Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom évek óta jelezte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom évek óta jelezte nekem hogy ő nem szeretne gyereket, én viszont azt hittem meg fogja változtatni a döntését de nem így lett, mit tegyek? 30L

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a páromat és 5 boldog éve együtt vagyunk. Már a legelső fázisban jelezte, hogy ő nem szeretne gyereket. (A párom 32 éves.) Mindig azt mondta, hogy ez neki nem való és nem vágyik rá. Úgy voltam vele, hogy ez még változhat nála és hogy ahogy telik az idő, majd biztosan meg fog változni a véleménye. Nem változott meg a véleménye az 5 év párkapcsolatunk alatt sem.


Magamat hibáztatom most és úgy érzem, én rontottam el mindent. A párom MINDIG őszinte volt ezzel kapcsolatban, sohasem mondott olyat nekem, hogy "Nagyon szeretnék gyereket!" vagy bármi ilyesmi. Én voltam az, aki nem tudott erről tudomást venni és meg voltam győződve róla, idővel biztosan ő is szeretne majd egy gyereket. Legutóbbi találkozásunk alkalmával beszélgettem vele erről és azt mondta nekem, hogy "Szívem, én mindig őszinte voltam veled és minden alkalommal elmondtam a valóságot, hogy én nem szeretnék gyereket!" és ennek az lett a vége, hogy én elkezdtem zokogni. Elmondtam neki, hogy "Kedvesem, érzem, ahogyan ketyeg a biológiai órám és én nagyon szeretnék gyereket! Egész életemben erre vágytam!", mire ő azt mondta, "Akkor sajnos úgy tűnik, el kell engednünk egymás kezét, mert nem ugyanazt szeretnénk a jövő kapcsán! Én nem lehetek önző, hogy elvegyem tőled a gyermekvállalás élményét, én pedig nem kényszeríthetem magam egy olyan dologra, amire sose vágytam!".


Össze vagyok tőrve és csak zokogni tudok most. Nem haragszom a páromra, mert folyamatosan elmondta nekem mindig az évek során, hogy nem vágyik gyerekre. Csak saját magamra haragszom és gyűlölöm önmagam jelen pillanatban. Ez az egész azt jelenti, szakítanom kell a párommal, mert én szeretnék gyereket, de ő nem? Tényleg el kell engednem a kezét? Ha 5 év párkapcsolat alatt sem válltozott meg a véleménye a gyermekvállalás kapcsán, akkor soha nem is fog? Mit kellene most tennem? Szeretem a páromat, de gyereket MÉG JOBBAN szeretnék az életembe!



2022. ápr. 16. 08:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért itt sajnos elég egyértelmű mit kell tenned. Engedd el mielőtt túl késő ahhoz, hogy tényleg lehessen gyermeked.
2022. ápr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

"Legutóbbi találkozásunk alkalmával"


Hogy mi? Együtt sem éltek?

2022. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Ez klasszikusan az a helyzet, amiben nincsen kompromisszum.

Olyan ugye nem létezik, hogy van is gyerek, meg nincs is, se fél gyereket nem lehet szülni.

Biztosan van olyan, hogy változik valaki véleménye, viszont ha a pár két tagja teljesen eltérően vélekedik erről, szerintem eleve bele sem kell kezdeni a kapcsolatba, pláne így, hogy előre tisztáztátok is.

Borzasztó naiv és buta elgondolás az, hogy majd változik, vagy változat a kedvedért a másik, ha amúgy határozott elképzelése van valamiről, ezt elvárni és ebben reménykedni pedig végképp értelmetlen.

ő tiszta lapokkal játszott az tény, bár az is igaz, hogy neked lehetett volna több eszed ezen a téren, vagy ha mégsem, hát ő is dönthetett volna úgy, hogy nem kezd valakivel, aki később biztosan gyereket akar, ha tudja, hogy ő sosem. Mindettől függetlenül ennek felelőssége most a tiéd, a te rossz döntésed következményeivel kell most számolnod, mert biztosan marha nehéz elválni valakitől ennyi idő után, akivel ez miatt eleve kapcsolatot sem kellett volna kezdeni, abban reménykedve, hogy megváltozik.

Sosem lehet úgy indítani, hogy változzon a másik, olyasvalakivel kell elkezdeni, akivel az alapok egyeznek, mert még úgy is lesz kismillió egyéb szituáció, amikor kompromisszumot kell kötni.

