Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sok anyának miért van irreális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok anyának miért van irreális elvárása az apa felé?

Figyelt kérdés

Feleségem sokat panaszkodik rám mindenkinek. Reggel kelek, a feleségem rendbe teszi, eteti a gyereket. Utána (bölcsis kora óta) én viszem az oviba, majd délután én is hozom el. A feleségemet nem ismerték sem a bölcsiben, sem most az oviban, soha nem ment arrefelé. A gyerekünk bölcsis korában 1 évet otthon pihent az asszony, közben fizettük a magánbölcsit. Mert járt neki 1 év pihi. Miután hazahozom a gyereket, nem megyek sehova! Velük vagyok. Kimegyünk a játszóra kettesben, a feleségem oda se szokott jönni. Míg kicsi volt, akkor se vitte babakocsizni mert lift nélküli 2. emeleten lakunk. Én vittem el munka után minden nap. Otthon a mosogatógépet, porszívózást, felmosást vállalom. Hétvégén mindig valamelyik mamával vagyunk, mert csak úgy tud pihenni a párom ha ott van velünk valaki aki segít neki. Kifelejtettem, hogy születéstöl fürdetek, sokszor etetek. Munkám miatt (fizikai munka) éjszaka nem szoktam felkelni azóta, amióta balesetet okoztam fáradság miatti elalvás miatt munka közben, az egyik munkatársam kórházba is került! Ezt tisztáztam is otthon, hogy nekem este aludnom kell mert nagy baj lehet!

A feleségem az 1 év pihenés után visszament dolgozni, utánunk ér haza, de pihen. Míg mi játszón vagyunk, ö lemegy tornázni heti 3x. Vagy tévézik addig. Aztán 7-kor már fürdetés, evés, alvás jön. Szerinte ez egy örült mókuskerék, én meg egy szar apa vagyok, aki semmit sem segít! Mindenkinek a nem segít semmit sztorit adja elö. Ha elmondom neki tárgyilagosan miben segítek, akkor gúnyosan “az év apja, a tökéletes apa” jelzökkel illet. Nem tudom miben tudnék még segíteni!?

Környezetünkben a következöt látom: kisbabával az anya intéz kb mindent, napi 2x babakocsiznak más babásokkal. Az apa besegít maximum. Ovis, bölcsis gyereket az anya hurcol ide-oda akár munka mellett. Majd utána anya megy a játszóra is mert apa dolgozott. Este az apa segít ebben-abban pl fürdet de kevesen takarítanak ki.

Nálunk apám semmit sem segített, anyám mégis istenítette öt! Soha egyszer sem pelenkázott, etetett, fürdetett, semmi! Egy autó volt a családban, mégis anyám vitt minket oviba biciklin. Míg apám kocsival járt dolgozni. Soha egyszer sem játszott velünk! A takarítás nöi munka, mondta. Majd lelépett egy fiatal csajjal amikor 9 éves voltam. Anyám azóta is visszasírja öt. Mert milyen tisztességgel végzett fizikai munkát, hogy mindent megteremtsen a családjának.

Szerintem nem vagyok egy szar apa, csak irreálisak az elvárások. Ti mit gondoltok?



2022. febr. 12. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Bele sem kezdek, mert annyira fogalmatlan vagy, hogy ebből megint vagy 7 oldalas vita lesz…
2022. febr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Hol van ebben a kérdésben a "sok"?
2022. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Csicska fater. Ismeros szitu
2022. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Azért mert te kifogsz 100 nőből 1 olyat, aki ilyen, azért ne általanosíts. Gondolom voltak jelek, amik engedtek erre következtetni, hogy ilyen lesz.

Habár ez a hosszú sztori megint hajaz a nők milyen szemet.ek kérdésekre.

2022. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
Szülés utáni depresszióról hallottál már?
2022. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%
Plusz neked is az lenne az ideálod, hogy olyan apa legyél, aki kanapéról dögölve, távkapcsolóval a kezében “neveli” a gyerekeit?
2022. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

"Szerintem nem vagyok egy szar apa, csak irreálisak az elvárások."

Milyen elvarasok??

Apai kotelessegeidet vegzed!

2022. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
“Besegít”…egy férfi soha nem besegít ha a gyerekéről van szó, hanem kiveszi a részét. Ettől független szerintem is gáz a feleséged viselkedése, de a te felfogásoddal is vannak kivetnivalók.
2022. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%

Nem is értem, minek vállaltátok azt a gyereket, mikor arra apelláltál, hogy a feleséged majd egyedül felneveli, ahogy elterjedt, te pedig majd leereszkedsz hozzá a magasságból, hogy heti 2x levigyed a játszótérre.


Sajnálom a gyereketeket, hogy a tulajdon szüleinek is ennyit jelent, hogy egymásra hárítanák a felelősséget csak. Biztosan boldog gyerekkora lesz mellettetek…

2022. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Nőként írom, hogy nem való minden nőnek a gyerek, akármennyire is ez élete vágya sokaknak. Feltételezem, hogy a feleséged már a gyerek előtt is dolgozott és akkor is annyira elfáradt a munkahelyén, hogy utána már csak pihenni akart egész délután és minden szabadidejében (ha csak a szülés óta ilyen, akkor viszont érdemes lehet felkeresni pl. egy endokrinológust). Nincs ezzel semmi baj, én és sokan mások is csak beesnek az ágyba délután/este. Annyi, hogy ilyen helyzetben azért csak jobban átgondolja az ember, hogy kell-e neki még olyasmi az életébe, ami munka után is felér egy második műszakkal és elvárt tőle, hogy ne a száját húzva, nem tetszését kifejezve csinálja, hanem úgy, hogy egészséges kapcsolatot alakítson ki közben a gyerekével.
2022. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!