Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy közöljem ezt a vőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy közöljem ezt a vőlegényemmel?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy bár szerettem a párom, mégis nem akarom, hogyha a házasságunk zátonyra fusson, minden vagyonom felét tudja követelni, ezért alá akarok íratni vele egy szerződést, hogy válás esetében a most meglévő tulajdonaimból nem követelhet. Ha a házasság után alakítunk ki valamit, akkor az persze nem tartozna bele a szerződésbe.

Tudom, ez önző dolog, de 12 évvel ezelőtt úgy jöttem Magyarországra, hogy csak ruhám volt, egyéb semmi. Egyetem alatt végig dolgoztam, utána olyan is volt, hogy egyszerre három állásom volt, és szinte éjjel-nappal dolgoztam, hogy meg tudjak élni, és megvalósítsam az álmaim. Mára van egy házam, egy pszichológusi rendelőm, és egy üzletem. A párom mielőtt hozzám költözött volna, albérletben élt. A munkáján kívül neki nincsen nagyon semmilyen, ez engem annyira nem is zavar, de ha belegondolok, hogy pl. két év múlva kiderül, mégse vagyunk egymáshoz való, akkor 12 év fáradságos munkája megy tönkre, mert mindent el kell felezni, és majdnem ugyanott leszek, ahol elkezdtem. Ti az ilyesmit hogyan közölnétek a párotokkal?


2010. szept. 11. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb és legtisztább az, hogyha megmondod neki hogy mit szeretnél. Persze ne csak a saját javaidat hozzad elő, hanem hogy neki mekkora előnyei származnak belőle. Ezzel egyből ki tudod szűrni ha vannak esetleg hátsó gondolatai, amit egyébként nem gondolok.


Ha simán belemegy, akkor önmagadért szeret úgyhogy nincs mitől félned. Ha van valami hozzáfűznivalója, akkor nincs még azon az érzelmi szinten ogy belemenjen az ilyesfajta kapcsolatba.


Úgyhogy: Egyszerűen és egyenesen. Nem teszel azzal semmi rosszat ha megvéded a saját exisztenciádat.


Ha mégis nyavalyogna, akkor meg mondd meg neki hogy szükséged van erre a papírra hogy magabiztos lehess és hogy csak jelképes dolog (persze ha 2 év múlva egymás agyát kanalazzátok, akkor már nem lesz az :) )

2010. szept. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy itt leírtad. Ha szeret és tisztel Téged, meg fogja érteni, hogy miről is van szó. Szerintem a mai világban így a korrekt, pedig engem aztán nem érdekel kinek mije van meg miből mennyi.. Szép a szerelem, de az emberek idővel (nem mindenki és tisztelet a kivételnek) megbolondulnak. A szüleim is elváltak, 19 év után.. anyám két nejlonszatyorral jött ide, és mikor elment 4 millió forintot kért, úgy, hogy semmit nem tett le az asztalra. és még csak nem is volt jó a házasságuk.

Ennyit a szerelemről, meg az örökké tartásról. Ettől függetlenül bízom benne, hogyha valaki megköt az ilyen szerződést, nem lesz rá szüksége soha..

Bocsi a "kicsi offért"


Remélem sikerül megbeszélned a pároddal. :-)

Üdv.

2010. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hello.

NEm tudom hogy közöld vele, mert nem ismerem se a párod, se téged. Viszont nagyon nagyra tartalak, amiért a semmiből így felhoztad magad, és tényleg így kell tenned. Így legalább nem akar majd elválni:)


Én azt modnom neked, hogyha házassági szerződéssel nem megy bele a házasságba, régen rossz, mert erre hajazik.....



Sok sikert Nektek! És ne légy hülye. Semmiképp ne manipuláljon, hogy hagyjátok azt a szerződést, mert ha váltok, igencsak tartja majd a markát:)

2010. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért érdekes, hogy pszichológusként nem tudsz egy ilyet közölni. :| Vagy azt megállapítani, hogy kb mennyire lehet később működőképes a kapcsolatotok.


Amúgy nem csak 5 év letelte után lehet követelőzni váláskor?

2010. szept. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok pszichológus, de mindig is érdekelt a téma, így nyitottam egy rendelőt, hol két pszichológus van - egy szexuálpszichológus és egy rendes - és megegyeztünk, hogy minden hónapba amennyit keresnek annak egy bizonyos része engem illett. nem akartam korrekt bért, mert tudtam, hogy az elején nem lesz még annyi keresetük, hogy fizetni tudják. Így nekik is jó volt, igaz most felmerült a kérdés, hogy meghatározunk egy fix bért. Segíteni akartam a pályakezdő pszichológusoknak, hogy ők aztán segíteni tudjanak az embereken. :)


Köszönöm a válaszokat, én is valami ilyesmire gondoltam! Amúgy szerintem sok mindent el lehet érni az életbe, ha az ember valóban akarja. Én régebben rengeteget dolgoztam, de már egyáltalán nem bánom, mert meg volt a maga gyümölcse. :)

2010. szept. 11. 10:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, igenis gyakorlatiasan (is) kell gondolkodni, én is ezt tenném. a papírt meg jó mélyen eltenném egy fiók mélyére és remélném, hogy soha nem lesz rá szükség. így ésszerű kész, ezen nincs mit filózni. ezt a párodnak is meg kell értenie.
2010. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!