Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha nem akarok válni, akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem akarok válni, akkor hogyan lépjek túl a férjem elviselhetetlen szokásain?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni.

A férjemnek és nekem van egy 4 hónapos kisfiúnk, akit nagyon szeretünk.

Itt a igazából rólam és a férjemről lenne szó. Féléve voltunk csak kapcsolatban, amikor kiderült, hogy babát várok (védekeztünk szóval a pici nagyon le akart születni a Földre).

Ilyen téren konzervatív családból származunk mindketten, így összeházasodtunk. Amíg várandós voltam, mondtam neki, hogy nyugodtan játszon a számítógépen, mert ha megszületik a baba akkor már úgy sem fog tudni játszani.

Ahha... nos megszületett a kisfiúnk és ugyanúgy játszik. Hiába mondom neki, hogy ne, vigyázzon a kicsire amíg összepakolok, elmosogatok stb. Mert piszkál, hogy rumli van. Napközben a pici nem sokat alszik, szóval mindig egy dologra van időm, amit meg tudok csinálni. (Pl. Főzés és kicsi mosogatással, vagy fürdőszoba takarítás)

De nem csak ez van. Szinte minden este egyedül fekszem le aludni. Pedig direkt, úgy csináltam a napirendet, hogy miután lefektettem a fiúnkat, akkor össze tudjunk bújni. (Kb heti egyszer sikerül a férjem miatt!)

Életemben nem voltam még ilyen magányos. Már mosolyogni sincs kedvem, csak akkor csinálom, ha valaki előtt meg kell játszanom magam. Pedig engem mindenki egy életvidám embernek ismertek meg.

De a legrosszabb az, hogy ezt senkinek se mondom el. Talán büszkeségből. Nem akarok válni!

Próbáltam már a férjemmel beszélni, és mondtam neki, hogy minden ismerősünk azt kérdezi, hogy segít-e nekem stb. Én pedig mindig kivédem. Azt is mondtam neki, hogy csak vele osztom meg a bajomat, és hogy mik zavarnak, mert senkinek se akarom elmondani mi van itthon. Viszont ő úgy gondolja minden rendben van és nem érti a problémámat. Azt mondta, ha segítség kell szóljak neki. De egyszerűen nem értem hogy nem látja ha le kell vinni a szemetet vagy amikor úgy fürdök le, hogy a fürdőbe viszem magammal a babát? Lényegtelen, mert ha szólok is neki, mindig pofát vág hozzá, miközben ha ő kér valamit szívesen segítek...

Mit tanácsoltok? Mit csináljak, hogy engem ez az egész ne zavarjon? Bennem van a hiba? Túl sokat engedtem meg neki és ő most nem érti mi bajom?

Bocsánat, hogy hosszú lett!

Köszönöm, ha végig olvastad!



2022. márc. 5. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul választottál, pontosabban egy idegennel élsz együtt, erre nem az a megoldás, hogy juszt se válok!

Első körben el kellene kezdeni beszélgetni, az, hogy nézed dühöngve, hogy játszik nem megoldás. Hogy lehet úgy házasodni, együtt élni, hogy nem hoztok közös szabályokat? Miért nem tudod elmondani, hogy semmi sincs rendben, és változtatni szeretnél?

2022. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Azt írtad, konzervativ családból jöttök mindketten: az ilyen családokban általában az van, hogy a férfi a kenyér kereső, a no meg dolgozzon, de a házimunkát is csak ő lássa el.

Amúgy ha annyira konzervatívok vagytok, akkor miért nem vártatok a szexszel a hazassagig?

Bár nem egészen értem, egyáltalán hogy lettel terhes.

Fel éves kapcsolatban biztos nem szednek fogamzasgatlot, de az óvszert meg észre veszi az ember, ha kiszakad, mert konkrétan az egész szetfoszlik, nem csak egy gombostunyi lyuk lesz rajta.

