sok fiatal körében látom( húszas éveim elején járok), hogy mindenki az újra vágyik, a nagy izgulasra…de szerintem nem az a szerelem, amikor kétszáz a pulzusod és izzad a tenyered. Az egy indokolatlan rajongás egy ismeretlen ember iránt. Mielőtt osszejottem volna a jelenlegi párommal én is azt hittem, hogy ez a szerelem, de mióta mellette vagyok és az elejetol kezdve érzelmi biztonságban vagyok, nem érzem azt a gyomor szorito fájdalmas érzést, amit a szerelemnek titulálnak. Szabad és könnyű vagyok mellette, olyan szinten szeretve érzem magam, mint meg soha. Ezt semmiképpen nem dobnam el a nagy “langolasert”.
2022. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!