Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitévő legyek, ha nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitévő legyek, ha nem tudok normálisan kommunikálni nagyobb stresszhelyzetben? Mit gondoltok? Lehet még esélyem boldogságra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Bocsánat előre is a hosszú regényért.


Betekintést adva próbálok leírni egy kisebb háttérinformációt, hátha valaki volt hasonló helyzetben. Rossz párkapcsolati előzményeim vannak és kapcsolatból mentem kapcsolatba.

Négy kapcsolatom volt eddig, három éves, fél éves, másfél éves és most van egy egy éves. Nem tudtam kilábalni sok történést (amik súlyos atrocitások voltak sajnos) rendesen szerintem, ahogy kellett volna, mert mindig kerestem valaki mást az űr betöltésére, ami hiba volt.

Méltatlan helyzetekbe kerültem nemcsak ezek emiatt, hanem adódtak más körülmények is.

Kétszer anyósjelölttel is meggyűlt a bajom két kapcsolatban is, azokat nem tudtam volna normálisan vinni úgy, hogy lezárom magamban a viharokat, mert az, hogy egyik esetben a fiát védte, hogy hadd drogozzon, a másikban pedig eltitkolták a DID személyiségzavart, és azt, hogy lehozták a gyógyszerekről, nem tudtam sajnos eltűrni. Néhol fel-felbukkant egy-két rossz élmény a múltból és elővigyázatosabb vagyok, nem fogom rá a másikra, hogy megcsaltak vagy azt, hogy bántottak érzelmileg vagy fizikailag és a másik például most minden bizonnyal fog. Bizonyos helyzetekben jöttek ezek elő, amikor nagyon eldurvult egy vita és a másik lendítette a kezét felém például, én meg azt hittem, meg akar ütni, vagy ha megkaptam a csendes büntetést, és napokig nem állt velem szóba a másik, nekem ez úgy jött le, hogy mindennek vége. Vagy a másik mikor elkezdett sértegetni, előjöttek bennem a sérelmek, hogy mit fog nekem mondani, és ilyen helyzetekben leblokkolok és sírok, mert az agyam átvált teljes védekezésbe és utána meg támadok. Ezt visszajelzésből tudom. Az első három kapcsolatomban nem tudtam meg, milyen a normális vita,otthonról is ezt hozom néhol (el kellett mennem fiatalon, mert nem volt jó életem a családban nyugalmat tekintve), a mostani párom tanított meg kommunikálni és itt értettem meg, hogy milyen az egészséges vita. És ilyenkor éreztem meg mindig azt, és tudtam meg, mit is hoztam magammal és vittem tovább ezt a berögződédt kapcsolatról kapcsolatra. Majdnem vérre menő volt mind, akkora feneket kerítettem mindennek. Amíg ezt nem realizáltam úgy, hogy el nem mondta valaki, ez nem tudatosult bennem és kikövetkeztettük, hogy ez az egyveleg lehet talán az ok.

A mostani párom türelmes, sokat segít, de bűntudatom van rettentően a viselkedésem miatt, és sajnos nagyon nincs a boldogságra esélyünk, mert távkapcsolatban vagyunk, és a szülői vélemény itt szintén dominál, mert olyan nőt akar anyuka, aki hozzá van szokva a vidéki életmódhoz, állatgondozáshoz és a főállású anya szerephez a nézetei szerint stb, és nem irodai munkát végez. Ez jelen esetben szült nagyon sok és nagy vitákat nálunk. Jobbára elfojtottam mindent, de voltak napok, amikor kifakadtam csúnyán és előjöttek bennem dolgok, hogy ugyanúgy beleszól itt is az anya a dolgainkba, ellenezte az összeköltözésünket is. Párom ki akar tartani, nekem kellene viszont fenekestől felforgatnom az életem és az anyja brutálisan bunkó megszólalásait hallgatnom. Vannak napok, amikor optimistia vagyok, hogy meg tudjuk ezt oldani, mert mondja párom is,hogy rengeteget fejlődtem, havi kétszer vitázom, ha olyan van, higgadtabb maradok, és szebben beszélek a másikkal, nem pedig a durva stílusban, amit megszoktam. Tanulok és változtatok, mert igyekszem. De amikor realizálom a helyzetet, hogy ez a kapcsolat jó lenne, de az anyja közénk áll és párom meg hagyja magát, nem áll ki mellettem, az frusztrál, mert sokszor átvált a ráhatásra negatívba, távolságtartóba. Ilyenkor kap el mindig a negativitás, és mondom azt, hogy szakítsunk, ennek nincs értelme, és a párom nem is tesz a gyakorlatban semmit sem, nem jött le az egy év alatt egyszer sem, mindig én mentem, költöttem a pénzt, mindenért kértek még pár nap ottlétért a vízért is díjat, de nem tehettem szóvá, mert arra volt fogva, hogy idegebeteg vagyok és a nemtetszésemet nyeljem be, változtassak és tűrjek. Azóta mindent elfojtok és ma viszont kirobbantam, mert már semmibe lettem véve és nekem a múltam miatt és a kapcsolatunk elején tanusított viselkedésem mitt kompenzálnom kell és egyenlíteni a páromnak, mert sokat tűrt tőlem…, mit javasoltok?


Köszönöm, hogy leírhattam


2022. febr. 13. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a bosszú irasodat, csak a fő kérdésre válaszolok:


Fejleszd magad.

