Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Már nem vagyok biztos abban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már nem vagyok biztos abban hogy szeretem. Tudok változtatni rajta?

Figyelt kérdés

Csupán hat hónapja vagyunk együtt a párommal. Az elején úgy éreztem bármit megtennék érte, és amikor esélyem adódott rá, szó nélkül meg is tettem. Ő volt az életemben az eddigi legjobb férfi, hiszen mindent megosztottunk egymással, a jövőt is csak egymással képzeltük el, és minden ehhez kapcsolatos dolgot. Nyugodt volt, sosem bántott meg, és eszméletlenül őszinte. Viszont nagyon félénk…

Az elején három hónapig nem volt köztünk sex, mert egyszerűen mindig visszariadt. Eleinte minden percben magamat ostromoltam hogy biztosan nem vagyok számára kívánatos, de mindig a tudtomra adta hogy egyszerűen csak zavart. Én még így is kitartottam mellette, de egy idő után nem bírtam és véget vetettem a kapcsolatnak a testi kontaktusok hiánya miatt. Viszont továbbra is szerettem őt, ezért miután felkeresett engem néhány nap után a sajnálkozó szavaival, és megígérte hogy megembereli magát, kibékültem vele. Mondhatom úgy, hogy minden flottul ment, habár nem így képzeltem el. Mai napig azt hiszem hogy gondja van velem, mert ez belém égett és képtelen vagyok nőnek érezni magam mellette. Meglehet hogy emiatt kezdtem elhidegülni tőle az idők alatt, azonban ez egyszer csak megtörni látszott. Úgy éreztem még szorosabban kötődöm hozzá, ő a másik felem és vele akarok lenni. De aztán egy családi problémám miatt, nem tudtam találkozni vele két hétig. Ugyan sokat beszélgettünk az interneten közben, érzetem hogy nem tesz jót nekünk ez a távollét.

Múlthéten találkoztam vele végre, és olyan izgatott voltam hogy látni fogom, hogy majd kiugrott a szívem a helyéről. Azonban a találkozás teljesen lelombozott. Idegesítőnek, túl bújósnak, nyálasnak, lerázhatatlannak és sértődékenynek láttam. Egész este rimánkodtam hogy legyen már reggel, és induljon el dolgozni hogy egyedül maradhassak. Amit eddig szerettem benne, most idegesítővé vált, és képtelen vagyok elviselni.

Mit kellene tennem? Túl érzékeny hogy mindezt elmondjam neki, és egy egész estés sértődés lenne ebből akkor is, hogyha finoman és diszkréten adnám a tudtára hogy kezdenek kihűlni az érzelmeim. Túl jó ember ahhoz hogy megsértsem, szakítani pedig még nem akarok, mert szeretnék még várni hogy esetleg változik e ez még bennem. De vajon érdemes? Több alkalommal is így éreztem már.



2022. febr. 16. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Hát, fura egy arc, ráférne kis terápia, hogy mi a franc baja van.

49f

2022. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted?
2022. febr. 16. 15:04
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
hát ezek, amiket írsz: visszariadt a szextől, nagyon félénk, aztán meg túl bújós. Én pl. azt csináltam húsz évesen, hogy jártam egy lánnyal, akibe bele voltam esve. Kiderült, hogy szűz vagyok, s akkor elhatározta, hogy szombaton segítünk ezen a dolgon. Aztán aznap délben felhívtam, hogy dolgom van. - Én ezt pszichés problémáim miatt tettem, amelyek máig elszarják a párkapcsolataimat, de akkor ez még nem tudatosult bennem. Ilyesmire gondolok. 49f
2022. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor ez nálad mai napig fennáll? :/ biztos nehéz lehet.

De egyébként igaz. Biztos van valamilyen formában köze ahhoz amit írsz, és így újra elolvasva még kellemetlenebb és lehangoltabb mint képzeltem.

2022. febr. 16. 15:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sokáig azt hittem, hogy ha lesz barátnőm, az majd automatikusan kigyógyít, aztán szakítottam, hogy majd egy másik lány biztos kigyógyít. A tizedik után láttam a mintázatot, hogy kb. ugyanazért lesz vége az összes kapcsolatomnak. Nem lett spontán gyógyulás. Lehet, benne is munkál valami ilyen átok. Ha értékes embernek tartod amúgy, akkor próbáld meg rávenni elcsalni valami terápiára, akár páros, akár egyéni. Ha meg tudnád oldani ügyesen, hogy ne túl nagy drámával, mintha ez csak egy önfejlesztés lenne, hogy az amúgy is jó kapcsolatotok még jobb legyen. De már lehet, hogy ez is túl nagy manipuláció, vagy nem így kell.

Én most kezdem az ötödik terápiámat, lesz még egy hatodik is. Igazából arra hatodikra akarom magam előkészíteni, mitől sokat várok (www.emdr.hu).

2022. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
de nálunk egy-egy tisztázás után mindig újraéledt a szerelem, szóval kicsit még próbálkozz, hátha sikerül.
2022. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem nyűglődnék vele. Ő volt a legjobb az egész választékból?

N/24

2022. febr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ha szakítasz, annyit tegyél meg érte, hogy mondd el neki, hogy szerinted segítségre szorul. Ha erről valamennyire megbizonyosodsz. Csak, hogy tudjon fejlődni, ha képes.
2022. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!