Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg sok ez a súly neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg sok ez a súly neki?

Figyelt kérdés

Barátnőm 73 kiló 168-170 centihez. Amíg nem állt mérlegre, addig nem volt ezzel baja. Most, hogy ezt megtudta, félig a külseje miatt, félig az egészsége miatt akar fogyni. Én a külseje miatt nem szeretném, mert így szeretem, az egészsége miatt pedig szerintem nem szükséges. Persze ettől még hagyom neki.

Mit gondoltok, sok ez a súly neki?


2022. márc. 25. 23:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

Attól függ, ha ez tiszta izom oké ha zsíros, jobb ha fogy.


De ebbe ne szólj bele, az ő egészsége. Ha gyanúsan fogyizik akkor viszont érdemes oda figyelni, lehet valakinek tetszeni akar.

2022. márc. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Egy nő pasi miatt diétazik mindig, te kis naiv
2022. márc. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem hinném, hogy sok, de nem dől össze a világ, ha pár kilót fogy. Főleg, ha sportolással akarja elérni. Ha koplalással, akkor mondjuk nem előny, de a külsejével nem hinném, hogy baj lenne. Nem egy csintváz alkat, de az nem is lenne egészséges.

A BMI-kalkulátor szerint 25,56 a testtömeg-indexe, ami "hivatalosan" már a túlsúly kategória. De nem olyan mértékben, hogy attól meg kéne ijedni. A kalkulátor szerint 71 kilóval már a "normál" kategóriában van, 2 kilót meg simán csalhat a mérleg, ha mondjuk nap közben, vagy este méri. Igaz, a kalkulátor szerint 61,95 kg az IDEÁLIS testtömeg, de ezt nem úgy kell érteni, hogy ha kicsit is eltér ettől, akkor jaj, rohadt nagy baj van... ez csak egy számított középérték a felső, és alsó határ között. Aközött pedig minden érték elfogadható. Nagyjából 20 és 25 között kell a BMI-t tartani, arra kell figyelni. plusz-mínusz 1-2 eltérés még nem szabad, hogy problémát okozzon, az olyan 30 körül/fölött (vagy 15 alatt) kezdődik. Akkor mondjuk már lehet kezdeni aggodalmaskodni, de az, hogy 25 helyett 25,56, az még simán mérési pontatlanság is lehet.

2022. márc. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

#1 "lehet valakinek tetszeni akar"

Igen.

Ez a valaki pedig a barátja.

2022. márc. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor eddig miért nem akart a barátjának tetszeni? Miért most? Hm.... ugye ugye
2022. márc. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Mostanában hová tűnt Metamorphosis?


A 21. éves csaj. Nem látom sehol.

2022. márc. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy a kérdésre válaszolva:


Te döntöd el, szerinted az a súly jó-e neked vagy sem


#7 voltam.

2022. márc. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Én 168 cm vagyok 70-72 között ingadozik. Alsó hangon 10 kiló mínusz lenne az, ahol izmosan szép alkatom lenne, pedig alapvetően arányosan oszlik meg a zsír.

Ami az egészséget illeti, látványosan könnyebben kifulladok, összeérnek és kidörzsölődnek a combjaim és ezért a járásom se az igazi.

Én aktívan edzek 2 hónapja és már most látható a különbség, de egyenlőre kiló nem ment le sajnos.

Nem kóros a súlya, de én teljesen megértem a döntését. Teljesen más egy egészségesen vékony, fitt testben mozogni, létezni, mint zsírpárnákkal kibélelve.

2022. márc. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
#4 A BMI netto baromsag. Testzsirszazalek az ertelmes metrika. (nem mind1 h +20 kilo izmod vagy zsiros van).
2022. márc. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha 168 centi magas akkor is max 5kg feleslege van ami az egészségre nem káros, de arra érdemes vigyáznia, hogy több ne legyen, ehet egészségesebben, és a rendszeres mozgás is fontos.
2022. márc. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!