Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Odaadjam a kocsimat a paromnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Odaadjam a kocsimat a paromnak rendszeres hasznalatra?

Figyelt kérdés
30 eves koromra vettem egy uj autot. Sokat gyűjtöttem rá, az első autóm, mar regota kiszemeltem. Leginkabb hétvégén hasznalom, illetve közös utazasokra a barátnőmmel. Alkalom adtam atadom a baratnomnek, csaladtagoknak is a kormanyt, baratnom el is viheti ha dolga van, nem csinalok belőle nagy ügyet. De most kitalalta bar, hadd hasznalja a munkába valo bejarashoz (nagyvarosban, heti 3x 50km). Picit ezt mar soknak erzem, es azt feleltem, hogy inkabb segitenek neki keresni egy hasznalt, olcso futkozos autot, nagyobb tavra meg ott lesz az uj kocsim. Szerinte viszont tobbet sporolnank, ha egy közös kocsink volna. Mondtam neki, hogy meg atgondolom a dolgot. Ti odaengednetek a kocsit ilyen hasznalatra?

2022. márc. 28. 23:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha együtt élünk, több éve együtt, közös jövőkép. Minden további nélkül, hiszen közös minden, ahogy a leendő életünk is.


Ha viszont pár hónapos a dolog stb , vagy pocsékul vezet, akkor tuti nem.

2022. márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#20 egyáltalán nincs igazad.

Szerintem mi is többet spórolunk közös autóval és egy 16 éves Suzukink van, aminek ráadásul mindig van valami oda nem illő hangja, hol a fék sikítozik, hol az ékszíj. Nagyon lehet vele villogni tényleg.

A hétvégét meg nem értem miért ne lehetne megbeszélni. Bár nekem a párom az autóvásárlás elejétől úgy mondta, hogy a mi autónk, nekem egy év kellett, mire én is így tudtam mondani. Ennek ellenére továbbra is inkább az ő autójának tartom és ha neki kell hétvégére, akkor ő viszi el és nincs sértődés. Bár nem nagyon van erre se példa, mert egyenrangú felek vagyunk a kapcsolatban és ha neki hétvégén arra kell, hogy esik az eső és elmenne vele a kisboltba, míg nekem hivatalos ügyet kéne intéznem 50 kilométerre innen, akkor még csak fel sem merül benne az, hogy az az ő kocsija, úgyhogy ő megy vele boltba én meg buszozzak.

A kérdező nem írta le, hogy 2 hónapja tart a dolog, vagy 5 éve. 2 hónapnál a csaj helyében nem is kellett volna elkérni, 5 év után meg ha ennyire enyém-tiéd van, akkor idővel úgyis kisiklik a kapcsolat.

2022. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

#22 Lészíves olvasd el még párszor amit írtam, és kicsit értelmezd! Nem a spórolás a lényeg, az csak egy kitalált indok, a csaj csak villogni akar a kollégái előtt, hogy ő új autóval jár dolgozni.

Mellesleg meg eddig is járt valamivel munkába, gondolom busszal, és hol spórolás az ha most meg autóval jár?

2022. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
#23 a busztól nem olcsóbb az autó, attól viszont igen, hogy mindkettejüknek legyen. A nőt meg nem is ismered, honnan tudod, hogy villogni akar az autóval?
2022. ápr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#24 Akkor neki miért nem jó, egy használt kis futkosó autó? Mert gondolom azért vágott vissza egyből a spórolás szöveggel, mert ő az újjal szeretne kocsikázni. Lehet, hogy nem ismerem, de ez azért elég átlátszó szöveg.

Nem tudom, hogy a kérdező hogy érti ezt az 50km-res (25-25km)távot, illetve csak végig városban, vagy két város közt, mert utóbbi esetben azért a cég fizeti a bérlet 80%-át, míg autónál csak a 15Ft/Km-t. Több mint 20 éve hasonló távokra járok dolgozni, volt, hogy 8 évig többed magammal, kocsival, így tudom, hogy kocsival, pláne egyedül igencsak drága mulatság járni. Most kénytelen vagyok kocsival járni, mert a mostani cégem eléggé kint van a városhatárban (Székesfehérvár, Alba iparipark) , havi szinten 40 ezer ami csak a munkábajárás, de a cég ebből csak 16 ezeret térít.

Ha lenne oda normálisan busz, akkor azzal járnék.

2022. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
En azt nem ertem hogy ha nincs penz, akkor minek vesz valaki uj autot. Nekem van, de megis hasznaltat vettem.
2022. ápr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!