2022. febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem elég ha csak a kérdező fejleszti magát. Ő megtette a lépést a gyógyulás felé, felismerte a gondokat. Itt már a kérdező párjának is változtatnia kell. Én nem mennék bele ilyen játékba, ahol nekem teljes fordulatot kéne vennem, és feladnom a saját szemelyiségemet ami nem én vagyok.
2022. febr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*és olyanná válni ami nem én vagyok.
2022. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ennek így nincs értelme , mást akartok az élettől. Ő azt szeretné hogy leköltözz, te meg ezt nem akarod és egyikőtök sem akar engedni.

A másik dolog hogy voltak hibáid a kapcsolat elején , ami nagyon helyesen dolgoztál és most ő ezt felhozza neked ? Ha tényleg felemelnétek egymást , akkor nem hozza fel ellened azt hogy milyen voltál, mert akkor ő nem ezt eltűrné és ezt neked kellene kompenzálnod most hanem örülne a fejlődésednek és biztatna tovább.

Szóval szerintem szakíts.

És dolgozz tovább magadon és hogy engedd el a családi mintákat.

2022. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem megtanultad ebből a kapcsolatból, amit lehetett, innentől, nem lesz pozitív hatása, hogy együtt vagytok.


Nem neked, hanem a párodnak kellene változtatnia, de te debilként vagy kezelve. Én tuti nem rúgnám fel az életemet és mennék bele egy ennyire kiszolgáltatott helyzetbe.

2022. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Tudom, látatlanban nehéz így tanácsot adni, de nincsenek sajnos olyan kapcsolataim, akik tapasztalattal rendelkeznének vagy normálisak a sztenderdhez mérve.


Igaz az a rész, hogy nem egyeznek a nézeteink. De párom belement már abba, hogy irodistaként dolgozzak, ahogy eddig is. Mi már voltunk egyébként összeköltözve, csak párom anyjának semmi se tetszett velem kapcsolatban, mert nem vagyok paraszt (nem leszólás, így nevezik magukat, tanyán laknak). Hazaköltöztem, addig piszkált, én meg csendben tűrtem és volt, hogy már kiabáltam, sírtam, mert a párom háza külön van és oda úgy járkált ki-be, mintha otthon lenne (megnézte a ruhaim, bugyijaim, nem tudom ez mennyire egészséges na mindegy..) és párom mikor nem volt jelen, ott mondott el engem mindennek. Verekedős és aggresszív nő. Fenyegetett, hogy megver lapáttal, meg simán, mert érvelni ugye nem tud, mert nincs sok esze. Csak az ököl nyelvét beszéli. Mind tudni lehet, én ezt nagyon nem bírom lelkileg és párom engedett akkor is az anyai nyomásnak, de mellette meg most akarna engem is, mint egy kisfiú, akinek minden kell. Fél éve ígéri a változtatást, hogy beszél anyukával.. semmi. Így ilyen stresszhelyzetben nem tudtam magam kontrollálni, hogy ne sírjak, mert csak tűrnöm kellett és folyamat változtatni mindig, hogy legyek normális, mert más sokkal nagyobb gondokkal küzd és jobban viseli az ilyeneket, nem akadnak ki idegebeteg módon, mint én. A kiakadásom az volt, hogy sírva róttam fel a dolgokat, hogy változást akarok, én nem érzem magam jól, és minden nap volt valami, amiért belém volt állva a nő. Csak stagnálok és ez a lebegtetés, hogy minden rendben lesz már kikészít, na és ekkor hozza fel mindig azt #4-es a kérdésedre válaszolva, hogy Ő is tűrt és kitartott mellettem, mert volt, hogy már anyáztam a hölgyeményt páromnak, hogy mit képzel magáról, és ezért, mivel pàrom ezt tűrte, nekem is kéne, mert ez szarul veszi ki magát, hogy egyoldalúan a párom nyel csak. Én ott tűrtem napi szinten a lelki b.sztatást, gyomorgörcsöm volt. Egyedül éltem az ország másik felén barátok,rokon, bárki nélkül, rájuk voltam hagyatkozva. Nem beszélhettem senkivel, mindig minden nap gürizni kellett. Annyira eltaposott a nő, (párom meg hagyta és különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül nézte végig),hogy tönkrementem és lett az, hogy kiabáltam, hogy ezt nem bírom napi szinten a végére és emiatt párom kikészült, mert ilyen helyzetet teremtettem és bántottam is az anyját. Volt, hogy káromkodtam, hogy egy napig teljesen flegmatikus (szarkasztikus?) voltam, hogy jéé, anyud megengedte, hogy elmenjél egyedül velem a sarki boltig? (Oda se engedte a felnőtt fiát el egyébként) és ezeket lelki terrorizáló eszköznek nevezte. Van, hogy elhagyja a számat is pát trágár szó, hogy a k. életért van ez velem b+, és morgok magamban halkan vagy kommentálok hangosan hogy “na ne már”. És negatívnak vagyok nevezve.. meg hogy engem nem lehet kibírni, és nem lesz párom.


Nem tudom, hogy mennyire vagyok ezek alapján idegbeteg. A temperamentumom is szörnyű, nyugodtnak kéne lennem folyamatosan szerinte.. Abnormális voltam? Vagy ilyennek kéne lennem? Ez a normális akkor?

Nem tudom, komolyan.


Lehet komolytalannak tűnnek a kérdéseim, de abszolút nem tudom eldöbteni.

2022. febr. 13. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Szerintem teljesen természetesen voltál ideges ebben as helyzetben. Pasidnál is komoly gondok vannak ha az anya ennyire rátelepszik és ezt ő hagyja. Azt meg pláne hogy hagyja így beszéljen veled. De továbbra is azt mondom hogy szakíts.
2022. febr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!