Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kellemetlen lett a párom szájszaga, mit lehet tenni? Más is küzd ezzel a gonddal a párjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

9 éve vagyok együtt a párommal. Nem tudom mivel magyarázható, de az első kb. 4 évben nemigen észleltem ezzel kapcsolatban problémát. Kb. az 5.évünktől kezdett előjönni az a gond, hogy elkezdtem érezni a szájszagát. Semmiben nem változott a fogmosási, étkezési szokása, nincsenek fogproblémái sem, szóval az okát nem tudom, de a lényeg, hogy fogmosást követően 1-2 órával már érződik legtöbbször a szájszaga. Nem durván, de pl. ha csókot adok vagy közel hajolunk egymáshoz, már zavaró számomra a legtöbb esetben. Nem szívesen tettem, de van olyan szinten a kapcsolatunk, hogy ezt elmondtam neki, már többször is beszéltünk róla, hogy ez engem zavar. Ő mindig el is megy olyankor fogat mosni, mikor látja rajtam vagy mondom h nembírom, ha van rá lehetősége.. de tök kellemetlen ez így, főleg neki. Ő egyébként egyáltalán nem érzékeli magán ezt, ami furcsa, mert én pl. mindig érzem magamon, ha ez van. Az is lehet, hogy én vagyok túlérzékeny a szagokra, dehát nem tudok ellene mit tenni. Az a baj, hogy számomra ez nagyon vágyromboló, pontosabban teljesen megöli a dolgokat nálam. Pl. sokszor van olyan, hogy a párom előbb megy lefeküdni (előtte fogat mos), majd én rá 1-2 órára megyek mellé, és gyakran kezdeményezem a szexet, amire ő álmából kel fel és hát olyankor meg aztán méginkább kellemetlen a szájszaga.. sokáig működött még így is a szex, de egy ideje már amint megérzem a szagot elillan teljesen a vágyam, akármennyire is izgatott voltam. A csókolózásról nem is beszélve... én is meg ő is nagyon szeretnénk, de azt meg pláne hanyagoljuk sokesetben emiatt (miattam persze..). Illetve gyakran van az, hogy megkérem, hogy menjen el gyorsan fogatmosni, dehát az is egyfajta vágyrombolás sokszor... hiányzik nagyon a spontaneitás emiatt már a kapcsolatunkból. Már egy jóideje szembefordulva se tudok aludni vele, pedig olyan jó lenne úgy összebújni.


Más is tapasztalta/tapasztalja ezt? Mi lehetne a megoldás?



2022. ápr. 1. 02:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Páromnál is előfordul ilyesmi. Szintén semmilyen fogproblémája nincs, alaposan mos fogat is...


Neki valószínűleg a pollenallergiája miatt van, ilyenkor főleg szájon át tud levegőt venni, ami miatt kiszárad a szája, akkor szokott ilyen állott szaga lenni.


De sokaknak pl reflux okozza.


Egy Listerines öblögetés pluszban fogmosás után csodákat tesz, napközben meg rágózunk, nálunk ez bizonyult működőképesnek.

2022. ápr. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az én párom kivétel nélkül mindig nyitott szájjal alszik, és hát igen, ez is fokozza a problémát.:/

Ő is szájvizezett egy időben, de nála az sem vált be különösebben sajnos. Többféle fogkrémet is próbált, hátha..de nem.

Refluxa sincs elvileg, nincs erre utaló (egyéb) jel.

2022. ápr. 1. 03:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs fog/íny problémája, akkor gyomorprobléma, emésztési probléma, cukorbetegség...valami biztos, hogy van. Ki kellene vizsgáltatni.
2022. ápr. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Belgyógyászt javaslok, mert valószínű, gyomorból jön.
2022. ápr. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
fogkő?
2022. ápr. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mandulakő , reflux ,cukorbetegség, bármi lehet. Belgyógyászati kivizsgálás javasolt.
2022. ápr. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 nemaRendőrség ***** válasza:
12%

Habár nem derült ki, de gondolom te vagy a nő igaz?


Szedtél fogamzásgátló tablettát? Mikor abbahagytad lett büdös a párod?

2022. ápr. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt utoljára fogászaton? Van aki hajlamosabb a fogkőre, ha ráadásul világos fogköve van azt nehezebb észrevenni, vagy ha az íny alatt (ínytasakban) van, esetleg hátul, akik hajlamosabbak (nyál összetétel, nyitott szájjal alvás stb) azoknak nem elég évi 1x elmenni, hanem gyakrabban kell (sajnos nekem is, 6-7 havonta mennem kell, pedig napi 2x fogatmosok, fogselymezek, szájvizezek...mégis lesz egy pici ennyi idő alatt, annyit tudok tenni, hogy gyakran járok dentálhigénikushoz és leszedik). Vagy amiket fentebb írtak, reflux, madnulakő, belgyógyászati gondok ...
2022. ápr. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem feltétlenül van előjele a refluxnak. Nekem sem volt, egyszer csak iszonyatos mellkasi fájdalmam lett, kiderult, rejtett refluxom van.

2022. ápr. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Az én exemmel is ez volt. Ő is nyitott szájjal aludt, folyt a nyála, és olyan idegbeteg dühös voltam már attól, hogy az ágyban is büdös van a párnán, ès folyton el kell ezt viselnem, hogy elkezdtem nézegetni a párnát is. Foltos volt. Véres nyál szivárgott éjjel a szájából. 🤦🏻‍♀️

Fogkő volt, de neki is gyakran kellett járni leszedetni. Attól elmúlt.

2022. ápr. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!