Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Keressek mást, vagy próbáljak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keressek mást, vagy próbáljak megváltozni?

Figyelt kérdés

Az előző és egyben az első kapcsolatom 5 évig tartott. Szinte még gyerek voltam, amikor elkezdődött (17) és nagyban befolyásolta azt, hogy most milyen a szeretetnyelvem, mi a jó és a rossz, mit és hogyan várok el egy kapcsolatban. Volt 1-2 év szünet, amikor csak kalandjaim volta, kapcsolatom nem. Most viszont 25 vagyok, szeretnék már megállapodni, és olyan lánnyal lenni, akivel 5 éven belül akár családot tudnék alapítani. Benne is vagyok egy kapcsolatban már fél éve, és én nagyon szeretem a másikat, viszont van egy-két dolog, ami nagyon zavart ebben a fél évben. Most kicsit válaszút elé érkeztem, mert nem vagyok biztos abban, hogy a másik féllel van a baj, vagy magamon kéne dolgoznom. Egy olyan lánnyal szeretnék együtt lenni, akire igaz, hogy:

- nem megy el kettesben egy vele egykorú idegen férfival fesztiválozni/bulizni/bálba/kávézni/sétálni, nem érdekel ha "csak barát", de főleg akkor nem, ha ez a barát olyan ember hírében áll, akit nem érdekel ha a másik kapcsolatban van

- ha valamilyen életesemény van, akkor - ha nem is mindig, de legalább néha - nem a barátait helyezi előtérbe. Értem én, hogy a többséghez kell igazodnia, de jól esett volna, ha legalább egyszer azt mondja, hogy "figyelj, nem láttuk egymást egy hete, tudom, hogy holnap a barátokkal lenne ünneplés, de fontosabb lenne, hogy az első szabad estémet veled töltsem"

- nem csinál olyat, hogy 6-7-8 órát várat egy válasszal, miközben ez nem indokolt (nem dolgozik/tanul, csak otthon ül egyedül és sorozatozik). Vagy ha csinál, nem ilyen gyakran

- nem csinál olyat, hogy megígéri, hogy felhív, mert alig beszélünk, majd a megadott időpont után kb 5-6 órával tudunk csak beszélni, mert átugrott egy-két férfi barátjához. Persze ezt csak utólag közölve, engem váratva

- jobban kifejezi, hogy szeret

- nem ígéri meg, hogy közösen megnézünk egy filmet a moziban, ami mindkettőnknek egy nagy kedvenc folytatása, majd elmegy a barátokkal előbb, és nekem annyit lök oda, hogy "veled is elmegyek ha szeretnéd"


Ez csak néhány dolog, ami nekem fájdalmat okozott az elmúlt időszakban. Szerintetek jogosan esnek ezek rosszul, és érdemes lenne egy olyan lányt keresnem, akivel ezek nem történnek meg? Vagy én vagyok kapcsolatfüggő/kontrollmániás/önértékelési zavaros, és ugyanezek - vagy legalábbis hasonló problémák - megjelennének a következő kapcsolatomban is? Mi a véleményetek erről?


2022. febr. 26. 18:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Bocsánat, de attól, hogy együtt vagy valakivel, hadd dönthesse már el a másik, hogy a saját szabadidejében mit csinál.

Van, hogy sokáig én sem írok vissza a paromnak, mert hiába nem dolgozom/tanulok, magammal és a hobbijaimmal vagyok elfoglalva és ilyenkor arra koncentrálok nem pedig arra, hogy megfogalmazzak vagy gondolkozzak egy válaszon.

Ha valaki ígérget és nem teszi meg, amiket megígér, akkor egy idő után az ilyet ott kel hagyni. A többivel kb egyet tudok érteni.

2022. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Noren1989 ***** válasza:
64%

Hàt baràtom, ezt a leggyengébb exem is hozta.


Hol ismerkedsz te???

2022. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1: ezzel az erővel azt is mondhatnám, hogy simán elmehetek egy lánnyal vacsorázni, mert hadd döntsem már el, hogy mit csinálok a saját szabadidőmben.


#2: ezt így nem tudom értelmezni

2022. febr. 26. 18:26
 4/19 Noren1989 ***** válasza:
89%

Beszéled a magyart?


Noshàt, a mondandóm java az volt, h a kívànsàgaid semmi jelentőset/kivetnivalót nem rejt magàban.


Viszont: ha ezekkel ritkàn talàlkozol, felmerül, h màs erkölcsi értélrendű nőkkel (a.k.a. céda) baràtkozol...?

2022. febr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
"ha ezekkel ritkàn talàlkozol" -> mint mondtam, ő a második barátnőm. A kettő között csak kalandjaim voltak, a legtöbbel 3 randi sem volt. Ezek a dolgok pedig a mostani kapcsolatomban is csak 1-2 hónap után derültek ki. Szóval csak két ember van, akihez tudok viszonyítani..
2022. febr. 26. 18:31
 6/19 Noren1989 ***** válasza:
86%

Àtfogalmazom, hogy értsd (baszod).


Szóval, ez a fenti igényhalmaz csak a te fejedben levő értékrend miatt van, vagy a csalódàsok/tapasztalatok végett?

2022. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Én igazat adok veled nekem is rosszul esnének ezek.

Ezt úgy hívják haver ,hogy nem tisztel.Én nem venném komolyan.Mielőtt szakítanék vele,simán megjátszanám előtte,hogy neki ezek hogy esnének.Ha észbe kap,akkor megbeszélés és fokytatás ha nem akkor lépj le,mert különbözik az értékrendetek és csak kifogsz készülni.Egy p*na sem ér annyit hidd el.

Ez egy kapcsolat alapja a kölcsönös tisztelet és utánna a többi

F/36

2022. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hogy egyértelmű legyen: a fenti felsorolások mindegyike megtörtént velem ebben a kapcsolatban, és egyiket sem szeretném. Se ebben a kapcsolatban, se a következőben, ha esetleg szétmennénk.
2022. febr. 26. 18:42
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Látszik, hogy a prioritási lista végén vagy nála. :(
2022. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

Nekem nem probléma az, ha a másik fel pl órákig nem válaszol. Együtt elek a párommal, dolgozunk, mellette tanulunk, igenis legyen ideje és foglalkozzon csak magával napi pár órát, mert utána velem is több mindenről és nyugodtabban tud beszélni.

Ha te ezt nem érted meg 25 évesen, az elég durva.

Most pl egy hetet itthon sem volt, mert külföldre ment egy barátjával. Nem haltam bele, hogy alig beszeltunk, mert nem akartam zavarni, amíg jól érzi magát, majd úgyis mesél, ha hazajött. Így is lett.

2022. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!