Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Odaadjam a kocsimat a paromnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Odaadjam a kocsimat a paromnak rendszeres hasznalatra?

Figyelt kérdés
30 eves koromra vettem egy uj autot. Sokat gyűjtöttem rá, az első autóm, mar regota kiszemeltem. Leginkabb hétvégén hasznalom, illetve közös utazasokra a barátnőmmel. Alkalom adtam atadom a baratnomnek, csaladtagoknak is a kormanyt, baratnom el is viheti ha dolga van, nem csinalok belőle nagy ügyet. De most kitalalta bar, hadd hasznalja a munkába valo bejarashoz (nagyvarosban, heti 3x 50km). Picit ezt mar soknak erzem, es azt feleltem, hogy inkabb segitenek neki keresni egy hasznalt, olcso futkozos autot, nagyobb tavra meg ott lesz az uj kocsim. Szerinte viszont tobbet sporolnank, ha egy közös kocsink volna. Mondtam neki, hogy meg atgondolom a dolgot. Ti odaengednetek a kocsit ilyen hasznalatra?

2022. márc. 28. 23:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
61%
Max ha ő fizet minden vele járó költséget teljes egészében, hiszen ő használná a legtöbbet.
2022. márc. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
76%

"Nem vagyok irigy, mert én is felajánlottam a barátnőmnek, hogyha neki kell a kocsi, akkor viheti, de neki eleve van saját"


Ennek az ajánlatnak így nem volt sok értelme. 😆

2022. márc. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Tényleg a kapcsolat milyenségétől függ.

Amíg nem költöztünk össze (évek, fiatalok voltunk) addig én is gondoltam rá gyakran, hogy majd veszek egy autót.

Aztán a párom vett. Általában együtt használtuk. Ő nem azzal jár munkába, többször mondta, hogy használjam nyugodtan, ha nekem kell valamire. Végül én le is mondtam a saját autóról, pedig az övét is maximum havi 2x használom. Mindig megbeszéljük, hogy ha valahova kocsival mennénk, nem-e kell a másiknak. Ha kell, akkor tömegközlekedünk, vagy biciklizünk vagy bármi, nincs vita. Minek tartanánk fenn 2 autót, mikor egy is elég 99%-ban.

Azt hozzátenném, hogy nyáron házasodunk, szóval nem gond az osztozkodás a kapcsolatunkban.

2022. márc. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
#12 De igen, mert azt a kocsit is időnként szervizeltetni, műszakiztatni kell, és ilyenkor meg ne kelljen neki busszal menni, főleg, hogy 12 órázik, és úgy elég hosszadalmas eljutni a munkahelyére, meg haza.
2022. márc. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Én biztos nem kérném így kölcsön. Vagy ha állja a költségek 2/3-át... Elkopik az új autód kb alatta.
2022. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ha szereted, add neki oda, szerintem könnyebb spórolni mint normális nőt találni 😅(találtam), neki is van autója de sokszor cserélünk mert szeret az enyémmel menni, nekem ez nem gond pedig drágább az enyém (kb 5-6 millióval), tudom hogy vigyáz rá, ha odafigyel rá hogy tisztán tartsa meg ilyenek, simán odaadnám neki a helyedben🙂
2022. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
49%
Én nem adnám oda! Vegyen magának.. te is megszenvedtél érte!
2022. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

De ha ritkán használod, minek kellett drága autót venned? Ott kopik az utcán/kertben/garázsban, ennek így nem sok értelme volt.

Ha meglesz a jogsim, én nagyon kétlem, hogy kölcsön fogom kérni párom autóját. Ha együtt megyünk valahová, és én vezetek majd, az oké. Vagy esetleg bevásárolni elmenni, ha sok dolgot kell venni, vagy esik az eső, az megint oké. De egyéni célokra, pláne rendszeresen, nem igazán lenne képem elkérni...

2022. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Hetkoznap keveset van hasznalva, de hetvegen rendszeresen. Ez nem azt jelenti, hogy a garazsban rozsdasodik, evi 10000 km igy is bele megy.
2022. márc. 31. 16:12
 20/26 anonim ***** válasza:
65%

"Szerinte viszont tobbet sporolnank, ha egy közös kocsink volna"


Lefordítva ez azt jelenti, hogy neki nem jó a használt kis futkosó autó, mert ő újban szeretne villogni a kollégái előtt.

Ezen felül meg mit csinálsz ha hétköznap neked is kell az autó, mert abból sértődés lesz ha majd azt mondod neki, hogy ma mehetsz busszal?

2022. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!