Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi ez az érzés, és hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez az érzés, és hogyan tudnék változtatni ezen? Nárcisztikus lennék?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, köszi, ha elolvasod!


Barátnőmmel lassan fél éve vagyunk együtt, egy éve ismerjük egymást. Nagyon szerelmes vagyok, és úgy érzem, hogy megtaláltam azt, akivel le akarom élni az életemet, komoly kapcsolatra és elköteleződésre vágyom, és ezt tudja nagyon jól. Ebből fakad az is, hogy nagyon ragaszkodó vagyok, viszont soha nem erőltetem rá magam, hagyok teret neki, figyelek erre nagyon. Viszont nem érzem jól magam. Barátnőm egy olyan közegben nőtt fel, aminek köszönhetően rengeteg barátja van, rengeteg embert ismert. Tudom, hogy teljesen természetes, ha nélkülem van, másokkal bulizik, beszélget, vagy beül valakivel egy kávéra. A legtöbb dolog nem is zavar, viszont amikor bulizik, vagy élményt szerez, jól érzi magát másokkal (többnyire férfiak társaságában is), akkor szorongást érzek. Nem mondanám magam féltékenynek. Megbízom benne, tisztában vagyok az értékeimmel, és azzal, hogy mennyi mindent tudok nyújtani neki, amit sokan mások nem. Inkább az zavar, hogy nincs rám szüksége ezekben az időkben. Nem fontos az, hogy ott legyek vele, hogy jól érezze magát. Nem kellek ahhoz, hogy élményt szerezzen, és ezáltal azt érzem, hogy messze nem vagyok neki olyan fontos, mint ami megadná az érzelmi biztonságot nekem.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Emiatt nárcisztikus vagyok?

Vagy csak nem sikerült feldolgoznom még azt, hogy az exem pont ilyen helyzetekben hazudott nekem éveken át, és - ha testileg az elmondása szerint nem is - lelkileg megcsalt?

Bármilyen vélemény érdekel! 25f


2022. febr. 5. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek mi köze a nárcizmushoz? Nyilván nem vagy.

Az exed miatti tapasztalatok okán bizonytalan vagy.

2022. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az, hogy többnyire az az oka a szorongásomnak, hogy jól éri magát nélkülem is.
2022. febr. 5. 23:07
 3/7 anonim ***** válasza:
17%

Teljesen természetes, hogy jól érzi magát másokkal, akkor is, ha nem vagy vele: rokonok, barátok, ismerősök, edzés, stb.

Te határtalanul önző vagy és féltékeny.

Nem fogod tudni kalitkába zárni. Ha megpróbálod, elrepül.

Építsd magad, tanulj, sportolj, stb.

2022. febr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3: Ez mind megvan. Rendszeresen sportolok, imádom a munkámat/karrieremet, folyamatosan képzem magam. Vannak hobbijaim, rendszeresen találkozok a barátaimmal. Nem is akarom kalitkába zárni, mint írtam, figyelek erre, ugyanis tudom, hogy nem normális, hogy így érzek. Mégis szorongok.
2022. febr. 5. 23:20
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Ez megöl minden kapcsolatot.

Ugyanis te féltékeny vagy mindenkire, akivel rajtad kívül kapcsolatot tart.

Az a személyiségének szerves része.

Mist még nem teszel szemrehányást, de ezt sokáig nem tudják a hozzád hasonlók elfojtani, és robbannak, hisztiznek, aztán nyomozni kezdenek a semmi után.

Ha örökké az ember nyakában lihegnek, attól meg lehet bolondulni.

Mindenféle kapcsolat ( baráti, rokoni, szerelmi) halála.

Ha az ember nem lehet önmaga, menekül.

Értelmes ember vagy. Hát próbáld elképzelni fordítva.

2022. febr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező én azért megértelek! Valahol az életének bizonyos részeiből teljesen kizár… Főleg, hogy férfiakkal is találkozgat. Én nem tenném ezt és nem is teszem a házasságomban. Természetesen vannak barátnőim, időnként kollégákkal is vannak közös programok, de ezeket mindig jelzem előre, megbeszéljük. Ő is elmegy a saját belső munkahelyi programjaira. Bulizni, férfiakkal találkozgatni viszont a férjem nélkül nem szívesen megyek. Ezt tiniként akkor csináltam utoljára, amikor nem vettem komolyan a másikat és igazából nem akartam elköteleződni. Ettől egyáltalán nem vagy nárcisztikus, csak ösztönösen véded, védenéd a kapcsolatot. Én a helyedben azért a sarkamra állnék és jelezném a határaimat. Nem biztos, hogy jól érzem, de valahogy nekem az jön át, hogy kettőtök közül ő a domináns és nem tisztel téged. Ez annyira nem szerencsés felállás, ha így van.
2022. febr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nárcisztikus vagy, hanem sérült az önbecsülésed és emiatt bánt az, hogy képes másokkal is jól érezni magát. Hibás módon azt hiszed, hogy ha nincs rád szüksége, akkor nem szeret és nem marad veled. Pedig az a tény, hogy másokkal is képes jól érezni magát, mégis veled akar lenni azt bizonyítja, hogy nem szükségből van veled (ami egy beteges, rossz fajta kötődés) hanem azért, mert hozzáadsz az életéhez és szeret.
2022. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!