Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szóljak a barátomnak, hogy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szóljak a barátomnak, hogy ez zavar vagy próbáljam meg elfogadni?

Figyelt kérdés
Lehet fura, hogy engem ilyesmi zavar, de a mi családunkban ez nem szokás, de persze ettől még lehet normális dolog. 22 évesek vagyunk mindketten és jelenleg együttélünk az anyukájával, akivel rengeteget ölelgetik/puszilgatják egymást. Úgy kell elképzelni, hogy néha csak random odamegy hozzá a barátom és megpuszilja meg az anyukája is napi legalább 10x. Nekem ez annyira idegen dolog és nem féltékeny vagyok, de mégis zavar. Meg sokszor kettesben mennek vásárolni és, ha mondom, hogy mennék én is, mert szükségem lenne erre vagy arra, akkor a barátom mindig mondja, hogy megveszi ő vagy elmegyünk majd ketten, de most az anyukájával akar menni. Ez is olyan fura, ilyenkor úgy érzem szándékosan kihagynak belőle, de hiába kérdezem nem indokolja meg, csak ne menjek most velük. Ha utazunk valahova akkor is előfordul, hogy mondja üljek hátra, mert jobban szereti, ha az anyukája navigálja.Eddig nem tettem szóvá, mert félek, hogy félreértené vagy meghallja az anyukája valahogy, aztán megutál. Nyár elején az anyukája visszamegy külföldre, úgyhogy utána ritkábban találkoznak majd, szerintetek addig próbáljam meg elfogadni vagy óvatosan nem gáz, ha szóba hozom, hogy nekem ez érdekes?
2022. márc. 18. 05:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Gondot okozhatnak valamilyen módon neveltetésbeli különbségek egy kapcsolatban. (Éppen ilyen berögzült MÉLYEN ELTÉRŐ szokások miatt fogok szakítani egy férfi ismerősömmel.)


Én nőként voltam ilyen ölelkezős/puszilkodós az anyukámmal - amíg élt. (Ha az anyukája visszamegy külföldre, akkor nyilván nem látják majd egymást mindennap.) Nem hinném, hogy "mamahoteles", bár a leírásból egy kicsit mintha még is az lenne...


Elég sok mindent nem lehet előre látni, csak később. Milyen dolgok tartanak mellette? Mit nyújt neked ez a "barát", amire szükséged/igényed van?

2022. márc. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Mama kis pici bucija, istenem! Az anyja is hibás, ne engedje meg hogy a fia FŐLEG ELŐTTED! puszilgatja. Nem normális, de ne szólj nekik mert egyik sem százas. Ha a kapcsolatotok amúgy minden más szempontból működik, akkor várd ki amíg a mama eltakarodik külföldre, és visszaáll a régi rend.
2022. márc. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Az első gondolatom az volt a felénél, hogy még nem sikerült az anyukájáról leszakadni, és az anyukája sem igyekszik elvágni a köldökzsinórt, te meg nézed az anya fia románcot. Így viszont hogy külföldön dolgozik az édesanyja, lehet hogy a ritkább találkozások miatt látod azt a sok puszit, ölelést, és ha nincs annyit itthon, akkor elképzelhető hogy emiatt akarnak csak ketten vásárolni menni, mert csak ez a közös időtöltés, ami azért kell. Beszéljetek hogy téged zavar, hogy úgy érzed szándékosan ki vagy hagyva mindenből, mintha félre lennél állítva, és nem azt kéred hogy mindenhol légy ott, hanem csak azt, hogy néha vigyenek téged is. Ha nálatok ez nem szokás, akkor neked ez mindig is fura lesz, sőt idegesítő is lehet ha az anyját örökké puszilgatja, téged meg mikor kedve szottyan és neked is szükséged lenne rá. Engem is zavarna ha azt érezném hogy megjelenik anya, és onnantól kb én lennék a plusz. Együtt élni így meg nem tartom egészségesnek egyáltalán. Most is feszengsz hogy mit szólna az anyukája ha megtudná mi fáj neked, ez alapján az az érzésem hogy más egyebet is hagyhatsz itt és tűrsz, mert mit szól ha ellenszegülsz.
2022. márc. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Igen, az úgy kicsit más, hogy ritkábban találkoznak a külföldi munka miatt, de amúgy nekem is volt ilyen barátom még amikor 18 voltam. Az akkori barátom is annyi volt, és egyszerűen az anyukája irányította minden cselekedetét. Akkor kellett ennie, amikor ő mondta, akkor találkozhattunk, amikor ő mondta, ha esetleg volt egy vitánk vagy nézeteltérésünk vagy rohant az anyjához, vagy pedig felhívta egyből az eszmecserénk közepén, hogy megkérdezze tőle, hogy melyikünknek van igaza, meg állandóan puszilgatták egymást, exem rendszeresen kérdezte is ilyen vinnyogó hangon, hogy: "kaphatok egy pusziiit?", aztán odaszaladt hozzá, és szinte ráugrott.

Nem tehetek róla, de számomra ez visszataszító volt, és egyre jobban megölte a vonzalmamat iránta, és utána már egy idő után nem volt semmi sem ugyan olyan, a végén szakítottam vele. De nem csak emiatt, sok más dologban is kiütközött, hogy én már előrébb tartok az életben, mint ő, és többre vágyok annál, mint amit vele tudnék elérni.

