Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segíthet ha adok?

Figyelt kérdés

Már nem tudom, mi segítene. Mindketten úgy érezzük, nem kapunk eleget a kapcsolatban, nem szeret a másik.

Állandó verseny van, ki mit ad és kap, és hogy nehogy kevesebbet kapjunk.

Nem így működik egy jó kapcsolat, nekem nem ez a normális, de ahogy ő elkezdte, nem tudtam, hogy reagáljak, belecsúsztam ebbe a "játékba".

Magam részéről úgy érzem, hogy nem érdeklem, nem figyel rám, észre sem veszi, én mit csinálok, mindig csak ő lehet fáradt, stb.

Én meg nem hagyom, hogy többet elvegyen tőlem. Meghúzom a határaimat, mert attól tartok, azon kapnám magunkat, csak én adok, ő meg kap.

Ez viszont nem jön be, szörnyű így. Vajon ha elkezdek korlátok nélkül adni, egy idő után kapok vissza? Vagy belekényelmesedik?


2022. ápr. 3. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Már most belekényelmesedett és ez a természetes neki.


Házasok vagytok? Gyerek van?


Ha nincs, és rövid időn belül nem lesz változás, (amennyiben ezt még 1x megbeszélitek) akkor a szakításon kellene elgondolkodnod.

2022. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az segítene, ha elkezdenétek beszélni. A párkapcsolat nem verseny, és ha jól értem eljutottatok oda, hogy megint semmi sincs, és te várod hogy kapj, hogy te is adni tudj. Ha ezeket a köröket már egyszer megfutottátok, és nem jött be, akkor lehet, hogy vége van.
2022. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudott belekényelmesedni, mert "nincs kényelem".

Házasok, gyerek nincs.

2022. ápr. 3. 20:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg párterápia segíthet.

Úgy látom, nagyon bennetek van, hogy mindketten csak a saját nézőpontotokból tudjátok nézni a kapcsolatot. Ezen tud segíteni egy mediátor.

Ha az sem segít, akkor nem kell tovább erőltetni. Addig ne szülessen gyerek ebbe a házasságba, amíg nem derül ki, szót tudtok-e érteni egymással.

2022. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Segíthet-e az, ha többet adok?
2022. ápr. 3. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:

5-re:

Abban segíthet, hogy egyértelműbben látod, hogy ezt ő méltányolja-e. Föltéve, ha észreveszi. :-)

Ui. a gond a kommunikációban van. Pl. azonos-e a szeretetnyelvetek? Amikor adsz neki, azt ő mindig érzékeli-e, hogy te azt szeretetből csinálod? Vagy a nézőpont: te úgy érzed, sokkal többet adsz, mint addig, míg ő úgy érzi, hogy épp csak egy kicsivel többet. Ezért is jó a párterápia, mert szerintem elsősorban a kommunikációtokkal van gond, és ebben lehet leginkább segíteni.

2022. ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!