Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért befolyásol mások vélemén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért befolyásol mások véleménye a döntéseim meghozásában (párkapcsolat, magánélet)?

Figyelt kérdés

Röviden rólam: 23 éves lány vagyok, aki 4 éve leginkább boldog párkapcsolatban él, viszont (és itt jön a nagyja). Külön lakunk 2 és fél éve a párommal, viszont az ő szülővárosába költöztünk ami nekem áldozattal jár olyan szempontból, hogy a családom így 90 km-re van tőlem. Egyetlen igaz barátnőm van, akivel sokáig nem beszéltem, nemrég rendeződött ez is, viszont inkább olyan a kapcsolatunk, mintha egy túl féltékeny ex lenne a másik oldalon a barátnőm személyében. Bármit mondok neki, mindig visszahúz es erősíti bennem a rossz érzéseket mindennel kapcsolatban.

A családtagjaim állandó jelleggel kritizálnák és kéretlenül is véleményt alkotnak a kinézetemről/cselekedeteimről/szokásaimról/mindennapjaimról.


Az elmúlt fel év alatt a párkapcsolatom, a családi-és baráti kapcsolataim is haldoklanak. Alapvetően talpraesett, önálló, kiegyensúlyozott és céltudatos embernek vallom magam, de ez mostanában egyik sem igaz teljesen, mert mindenben várom a támogatást azoktól akiket szeretek, de az persze sosem jön, kivéve a párom oldaláról, így rá “támaszkodom” ilyenkor. Ezt szinten kritizálta a család/barátnő… sokat pletykálnak rólam a hátam mögött es irányítani akarják az életemet.

A probléma gyökerét az elmúlt időszakban keresem: a COVID közbeszólt az egyetemi tanulmányaimmal kapcsolatban, és 2 éve már, hogy online oktatásra kényszerültem, azaz 0-24 itthon vagyok. Itthonról csinálom végig, ugyanis idén diplomázom, viszont kapcsolatokat nem sikerül kiépíteni, de erről nem csak a vírus tehet, sokkal inkább az oktatók/ szaktársak hozzáállása.

Egy szó mint száz, néha eléggé egyedül érzem magam es nem tudom mit kene tennem, merre kéne mennem, de egyszerűen kétségbe vagyok esve. Szeretném magam megoldani a problémáim, és nem zsákutcába futni folyton a emberek miatt. Munkát keresek látványtervező gyakornokként már fél éve, de az sem sikerül. Szeretnek elindulni, élni és pozitív dolgokat megtapasztalni ebben a csodálatos világban, anélkül, hogy mások keresztbe húznák a számításaimat.

Mit tanácsoltok, mi tévő legyek? Szakemberrel már végig csináltam egy terápiát, de nem segített igazán.

Talán túl sokat aggódom ilyesmiken?



2022. febr. 15. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Hogy masokra háríthasd a felelosseget a sajat életed miatt


Tipukus mikor a szegények a politikát okolják

Rossz munkaerő meg a főnököt

Stb


Mindenki mást okol a sajat sz.r élete miatt

2022. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdd ott, hogy magadba nézel és nem a körülményeidet okolod.


Te AMÚGY egy céltudatos, önálló, talpraesett ember vagy, CSAK /DE "a emberek" miatt jelenleg épp nem. Senki nem tud rajtad segíteni, ha előbb nem veszed kezedbe az irányítást a saját életed fölött. És ugyanígy senki és semmi nem tud hátráltatni, ha egyébként te magad nem hagyod. És hogy miért hagyod? Arra sok válasz lehet, a lényeg, hogy magadban keresd. Például mentálisan nem vagy elég erős / hagyod magad manipulálni / tudat alatt neked is jó ez így, mert legalább kényelmes / félsz változtatni, mert a másik oldalon ott az ismeretlen. Na valahol itt kutakodj a "gyökerekért".

2022. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Az önmagában nem lenne baj, hogy figyelembe veszed mások véleményét. Én is meghallgatom a családomét és a barátaimét, mert tudom, hogy nem vagyok helikopter, és lehet, hogy valamit ők látnak jobban.


A baj ott van, hogy ha lehúzó, rosszindulatú emberekre támaszkodsz, és rájuk hallgatsz.

2022. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 0-24 otthon dekkolás plusz egy toxic "barátnő", aki mindenben a rosszat látja és mindenről lebeszél elég érdekes dolgokat tud produkálni.

(amúgy ő hogy van? Milyen a kapcsolata a párjával - már ha van? Mindig kíváncsi vagyok, hogy az ilyeneket mi motiválja, hogy másokat lehúzzanak)


És amúgy igen, ez egy hárítás, mert nem akarsz szembenézni a saját életeddel, ehelyett inkább erre a barátnőre hallgatsz. Mi lenne, ha a saját életedet élnéd?

2022. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!