Na most ő vagy fiatal még és azért csinálja, (mármint a te barátod) vagy alapból ilyen anyuci pici fia beállítottságú. Mert közös ismerősök elmondása alapján az én exem azóta már ugye 23 éves mint én, és eléggé talpraesett lett, zenéket csinál kiadóknak, saját márkát tervez, tőzsdézik, és annyit dolgozik, hogy alig van ideje. Lehet külön is él már. Úgyhogy nem hiszem, hogy már olyan lenne mint régen, szóval lehet neki csak kellett egy pár év, hogy megérjen. A férfiak lassabban érnek, mint a nők. Lehet a te barátodnak is kell egy pár év, hogy komolyodjon és leszakadjon. Vagy nem. Az is lehet, hogy egész életében ilyen lesz. Lehet az én exem is még mindig ilyen. Ki tudja. Lehet többet segítene a szitun az, ha külön költöznétek anyukától, így nem töltenének olyan sok időt együtt akkor, amikor hazajön. Alakítsátok ki a ti saját kis életeteket, családotokat és legyetek azzal elfoglaltak. (Az is család, ha ketten vagytok.)

A ti helyzetetek amúgy nem tűnik olyan vészesnek így leírás alapján, de az már elég, hogy téged zavar. Mindenféleképpen beszélj vele, de csak finoman. De muszáj minden problémáról beszélnetek, hiszen egy kapcsolat csak így lehet egészséges és működőképes.

2022. márc. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

"Nyár elején az anyukája visszamegy külföldre"


Tehát kint dolgozott, most ideiglenesen itthon van, aztán megy vissza.

Nos, így teljesen érthető, ha a lehető legtöbb időt együtt akarják tölteni, méghozzá akár kettesben. És hogy sokszor megölelik egymást, mert örülnek, hogy most bármikor megölelhetik egymást. Egyébként a gyakori ölelgetésben akkor se látnék problémát, ha nem járna el messzire dolgozni az anyukája. Tényleg, téged is gyakran és szívesen ölelget a párod? Ha igen, akkor inkább örülj, mert a kettő összefügg: szereti az ölelést, neki valószínűleg ez a szeretetnyelve. És azért vált ilyenné, mert az anyukája is sokat ölelgette őt kicsi kora óta. Ha viszont téged - anyukájával ellentétben - nem nagyon ölelget, na, akkor ezen nagyon el kell gondolkodni.


Az autóban való ülésrendet mondjuk nem értem. Miért kell a párodat folyton navigálni? Folyton ismeretlen utakon jártok? Mik vagytok ti, felfedezők? A saját települését és annak közvetlen környezetét csak ismeri annyira, hogy nem az anyukájának kell mondania, merre menjen!

2022. márc. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Csak nem csonka család ?
2022. márc. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
A gond az, hogy jelenleg a szakításon felül nemigen van más választásod, mint tolerálni a helyzetet. Ugyanis abban reménykedni, hogy a kedvedért majd meggyengíti a szokatlanul erős kötelékét az anyukájával, nem érdemes. Ha szóvá teszed, azzal legvalószínűbben csak konfliktust szítatsz, de változni semmi nem fog a párod és anyukája között. Túl erős és túl mélyen gyökerező kötelék ez. Ugyanakkor ha hosszú távban gondolkozol, akkor a legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy anyukája akkor sem fogja lazábbra engedni a gyeplőt, amikor már háromgyerekes család lesztek. Itt nemcsak a puszilkodásról van szó, hanem az érzelmi kontrollról, amelyet akár külföldről is fenn lehet tartani naponkénti telefonhívásokkal. Ha pedig a párod anyukája esetleg végleg hazaköltözik külföldről, ami bármikor megtörténhet, például akkor, amikor nyugdíjba megy, onnantól szinte biztos, hogy tartósan el kell viselned majd ugyanezt a helyzetet. S akkor, amikor gyerekeitek vannak, a kapcsolatból való elmenekülés már egyáltalán nem lesz olyan egyszerű, mint most volna. Egyszóval egy Demoklész-kard lesz a fejed fölött, ha elvállalod, hogy a jelenlegi pároddal maradsz és családot alapítotok. Nem irigyellek, ez nem könnyű döntés, mert utólag fog csak kiderülni, hogy helyes helyes volt-e mellette maradnod, vagy magadra rántottál a leendő férjeddel együtt egy levakarhatatlan anyóst is, aki mindenbe beleszól és nem ad levegőt neked.
2022. márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

3-4.

Az nem indok hogy az anyja ritkán van itthon, akkor sem kell reggeltől estig csókolózni a mamival. Ez rohadtul nem normális, és nem ettől bensőséges egy anya-fia kapcsolat.

Az van, hogy a köldökzsinórt egyik sem vágta még el. Szar helyzet, és te szopsz miattuk.

Lökött anya, lökött fia. Ennyi.

2022. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Engem mar a 8 eves fiam se puszilgat, nekem se bagyja. Pedig en olelgetos vagyok.
2022. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Őszintén? Menekülj csaje... nem az a gond, hogy szeretik egymást, hanem az, hogy anyuci mindenben ott lesz, minden döntésében. Mindig az lesz, amit az anyja mond, amit az anyja jóváhagy.
2022. márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!