2022. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is, azt nem értem, hogy miért nem beszélsz a problémáidról senkinek? Nincs egy barát, családtag, aki tudna tanácsot adni? Miért itt kérsz segítséget idegenektől? Másodsorban pedig tudni kell belátni, hogy ha az ember nem jól választott. A párod nem egy tökös férfi. Amint kiderült, hogy jön a gyerek, élesen le kellett volna fektetni a szabályokat, és következetesen gondolkodni. Elsőként, hogy egyáltalán mind a ketten akarjátok -e, fel vagytok -e rá készülve, van -e elég türelmetek, energiátok egy babához. Az írásod alapján a férjed erre nem igazán volt felkészülve, inkább csak lesz ami lesz alapon elvett. Ne haragudj, de te sem tűnsz következetesnek. Ha változtatni akarsz, ne csak mondogasd a párodnak hogy ez meg az a baj, ne legyél tutyimutyi. Vagy összekapja magát, és rendes apaként viselkedik, és foglalkozik is a gyerekkel, vagy mehet az ilyen a fenébe. Élesen és egyenesen meg kell neki mondani, más nem fog segíteni. Lehet menni párterápiára is mediátorhoz, ez is egy opció. Vagy pedig be kell látni, hogyha nem hajlandó változatni, hosszútávon el kell engedni egymás kezét. Így lesz esélyed neked is olyan férfit találni, aki értékel.
2022. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta, ha segítség kell szóljak neki. De egyszerűen nem értem hogy nem látja ha le kell vinni a szemetet vagy amikor úgy fürdök le, hogy a fürdőbe viszem magammal a babát? Lényegtelen, mert ha szólok is neki, mindig pofát vág hozzá, miközben ha ő kér valamit szívesen segítek..."


Hát szólj neki!

Nem, nem látja meg, hogy le kell vinni a szemetet. Talán majd évek múlva.

Azt, hogy pofákat vág, tedd szóvá utólag, amikor kettesben vagytok. Nem szemrehányóan, hanem nyugodtan. Hogy neked rosszul esik ez. Kérdezd meg, mit érez, amikor segítséget kérsz tőle, mi az, ami a pofavágást kiváltja belőle. Lehet, hogy a hangsúllyal van a baj? Sok ember csak akkor szól a másiknak (nemcsak párkapcsolatban és nemcsak házimunka miatt), amikor már ingerült, és akkor ingerülten szól. (Tudom, hülyeség úgy fogalmazni, hogy segítséget kérsz, amikor elvileg közös felelősség lenne a házimunka, de nálatok odáig még hosszú út fog vezetni.) Ilyenkor kell tudatosan felülemelkedni a saját érzéseiden; mert jogos, hogy ingerült vagy, de ha így szólsz hozzá, azzal csak pofavágást váltasz ki belőle - ami neked rossz.


Amellett nem biztos, hogy titkolnod kéne mások előtt, hogy nem segít a férjed. Nyugodtan mondd ki, legalább a magad és az ő szülei előtt, hogy mi az igazság. Hogy csak akkor segít, ha külön kéred, pedig milyen jól esne, ha észrevenné maga is. És hogy pofákat vág. Lehet, hogy esetleg a szülei beszélnének vele erről, ha megtudnák, hogy így viselkedik.

Az is fölmerült bennem, hogy esetleg menjetek el párterápiára.

2022. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Először is gyógyszer mellett lettem terhes, mert előtte egy hónappal volt kapcsolatom.


Másodszor nem akarok senkinek se erről beszélni, nem érzem úgy, hogy bármi támogatót mondanának. Férjem anyukája nagyjából látja az igazságot, mindig mondja, hogy az apja is ilyen volt. Csak ő fogta magát 10 évig tűrt, és lelépett a két fiával, mert úgy volt vele, párkapcsolat nélkül is fel tudja nevelni a fiait. Sikerült is! Jó emberek lettek belőlük.


Harmadrészt együtt vállaltuk, tudta, hogy nem tehet azt amit szeretne a baba születése után, aztán valahogy mégis ott ragad a gép előtt.

Úgy érzem minden szabályt lefektettünk, csak nem tartja hozzá magát.

Nem akarom elhagyni és azt se akarom, hogy ő elhagyjon. Más kudarc is történt mostanában, nem még egy. A legfontosabb indok, hogy nem tudnám magamat és a babámat eltartani.


Negyedreszt nem dühösen szoktam neki mondani dolgokat, tudom azzal nem sokat érnék el.

Igazából ő adott nekem kuponokat, amiket beválthatok, ha be akarok egyet váltani, előtte mindig megkérdezem, hogy alkalmas-e neki. Vagy azt mondja majd holnap vagy fejet vág hozzá, és azt mondja “váltsad”.


