Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan 'kéne' kinéznie egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan 'kéne' kinéznie egy 4-5 éves párkapcsolatnak általánosságban?

Figyelt kérdés

Törvényszerű, hogy 2-3 év után elmúlik a szerelem és egy kölcsönös tisztelet/szeretet lesz belőle? Hogy nincs már izgalom, csak az unalmas hétköznapok?

Nálatok hogy néznek ki a hétköznapok? Pl bókok, randik, stb?

Gyerek nincs, csak mi ketten.

Nem mondanám magam tapasztalatlannak, de 2 évnél hosszabb kapcsolatom még nem volt, ezért ebben jó lenne ismerni mások hozzáállását.


2022. márc. 27. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Az az égető, agyködöt okozó, rózsaszínfelleges szerelem eltűnik. De sokkal több lesz kölcsönös tiszteletnél, szeretetnél. Én ugyanúgy szerelemnek nevezem ezt az érzést, amit a párommal élek meg.


Az, hogy van izgalom vagy csak az unalmas hétköznapok, az mindössze két dolgon múlik: rajtad és a párodon. Főleg úgy, hogy nincs gyerek, aki esetleg ebbe beleszólhatna.

Mi nem vagyunk az az eljárkálós pár, sosem voltunk, és most anyagilag sem állunk a legjobban, így kifejezetten randi mostanában nem járunk, ráadásul én vizsgákra is készülök. De foglalkozunk egymással, esténként beszélgetünk, játszunk, filmezünk. Néha táncra perdülünk, hülyéskedünk. Tervezgetünk, kertet építünk. Most, hogy kezd jó idő lenni, menni fogunk kirándulni. Nekünk ez így teljesen jó és idilli, szeretjük ezt az életet. De ha akarnánk, ugyanúgy mehetnénk koncertekre, bulizni, étterembe, vidámparkba, bárhova. Csak rajtunk múlna.

2022. márc. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Attól, hogy a szerelem átalakul szeretetté még nem jelenti azt, hogy nincs izgalom és unalmasak a hétköznapok.


Mi pont nyáron leszünk 5 évesek.

Mi szoktunk menni erre-arra, kirándulunk, ugratjuk egymást, sokat viccelődünk, kedves dolgokat mondunk egymásnak, és a szexnél is találunk ki néha újdonságokat.


Lehet nem tűnik soknak, de néha egy jó program beillesztése, akár mozi, színház vagy valami játékos program, sokat tud dobni a kapcsolaton. Nálunk legalábbis. :)


Plusz az is fontos, hogy legyetek néha külön is, hogy hiányozzatok egymásnak és legyen utána mit mesélni.

2022. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Az izgalmas rész olyankorra már biztosan elmúlik, szerintem az már 1-2 év után is. Emberfüggő és kapcsolatfüggő, hogy milyen x év után, nincs erre általános recept. Én pl. nem hiszem, hogy valaha leszek ilyen hosszú párkapcsolatban, mert senkit nem viselek el pár hónapnál tovább😆Van, aki pedig 10 éve boldog a párja mellett, akármekkora gyökér/semmirekellő is legyen, mert mondjuk kapcsolatfüggők és csak így tudnak létezni. Aztán vannak azok is, akik tényleg imádják egymást x év után is, de mindig vannak hullámvölgyek, minden kapcsolatban. Nem mindig rózsaszín az egész.
2022. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
83%

Hát, 10 év távlatáról tudok beszélni.

Alig várom, hazaérjen. Alig várom, hazaérjek hozzá. Ha nem együtt vagyunk, amennyit időnk enged, messenger.

Ő a legjobb barátom , de mikor fürdik, akármi, ugyan úgy "kukkolom".

Tetszik, talán jobban is mint a legelején.

Állandóan beszélgetünk, nem fogytunk ki a témákból.

Havi szinten 1-2 mozi, 6-7 alkalom étterem, sétálgatás, cukik, kávézók, baráti összeröffenések.

Szerintem szerelmesebb vagyok mint az elején. Persze, nem az a gyomorémelygős, de ha randizunk, én ugyan úgy azon kattogok a tükör előtt, hogy remélem csini vagyok neki.

Van saját időnk, mindkettőnknek meg van a maga elfoglaltsága ha a másik pl nincs otthon, alszik, akármi, de jobban élvezzük a közös időt.


Nem mondom, hogy talán 40 év múlva ez nem-e "csak" tisztelet és szeretet lesz, de ezt is már csak azért mondom, mert állandóan ezt kapjuk meg a legtöbb embertől. Pláne azoktól, akik láthatóan boldogtalan párok, vagy már elváltak :D So ironic...


De szerintem 4-5 év után még annyi az izgalom...nem kellene itt tartani.

2022. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

4-es nagyon cuki amit írsz :)

De igen valahol lassan 5 évnél én is azt érzem, hogy szorosabb a kapcsolat sokkal mint az elején.


És igen a kapcsolat nem lesz magától izgalmas, hisz maga a kapcsolat ti vagytok, nektek kell tenni érte. Egy párkapcsolatért ugyanúgy tenni kell, gondoskodni róla.

2022. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Egyetértek az utolsóval. 4 év még bőven az eleje szerintem. Persze ha életre szóló szerelmeddel vagy együtt.

4 éve vagyunk együtt, házasok, gyerekkel.

Szex minden napos, sokszor nyilvanosan, erdőben stb. Én ezt izgalmasnak nevezném.

Imadunk a kicsivel együtt programozni, de kettesben lenni is.

Nagyon tetszik, jobban mint a legelején. Soha nem megyünk el érintés, puszi nélkül egymás mellett.

Képek küldése, olyan is.. Ha nem vagyunk együtt. Bokolunk egymásnak.

Ő az igazi, persze hogy nem alakuk ez át, csak reálisabb lesz, mert már ismerem.

2022. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
Olvasva a válaszokat... Ez olyan szinten infantilis, hogy szerintem erre születni kell, és kell egy bizonyos fokú naiv bárgyúság is hozzá.
2022. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Ha azok, amiket írtatok már nincsenek meg, akkor ez azt jelenti, hogy nem a megfelelő emberrel vagyok együtt?

Csupán érdeklődés, mert több barátnőmmel is beszéltem és mindegyik kapcsolata itt tart, ahol az enyém kb 4 év után (nekik is ilyen hosszú kapcsolatuk van)...

1-2 pozitív példát látok csak magam előtt, a többi ismerősömnél is nagyon unalmas szürke hétköznapok vannak.

2022. márc. 27. 18:51
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Hát már csak úgy vagyunk 10 év után. 4-5 év az még nem olyan szörnyű
2022. márc. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen valaszokat en is csak es kizarolag a gyakorin hallok.

Vagy drama megy, es emiatt megvan az izgalom, vagy osszeszokik a par, es beszurkul. Nalunk is igy van, a kornyezetmben is. Nincsenek kulonosebb gondok, de a szex pl. nagyon lecsokkent, ami frusztralo.

2022. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!