Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom megszokni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igazából nem is tudom már melyik témába tartozna a kérdésem, elég összetettnek érzem.

Nekem nagyon kis családom van, de ők is szétszóródva az ország másik végében, páromnak hatalmas, és mindig összejárnak. Mi mindig itthon szűk családi körben tartottuk a születésnapot, meg a hasonló dolgokat. Párommal nem olyan rég vagyunk együtt, és úgy érzem már kezdek besokallni ebben az egy évben történő

állandó meghívások miatt. Például a pár éves kisgyerekek 30 fős születésnapi ünneplése, kötelező disznóvágások, névnapozások. Áprilisban legalább 10 helyre kell mennünk köszöngetni. Persze pár alkalom után leesett, hogy főként az anyagiak oda-vissza adása miatt szervez mindegyik rokona ilyen összeüléseket, de nálunk ez sosem volt divat, egyszerűen nem tudok hozzászokni, és valamikor már nagyon ki is mutatom páromnak, hogy mennyire nincs kedvem az ilyesmi dolgokhoz. Nem szeretnék az idegeire menni, de ezen mindig összekapunk, hogy "Dehát meghívtak, ezért mennünk kell". Igazából én úgy gondolom, lehet rosszul, de amiért vagyok neki, mindenhova mennem kellene vele? Nem tudom, lehet csak én hordozom ezeket a rossz szokásomat a családomtól.. Nektek mi a véleményetek? Ti is a legelején elkísértétek mindenhova a párotokat?


2022. márc. 29. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én havi egyre is nehezen venném rá magam. Együttérzésem.
2022. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy simán lehetne, hogy csak telefonon felhívi őket felköszönteni. senkinek nem hiányozna a minusz két ember ha harminccan vannak.
2022. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyikőtök hozzáállása sem helyes vagy helytelen csak más. Mondjuk annyiban megértelek, hogy ez engem is zavarna, ha folytin menni kéne, pláne a 78. noname rokon noname ünnepségére.

Nálunk is voltak anno nagyobb banzájaok de nonstop. Az utóbbi években már kevesebb. Én szeretem a nagyobb családi összejöveteleket de azt is korlatozottan.


Én annak a híve vagyok, hogy nem kell mindig mindenhova együtt menni. A fontosabbakra elmennék, a közelebbi családtagok izéjeire, de minden hülyeségre nem. Megköszönném a meghívást és nem mennék, ő menjen nyugodtan. Az ember akar azért a barátaival is találkozni, kettesben lenni és egyedül is néha. Azért minden hétvégét nem töltenek a 12. unokatestvér gyerekének az hajtincsnövekedésért tartott buliján. Plusz ez anyagilag is megterhelő tud lenni. Határokat kell szabni, de udvariasan és megbeszélni. Ha nem tudja elfogadni, akkor nem sok jó hírem van, hosszútávon ez baj lesz.

2022. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
10 helyre áprilisban??? Alapjában véve van kb 8 hétvégi nap egy hónapban, ne szórakozzál. Én azonnal leállítanám ezt, mert így 0 kontrollal rendelkezem a saját szabadidőm felett. Havi 1 rokonlátogatás a max, még az is, pedig nekünk is elég népes a család.
2022. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Jézusom, ez rettenetes! Most érzem megint, mekkora szerencsém volt a férjemmel. Én ettől megőrülnék.
2022. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Egyszerűen nem mész el - kit érdekel mit mondanak a hátad mögött. Ránézésre "olaszos vitrus" van a családjukban, ergo fikázni fognak, de ez ugyanolyan felszínes, mint amikor dicsérnek. Déli mentalitás.


Disznóvágások? Nem irigyellek, az kemény munka, bár utána ehettek orja-levest, ami úgy az igazi.


Ilyenkor örülök, hogy összesen kettő embert tekintek rokonnak (vagyis igazából négyet, de ketten már nincsenek olyan állapotban, hogy vendégeskedés legyen belőle, akár itt, akár ott), mert elkerülve a gond. Régen - gyerekként - nálunk is volt ilyen digó módra tartott hatalmas kajálda meg gyűlés, de az egy másik világ volt.

2022. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Én is begolyóznék, es hála ég ebben is egyformák vagyunk a párommal....utáljuk az összes családi összejövetelt :-D

Nem tartunk szúlinapot meg semmit, de cserébe minden nap odafigyelünk egymásra...ez többet ér.

2022. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Hát pedig neked kell beilleszkedni az ő családjába. Ez persze nem jelenti a vég nélküli jövés-menést, de bizonyos korlátok között igazodnod kell. Ha azt akarod, hogy tartós legyen a kapcsolatok. Beszéld meg a barátoddal.
2022. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Egy megoldás lehet. De ez nagyon kemény. Attól. válik élvezetessé egy ilyen, ha sok kapcsolatod van az emberekkel és ismered őket. És nem csak együtt, de külön is. Szóval szerintem az vezethet ki, ha elkezdesz mélyen kommunikálni velük. Mégjobb ha egyesével is. És tényleg valódi dolgokról amik érsekelnek. Pl az életükkel. kapcsolatban vagy a tiéddel. pl tanácsot kérni amikor szükséged van rá. stb. Mert olyan ez mint egy sorozat, ha ismered a szereplőket érdekessé válik.
2022. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kezdj bele vmi munkaba,amit nem tud ellenorizni: pl maganynyomozo,internetes promocio,szemelyi asszisztens,bebiszitter pl!! Aztan minden hetvegen “dolgoznod kell “ es sajnos nem mesz az osszejovetelre.


Gondolom te magyar vagy,o meg roma. Ez tipikus problema,hogy ok mindig unnepelni akarnak vmit… Erre a kapcsolatra keresztetvethettek :D

2022. márc. 30. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!