Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Felelős vagyok a rossz házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felelős vagyok a rossz házasságomért és annak hatásaira a gyerekeimre? A férjem nárcisztikus, rengeteg fájdalmat okozott nekünk.

Figyelt kérdés

5 lányom van, ahogy az egyik lányom fogalmazott, olyan a férjem, mint egy lassú méreg, ami néha visszaédesget, máskor megöl... A férjem bár fizikailag annyira nem bántott minket, rendszeres dührohamai voltak minden hétvégén, a gyerekeim nagyon sokat sírtak miatta, amit én az első 20 évben nem vettem komolyan, azt hittem, ilyenek mindenhol vannak.

Most, hogy tisztán látok, hogy beteg ember, és engem is zombivá tett, én úgy érzem, gyógyulásban vagyok, de a gyerekeim nagyon extrém módon leépültek. Az egyik lányom nem is beszél már velünk, sosem jön haza, ha hívjuk, nem veszi fel. Valóban ezt érdemlem?


2022. ápr. 2. 15:03
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Elválni nem tudtam még tőle, mert sajnos az bonyolult lenne, túl sok minden köt már minket össze, de a legnagyobb lányunkat sosem látjuk már, még akkor sem,ha a többiek hazajönnek.
2022. ápr. 2. 15:04
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

5 gyerek? Érezni a füstös aromát a levegőben.


Amúgy igen, olyan értelemben, hogyha ezt már tudod, akkor menekülni kellene. Minden nappal csak rosszabb lesz. Persze a figura a fő hibás, de ő leszarja, szóval maradsz te, mint felelősségteljes személy.


Egy újabb kérdés ami a gyerekvállalás és a házasság ellen hívja fel a figyelmet, burkoltan. És jogosan!

2022. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

" amit én az első 20 évben nem vettem komolyan,"


Kiégtem.

2022. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felelős vagy. Az anyjuk vagy, védened kellett volna őket és nem tetted. Most is minden nap cserben hagyod őket.

Teljesen jogos, hogy az idősebb lányod látni sem akarja a poklot amiben felnőtt, a többi lányodnak is ezt kéne tennie.


Kár hogy nincs már benned gerinc, és nem hagyod ott a szemétláda férjed.

2022. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az!
2022. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Ezt, vagy még rosszabbat is érdemelsz. Nyilván mindenért te vagy a felelős, és az összes lány pszichéje sérült ebben, azért, mert gyenge voltál, és nem álltál ki értük. Most is gyávaságból vagy vele, gondolom nem is fogsz elválni, ellesztek ti ketten, ha kirepülnek a gyerekek, ha eddig nem érte el az ingerküszöböd, amit művel, akkor ezután sem fogja. Legfeljebb a többi gyerek is eljut oda, hogy rád sem nyitja az ajtót.
2022. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is tagadhatatlan a felelősséged a lányaidra gyakorolt rossz hatásban, a te feladatod (is) megfelelő női mintat adni. Másrészt megértem, ha nem láttál te se más mintat, nem voltak barátnők, nőrokonok akikkel ezt megvitathattad volna, ezt tartottad természetesnek, ez a tes szocializációs problémád is. Ha már felismerted, akkor lépj mindenképp! A lányaidnak még most is mutathatsz példát, hogy sose késő beismerni a hibákat és valtoztatni.
2022. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A csodalkozas reszet nem ertem a tortenetbol. Azt gondoltad, hogy nem lesz soha kovetkezmenye?
2022. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%
Na nem azert de 5 gyerekkel nem lehet csak ugy lelepni, hova, mibol, ki vesz fel 5 gyerekes anyat, na meg az ilyen ferfi fenyeget is hogy elveszi a gyereket...stb
2022. ápr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

"Nyilván mindenért te vagy a felelős"


Nyilván felelős a kérdező, de azért elég abszurd dolog, hogy csak az anyát teszik felelőssé, az apát, aki ténylegesen oka mindennek azt nem. Hiszen a férfiak általában soha nem felelősek semmiért. Csak a nőt szokás hibáztatni.

2022. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!