Laza kapcsolatban, fiatalon, akár mindegy is lehet, de amikor már komolyan gondolkodik az ember lánya, és hosszútávra tervez, akkor az a minimum, hogy mindezt olyasvalakivel teszi, akivel a legfontosabb kérdések mindegyikében egyezik (házasság, gyerek, pénzügyi kultúra, vallás, életvitel, stb...).

2022. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

8:48


Nem, egyenlőre nem élünk együtt. Éppen mostanában volt szó arról, hogy lassan ideje lenne. És amikor elkezdtünk erről komolyabban beszélgetni, hogy össze kellene mosz már költöznünk, akkor kezdett el komolyabban szó jönni a gyermekvállalás téma is. Én hibáztam és én éltem álomvilágban, mert azt hittem folyamatosan az évek során, hogy idővel majd úgyis lesz kedve a gyerekhez, hiszen miért is ne lenne? De nem így lett. Éppen most, hogy elkezdtünk komolyabban beszélgetni az összeköltözésről, döbbentem rá, hogy ő TÉNYLEG nem szeretne gyereket.

2022. ápr. 16. 08:51
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nos, hát akkor ez még a szerencsésebb eset, ezek szerint eddig úgymond "jártatok". nyilván így is nehéz, de ez esetben egyértelmű, hogy akkor összeköltözni már teljesen felesleges. eleve lakva ismerszik meg az ember, lehet más gond is akadt volna, de teljesen értelmetlen szintet lépni az esetetekben, ha ebben egyáltalán nem egyeztek.

Így igen, igaza van, engedjétek el egymást szépen és idővel majd mindketten találtok olyan párt, akivel egyetértésben tervezhetitek a jövőt, ez nem az a téma, amiben a lemondásnak helye van. Nem egymást keresitek, hiába van szerelem.

2022. ápr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

8:58


Igazad van. Valóban értelmetlen lenne összeköltözni. Nagyon nehéz lesz, de a következő személyes találkozó alkalmával, el fogom neki mondani, hogy szakítanunk kell. Szeretem őt, nagyon különleges férfi, de be kell látni, teljesen más a véleményünk a gyermekvállalás kapcsán. Megérdemli, hogy olyan partnere legyen, aki szintén nem szeretne gyereket, én pedig azt szeretném, hogy a jövőbeli párommal legyen gyerekem. Más dolgot szeretnénk mindketten a jövő kapcsán.

2022. ápr. 16. 09:03
 7/22 anonim ***** válasza:
33%

Nem feltétlen kell szakítani.

El kell döntened, hogy a párod a fontosabb vagy az, hogy gyereked legyen.

(Bár ha tényleg mindenáron gyereket akarsz, akkor nagyot hibáztál, mert most szakítasz, aztán megismerkedsz valakivel, együtt töltötök egy kis időt, összeköltöztök, megismeritek egymást... ezek akkor is évek, ha az IGAZI holnap rálép a lábadra a buszmegállóban, szóval igaz, hogy manapság már szinte divat 40 felett szülni, de igazából már baromira az utolsó percben vagy...

2022. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Bölcs döntés. Sok erőt kívánok hozzá és bár most csekély vigasz, idővel könnyebb lesz, csak meglépni nehéz. Gondolj arra, hogy ezzel a lépéssel megnyílik egy esély, hogy a jövőben valóban úgy élj, ahogy azt elképzeled és ahhoz, hogy megtalálhasd hozzá a megfelelő partnert, őt útjára kell engedd.
2022. ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

9:10


Nekem a gyerekvállalás nagyon fontos. Egy percig sem hibáztatom a páromat, hiszen végig őszinte volt velem az 5 év alatt. Én voltam a naív, hogy azt hittem, majd idővel úgyis lesz kedve gyereket vállalni. Csak és kizárólag magamat okolom. Túl boldog voltam a párommal, hogy beismerjem, ő mást szeretne a jövő kapcsán. Annyira jól éreztem magam vele, ő volt az első olyan pár az életemben, akivel őszintén jól éreztem magam! De ha választanom kell, ki a fontosabb nekem, a mostani párom vagy a gyerek, akkor egyértelmű, hogy a gyereket választom.


És sajnos PONT attól félek, amiket te most elmondtál nekem, hogy bizony ketyeg a biológiai órám és tényleg hosszú évekbe fog kerülni, míg találok újra valakit az életembe. De sajnos nincs más választásom, megint el kell kezdenem keresni valakit. Amíg még nem késő... :(

2022. ápr. 16. 09:16
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatban ott a válasz is
2022. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!