Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tehetném magam túl ezen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tehetném magam túl ezen?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy a férjem egyáltalán nem rossz ember. Viszont tudom, hogy oka van annak, hogy hónapok óta nem találok vissza hozzá. A kapcsolatunk sohasem volt zökkenőmentes, mégis kitartottunk egymás mellett. Most mégis úgy érzem, olyannyira megváltoztak a hozzá fűződő érzéseim, hogy képtelen vagyok úgy tekinteni rá, mint akár pár hónappal ezelőtt. Nem tudok túl lépni a rosszabbik énje által okozott sérelmeken. Sok olyan eset történt, ami kimerítette a bántalmazó kapcsolat fogalmát (nem az én részemről) , ennek ellenére mégis azt hittem, hogy összetartozunk. Egy éve, mintha csak öntudatra ébredtem volna, igyekeztem folyamatosan felé is kommunikálni, mi a probléma. Szerettem volna ezekre megoldást találni, mert tudtam, hogy ha nem vesz komolyan, nagy bajok lesznek. 3 éve tartó házasság, majd' 6 éve ismerem őt. Szeretem, tisztelem, és habár egyáltalán nem jellemző rám, hogy haragtartó lennék, úgy érzem, betelt a pohár.


Érezte már más is magát hasonlóan?


2022. jan. 20. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha bántalmazó kapcsolat akkor lépnék.
2022. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Utoljára 1-2 hónapja történt, hogy leköpött. Nagyon csalódott, hogy így érzek, és azt mondta, hogy kétségbeesésében tette. És fogalmam sincs, mivel a környezetemben senkit sem merek megkérdezni, hogy most csak mentegetem őt, vagy én vagyok túl szigorú? Tényleg nagyon segítőkész, gondoskodó személy, de ez a kettősség borított ki végleg, azt hiszem...
2022. jan. 20. 17:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg személyiségzavaros, ha ennyire nem tudja féken tartani az indulatait, és akkora gyűlöletet képes érezni egy szeretett személy iránt, hogy ilyet tesz.


Megértem, hogy így érzel. Az ilyen mentális problémák szakképzett segítséget igényelnek, de az is hosszú idő alatt képes csak segíteni. Neked kell érezned, hogy ezt képes vagy-e bevállalni. Nem vagy hibás egyáltalán, nem is reagálod túl.

2022. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mentegeted. Leköpött???? B*szki nemár. Kultúrált ember ilyet nem tesz. Ha ezt elnézed, minimálisan sem tiszteled magad.

6 eve ismered, 3 év házasság és már ilyen gondok? Marmint a bántalmazás sosem olyan dolog ami elnézhető. De na.


Én ezt nem tűrném el senkitől. Tiszteld magad.

2022. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt ígérte, hogy változtat a viselkedésén. És el is tudom hinni, hogy komolyan gondolja, mégis, mintha kiüresedtem volna lelkileg. Olyan nagy szerelemnek indult, nagy csalódás, hogy nem érzem már azt, amit kellene.
2022. jan. 20. 17:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lekopott!? Tudom, hogy vannak ettől durvabbak, de sis... Szedj össze egy kis önbecsülést. Lapát ez a pali
2022. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most csak leköpott.. máskor meg meg is fojtogat. Megvárod ezt a fejezetet is? Most fuss míg élsz
2022. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így kezdődött.. aztán majdnem nyomorék lettem miatta. Szintúgy 6 év ismeretség+1,5 èv házasság volt.
2022. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mire várj. Egyrészt valóban félő, hogy bántani is fog és ha ennyire nem tud uralkodni magán, ki tudja, kijutsz-e még onnan élve.

Másrészt igen, már mostanra kiüresedtél. Ahogy mindenki kiüresedne, akivel így bánnak. Nem a te hibád, hogy lelked mélyén már tiszta szívvel nem tudsz neki esélyt adni. És nem is szabad.

2022. jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!