Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet ezt megérteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ezt megérteni vagy igaza van ?

Figyelt kérdés

A pszichológus azt mondja nincs motivációja barátnőmnek.


Ő olyan dolgokat nem tud megcsinálni amit más 10 12óra napi keményebb munka mellett is megtud..

Másnak van ideje emellett magára, fogyókúrázni stb..ő közölte hogy neki erre nincs ideje..ha így marad..


Ő is dolgozik ez tény 10 8 10 8 9 órás bontásban. Emellett kiveszem a részem az otthoni dolgokból, mindent intézek, gyerek nincs..


Mégis sérelmezi ha néha szólok h pl esetleg felporszívózhatnál ( max 40perc )


Egyszerűen nem érti hogy más is úgy csinálja hogy munka foglalkozik ezekkel..nem hogy nem dolgozik egy nap hogy legyen ezekre ideje..


Bár lehet én rontottam el, hogy segítek neki,igyekszek dokmindent levenni a válláról, sok mindent megveszek neki. Sokszor csak a saját dolgaira kell költenie. Lakhatási költségei nincsenek..


máj. 22. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Sehogy,mit kell azon megérteni hogy lusta? Te meg papucs, ennyi.
máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
De érti nagyon is, nem motiváció kell szorgalom.rúgnàm ki az ilyen nőt....
máj. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Pàrkapcsolatra alkalmatlan..
máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Ismerem az ilyet. Ha szólsz is valamit akkor csak a sírás megy, hogy nem érted meg őt. Megy a panaszkodás is de ha logikus magyarázattal állsz elő akkor sérelmezi, hogy csak empátiára van szüksége és nem megoldásra.

Nem fogod tudni megváltoztatni. Ezt neki kell megoldania. Te csak bátorítani tudod, hogy találjon valami célt az életben ami motiválja, legyen az család vagy valamilyen hobbi. Gyereket ne válaljatok amíg meg nem oldódik a probléma.

máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4es ezt próbáltam most is. De 5perc után hagyjuk nem akar róla beszélni pedig csak a számok nyelvén beszéltem neki, meg mondtam hogy de ez nem úgy van hogy én enidot akarok meg fogyózni akkor mondjuk 1nappal kevesebbet dolgozok hogy legyen időm ezekre..


Nem beszélve mondom ha gyerek lenne akkor hogy lenne? - amellett is lenne más teendő és erre nem akart tovább beszélni, csak mondta hogy ő a szar meg úgyse jön össze az élete..

Most is állítólag elfáradt de 8óta nyomja a mobilt..

máj. 22. 22:04
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
40 perc? Palotában laktok?
máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Minek vagy ilyen nővel? Lol
máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha neked ilyen nő kell idd a levét ne panaszkodj egy szànalom a nő...
máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Menjetek el egy önismereti kurzusra. Neki jót tesz majd, hogy megértse, hogy az élete az ő kezében van és ha valamit el akar érni az életben neki kell tenni érte. A világ nem fog megváltozni az ő kedvéért. Számodra meg segítene felismerni az ilyen "mondta hogy ő a szar meg úgyse jön össze az élete" érzelmi zsarolást. Az ilyen önsajnálkozást az alacsony önbizalommal rendelkező személyek csinálják. Azt várják, hogy vigasztald amiből ők energiát nyernek. Ez természetesen előfordul minden párkapcsolatban, hogy az egyik fél mélyponton van és megértésre van szüksége de ha mindig ugyan annak a félnek van szüksége akkor egy idő után a másik fél is energia nélkül marad. Egyszerűen mondva az energiavámpír lehúzza a saját szintjére és a párkapcsolat megreked. Ez egy egészséges embert is tönkre tud tenni ha nem tesz semmit ellene.
máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémával küzdök, mint a barátnőd.

Mindent fárasztónak érzek. Önmagában a létezés is fárasztó. Testileg olyasmi érzés, mintha minden végtagodra kötnél 10-10 kg súlyt. Elbírod, de egy idő után nagyon fárasztó folyamatosan vonszolni. Lelkileg meg olyan, mintha egy láthatatlan erő húzna lefelé. A komfortzóna az ágy, lehetőleg a takaró alatt, némi szemétkaja társaságában. Ha ebből a helyzetből ki kell mozdulni, az komoly erőfeszítést kíván.

Ugyanakkor halálos csapda bent ragadni az ágyban. Pillanatnyilag jól esik a semmittevés és a zabálás, de már rövid távon is rombolja az amúgy sem acélos önbecsülést. Jön az önvád (ma se csináltam semmit, semmire nem vagyok jó, semmire nem vagyok képes), amitől persze még pocsékabbul érzi magát, még kevesebb ereje van felkelni, és így megy ez az ördögi spirál feneketlen mélységekbe.

Amit te társként tenni tudsz, ha azt mondod, hogy ELHISZED hogy ez most neki nagyon nehéz, de akkor is fel kellene kelni és ki kellene porszívòzni. Neki is jó érzés lesz, hogy meg tudta csinálni, és tisztább a környezete. Elég, ha elhiszed, hogy neki most tényleg fárasztó lélegezni is, de akkor is szedje össze magát a barátnőd kis feladatokra. Ha soknak érzi az egész lakást végigporszívózni (márpedig valószínűleg reménytelenül soknak érzi), akkor porszívózzon ki egy szobát. Aztán 5 perc pihi, majd porszívózzon ki még egy szobát.

Ha abszolút nem lehet kimozdítani a barátnődet ebből a mocsárból, akkor érdemes megfontolni a kapcsolat befejezését. Fontos, hogy állítsd fel a saját határaidat, különben te magad is tönkremész.

máj. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!