Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a gondolatmenetem a hűségről, vagy máshogy van?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam hűségesnek, lojálisnak, sőt, valahogy taszít a fogalom. Számomra a hűség azt jelenti, hogy valaki kíván valami mást, amit nem szabad megkapnia, ezért ellentmond a vágyainak, hogy ne veszítse el azt, amije már van. Hű marad a partneréhez, mert tiszteli.


Én nem akarok ilyen hűséges lenni. Számomra nem ez az ideális állapot, amit leírtam, hanem az, hogy az illető nem akar mást. Az érzései, vágyai egyetlen emberhez vezetik, és nem pedig máshoz. Ha ez nincs meg, és másvalaki felé vágyakozik, az már rég baj. Ha így lenne, akkor miért is ne lépnék le, miért kéne hű maradnom? De sokan így tesznek, különféle okok miatt. A közös ház, a gyerekek, a megszokás...

Én még nem jutottam olyan helyzetbe, ez igaz.


Engem már mondtak hűségesnek, pedig egyszerűen csak az a helyzet állt elő, hogy volt egy nő, aki mellett senki másra nem voltam kíváncsi, hosszú időn keresztül.



2022. jan. 31. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem jogos, akkor ne menjen egyáltalán kapcsolatba az ember ha másra is nyitott.... akkor az nem az igazi”.
2022. jan. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem teljesen van igazad.Az természetes, ha valakit fizikailag vonzónak találsz, ez önkéntelen dolog.Akkor is megtörténhet ez, ha van párod akit szeretsz.

Egy 15-20 éves kapcsolatban, vagy egy fél élet alatt nem úgy mennek a dolgok, mint egy pár hónapos, 1-2 éves kapcsolatban.Az élet sem fekete meg fehér.

2022. febr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 FoxtrotLidérc ***** válasza:
94%

Nos... Alapból nem zárom ki a lehetőségét, létjogosultságát egy nyitott kapcsolatban - dacára annak, hogy semmilyen körülmények között nem mennék bele a magam részéről egy ilyen helyzetbe.

Úgy gondolom, hogy akinek ez kell, az keressen magának olyan partnert, aki szintén híve a nyitott kapcsolatnak. Megfelelő partnerrel LEHET ezt jól csinálni - akinek ez nem fér bele, arra viszont nem szabad ráerőlterni, ekkor nem egymást keresitek. Ez a meglátásom.

2022. febr. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát szerinted a képességeinkben mutatkozik meg, kik vagyunk, nem a döntéseinkben? Én ezt ellenkezőleg tanultam.
2022. febr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tipikusan olyan gondolat, hogy van egy nagy Ő, aki tökéletes, aki mellett nem vagyok másra, akivel minden simán megy és semmit sem kell dolgoznunk a kapcsolatunkon. Szerintem ez álmodozás, a valóság elutasítása. Nőként mondom, hogy hosszú kapcsolatban vannak hullámvölgyek, nem mindig minden rózsaszín ködös, és igen, van olyan, hogy valaki fizikai szinten felkelti az érdeklődésedet. Ennél a pontnál mutatkozik meg a jellem, hogy mit lépsz. Ha úgy érzed, nem működik, akkor miért nem szakítasz? Miért kell megcsalni, elárulni a másikat?
2022. febr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem túl sok Disney mesét néztél, mert teljesen el vagy rugaszkodva a valóságtól. Persze, rövidebb ideig fenntartható állapot, de egyébként teljesen irreális és még biológiailag is lehetetlen.
2022. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ezt kinek szántad utolsó?
2022. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a hűség döntés kérdése, azért mondják ezt mert ez a kapcsolat minden fázisára érvényes lehet.

Amit te mondasz, hogy nem is "vágyik" másra, az mondjuk a kapcsolat elején 2-3 évig akár teljesen normális és általános.

De ahogy telnek az évek kivédhetetlen hogy valaki más bejöjjön az egyik félnek vagy akár mindkettőnek, ettől függetlenül nem kell lépnie felé.

És igenis nagy dolog ha ezt amiatt nem csinálja valaki, hogy ne veszítse el amije van, meg mert tiszteli a másikat.

Legyél büszke rá, ha hűséges vagy.

Például lehet, hogy azért nem érdekelt más a nő mellett hosszú ideig, mert nem jött olyan személy aki megkísértsen. Ha jött volna akkor lépsz vagy kihátrálsz a helyzetből? Ez a nem mindegy.

2022. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazán hosszú idő után normális ha az ember megkíván más, de a másik iránti tisztelet és szeretet miatt lemond róla.

Pl.: Amikor az utolsó szem cukorka van a tálban és mind a kettőtöknek az a kedvenc, ráadásul egy ritka cukorka, mert az amerikai nagybácsi hozta és csak kint lehet kapni és mind a ketten szeretnétek megenni akkor lemondani róla a másik javára szerintem elvi szinten ugyan olyan. Te lemondanál róla, vagy gyors bekapnád? Nyilván nem ugyan az a mélység és meg is lehet osztani.

2022. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!