Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg sokat kérek, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg sokat kérek, vagy ennyire bunkó a barátom és el kéne hagynom?

Figyelt kérdés

A párom mesterszakon tanul levelező tagozaton, mellette dolgozik főállásban, én pedig részmunkaidőben dolgozok, és az alapszakomat csinálom levelező tagozaton.


Mivel a párom olyan mesterszakot csinál, ami hasonló tudományág mint az én alapszakom, ezért megszoktam kérni, hogy segítsen az összes tantárgyamban, segítsen felkészülni, és kérdezze ki tőlem az anyagot, a pasim pedig ezt bunkón elutasította, hogy nem fogja tőlem kikérdezni az összes tantárgyat, van neki jobb dolga is, meg amúgy is mi vagyok én általános iskolás, hogy még ki kell tőlem kérdezni az anyagot?


Azt is mondta, hogy ha az összes tantárgyhoz az ő segítsége kell, akkor inkább gondolkozzak el azon, hogy tényleg nekem való-e az a szak.


Amikor mondtam, hogy a barátnőimet is kikérdezik a pasijuk, akkor arra csak annyit mondott, hogy akkor ezek szerint ők is megragadtak általános iskolás szinten, amihez a pasijuk papucs módon asszisztálnak.


A barátnőim mondták, hogy dobjam a pasimat, szerintetek?


22/L


2022. ápr. 27. 18:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Dobni kellene, de úgysem fogod.
2022. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem részben igaza van a barátodnak. Gondolj bele neki is mennyi tanulnivalója van munka mellett, mégis hogyan várod el tőle, hogy mindent átnyálazzon veled. Egy-egy tárgyban biztosan segítene, de mindenben? Ez egyetem, nem általános iskola.

A stílusán persze neki sem ártana javítania, de te meg kicsit légy önállóbb felnőtt nő.

2022. ápr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

A stílus is lehet azért ilyen, mert már elege van ebből.

Ha valamit nem értesz biztos segítene, de mindenre felkészülni és kikérdezni azért ne is haragudj, de vicc.


A barátnőid mondták?

Önállótlan vagy...

2022. ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
A stílusa miatt dobd. Szerintem is durva ez a kikérdezősdi, én egyik suliban sem értettem, miért kell közönségnek felmondani.
2022. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

Nem igazán értem, miért kaptam lepontozást az #1 válaszra.


Egyértelmű, hogy dobni kellene a srácot, hiszen nem egy PÁRkapcsolatban a felek egymás párjai (=támogatói), itt meg ez nincs meg. Ez a srác inkább az egy rossz báttyra emlékeztet.


Az is valószínű, viszont hogy nem fogja dobni - ha szerelmes belé. Az érzelmek miatt sok ember van rossz kapcsolatban.

2022. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

5ös. "roszz bátyra", a kérdező meg kb úgy áll hozzá, mindha az apja lenne Ő meg általános iskola alsó tagozatos.

Azért egy felnőtt ember legyen már önállóbb.

N

2022. ápr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem várhatod el hogy tanuljon dolgozzon és közben mindenben segítsen neked elmagyarázni meg kikérdezni. Ez túlzás és ne haragudj de valóban megragadtak a barátnőid is az általános sulis szinten. Kb akkor volt ez szokás. Plusz lehet az ő pasijuknak a munka mellett semmi egyéb dolguk sincs így ráérnek pesztrálni a barátnőjüket. És igazat adok abban a barátodnak hogy ha már minden tantárgyban segítségre szorulsz akkor valóban át kellene ezt gondolnod és más sulit választani amit felfogsz.
2022. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Igen, elég bunkó a válasza, viszont attól még neki van igaza. Persze, segítsen 1-2 tárgyban, amit nem értesz, én is kértem a páromat a mérlegképes okj alatt, hogy segítsen a logaritmus megértésében a vizsgára, mert ehhez elég sügér vagyok, és még csak nem is érdekel, ő viszont nagyon matekos, meg kérdeztem pár dolgot anyámtól, mert ő szakmabeli. De 98%-ban tök egyedül tanultam... ahogy az egyetemet is nulla segítséggel csináltam végig. Ha ennyire nem megy, akkor fizess különtanárt! Egyetem és teljes állású munka mellett heti több órát foglalkozni tök ingyen a te felkészítéseddel elég nonszensz. És ő mikor tanul a saját dolgaira, ha neked kell mindenben segíteni?

Válaszd ki, mégis mit nem értesz, abban kérj segítséget. De kikérdezni is minek kell? Te is megírhatsz magadnak egy kérdéssort és megpróbálhatsz rá válaszolni, ahogy felmondhatod az anyagot a tükör előtt is... Millió praktika van.

2022. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
25%

#6


Ez egyáltalán nem így van. Semmi rossz nincs abban, ha az ember a másik segítségét kéri. Nagyon eltorzult gondolkodás az, hogy általános iskolásnak minősítünk valakit, csak azért mert azt kéri, hogy kérdezze ki az anyagot. Ebben nincs semmi gyerekes, az ember egyszerűen ellenőrzi magát más segítségével.

2022. ápr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Igaza van. Sokat kérsz, és óvodás módon viselkedsz. Tesóm volt ilyen, egyetem alatt is végig anyámat nyúzza, mindent felmondott neki. (Sok értelme nem volt, mert úgyse vette észre, ha hülyeséget mond, max., ha nagyon nem hasonlít arra, ami le van írva 😂).

Ok.a te pasid ért hozzá, de azért ne vicceljünk már! Ő kinek mondja fel? Megkéritek a szomszédot? A reális elvárás, hogyha valamit nagyon nem értesz, megkéred, hogy magyarázza el, amikor RÁÉR. Ha egy konkrét tantárggyal van gondod, megkérdezed, hogy tud-e rendszeresen segíteni, vagy fogadj magántanárt. Ha minden tantárggyal bajod van, akkor, ahogy mondta. Ideje új szak után nézni.

2022. ápr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!