Most is mondta nekem, holnap velem lesz. Én pedig ezen egy jót mosolyogtam. Mindig ezt mondja, és mindig máshogy alakul.

Egyébként már az is baj nálam, hogy eljutottam arra pontra, amikor folyton dühös vagyok. Ha nem vagyok dühös, akkor sírok.


Amúgy számára sosincs olyan időpont, amikor elmondhatnám mi bánt. Ha el kezdem mondani (nem őt hibáztatva), akkor mindig leállít és annyit mond: “majd megoldjuk” vagy szünetet tartok két mondat között: “befejezted?” (Nem bunkón, kb úgy hogy valamivel haladna) vagy ha rossz kedve van: “hisztizel még?”


Igazából már nem érdekel csak, le akarok szarni, hogy ilyen és így élni tovább. Nem tudom ezt hogyan tegyem...

2022. márc. 5. 22:24
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Reálisan nézve?

Mivel se magad, se a gyereked nem tudod eltartani, így marad az, hogy tojsz az egészre.

Viszed a háztartást, neveled a gyereket, és örülsz, hogy fedél van a fejed felett. Ha segítség kell, akkor szólsz, és pont tojd le, ha pofákat vág. Utána megköszönöd, és ennyi.

Aztán ha lesz pénzed, lelépsz a gyerekkel. Ennek a házasságnak ugyanis így semmi értelme.

Gondolj arra, hogy nem sokáig tart, addig tűrsz csendben.

2022. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy vele határozott. Oké. Ráhagysz kb mindent legyen úgy ahogy ő akarja. Oké. Nem akarsz elválni. Hát oké. De az hogy még véded is mikor ő konkrétan szarik a fejetekre hát tudod akkor szenvedjél. Nem kifogás hogy az apja is ilyen volt. Ne vállaljon gyereket ha nem áll rá készen. De majd előbb vagy utóbb le fogsz lépni te is mert itt sosem lesz változás csak te ezt még nem látod be.
2022. márc. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

A konzervatív mit jelent ? Hívő, templomban imádkozó?

Egyébként most utólag már semmit nem tudsz csinálni, amíg össze nem szedsz tőkét, azt pedig most egy darabig nem fogsz tudni, ugyhogy rad is azok a kilátások várnak, mint a kedves párod anyukajara.

Nem is értem, komolyan, ebben az országban mindneki nyakra fszra vállal gyereket, a lehető legkisebb felelősség nélkül. Lassan szégyellem, hogy nő vagyok.

2022. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Beszélni nem akarsz róla senkinek. Válni nem akarsz. A gyalázatos viselkedésére megvonod a vállad és mosogatsz tovább. Szóval semmit a világon nem akarsz tenni azért, hogy megváltozzon a helyzeted. Akkor szerinted mitől fog bármi is változni? Mi alapján várod el, hogy jobbra forduljon a sorsod? Azt várod, hogy majd valaki megmondja mit csinálj és az működni fog? Hiába mondunk bármit is, azt neked kell végrehajtani, de nem fog menni, mert úgysem csinálsz semmit.

Ha nem tudod a gyereket eltartani, akkor minek kellett egy fél éves kapcsolatba szülni? Hogy nem figyel rád, azt láttad a fél év alatt is.


Piszkál, hogy rumli van? Megáll az eszem.

A fürdőbe viszed magaddal a gyereket? Minek, amikor ott az apja? Leteszed mellé, megmondod, hogy fürdesz és bemész a fürdőbe. Fél órára minimum.

Ez az ember téged semmibe vesz, de ezt te is tudod.

Kérj segítséget a szüleidtől, keress munkát, add be a gyereket bölcsibe, amikor már lehet és válj el.

Ha nem akarsz válni, akkor tönkre fogsz menni idegileg. De nemcsak te, hanem a fiad is. Ebben a mérgező közegben akarod felnevelni? Nem hiszem, hogy megéri. Mindenki hoz rossz döntést, de ha nem akarja jóvá tenni, akkor azzal meghozza a következőt is.

2022. márc. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 nemaRendőrség ***** válasza:
91%

"Csak ő fogta magát 10 évig tűrt, és lelépett a két fiával, mert úgy volt vele, párkapcsolat nélkül is fel tudja nevelni a fiait. Sikerült is! Jó emberek lettek belőlük."


A leírásod alapján nem sikerült, legalábbis a férjed esetén

2022. márc. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!