Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom folyton ígérget, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom folyton ígérget, de nem értem miért. Van esély arra, hogy megváltozzon vagy el kellene hagynom?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést, mert érdekel mások véleménye, hátha valakinek van ilyen téren tapasztalata.

1 éve vagyunk együtt a barátommal, kezdetben nagyon rendesnek tűnt, el sem hittem, hogy ilyen létezik.

Azt hiszem júniusban kezdtek megromlani köztünk a dolgok, amikor a fél éves gyakorlata után nem vették fel mégsem a munkahelyére. Nagyon bunkón bánt velem, később ezt ő is elismerte, hogy "nagy rajta a nyomás", amit rajtam vezetett le. Ezt követően folyamatosan jöttek apróságok, pl. megígérte, hogy eljön velem az unokatesóm esküvőjére, már a meghívó is megvolt, viszont az esküvő előtt 3 nappal kiderült, hogy pár nappal korábban ugyanarra a napra foglaltak vonatjegyet, hogy az apját elkísérje Münchenbe az esküvőt pedig elfelejtette. Másik dolog ami nagyon rosszul esett, hogy nyáron 2 hónapig nem volt munkahelye, megígérte, hogy elmegyünk a Balatonra nyaralni, de nem volt pénze, volt, hogy én vettem neki kaját is, viszont arra volt pénze, hogy a haverjaival az ország másik feléből elmenjen 1 hétre Debrecenbe csak úgy várost nézni. Mikor felhoztam neki, hogy fontosabb neki ez, de arra nincs pénze, hogy elmenjünk a Balatonra, akkor elkezdett magyarázkodni, hogy olcsó szállást foglaltak stb. Végül belement, hogy eljön velem a Balatonra 2 napra, aminek az lett a vége, hogy én fizettem az egészet és hulla fáradt volt, végig aludt, mert azon a héten kezdett az új munkahelyén. Ezt követően büszkélkedett vele folyamatosan, hogy na most már végre lesz pénze, mire én viccből mondtam neki, hogy akkor vegyen nekem egy új telefont, erre ő: "miért vennék neked bármit is?" - ez nagyon rosszul esett, már csak azért is, mert nem gondoltam komolyan.

Régen minden hétvégét együtt töltöttünk, viszont mióta az új munkahelyén dolgozik (augusztus óta) kb. 4 hétvégét töltöttünk azóta együtt, akkor is én hívtam, egyébként mindig csak akkor jön ide mikor későn végez a munkahelyén és mivel én közelebb lakom így kevesebbet kell utaznia. A kapcsolatunk mostanában abból áll, hogy ideér este 7-re, majd reggel 7-kor elmegy.

Viszont az ígérgetései a legrosszabbak! Augusztusban még azt tervezte, hogy összeköltözünk, folyamatosan ezzel nyaggatott, de már fel se hozza. Szeptemberben ígérte, hogy az első fizetéséből elvisz külföldre kirándulni egy hétvégére, ebből se lett semmi, majd egész szeptemberben azt ígérte, hogy vesz nekem egy új telefont, minden nap felhozta, én mondtam, hogy nem kell, majd mikor egyszer mondtam neki, hogy jó ha ennyire akar vegyen, utána úgy elfelejtette, mintha korábban meg sem említette volna. Voltak még ilyen apró ígéretei is, de azokat most nem sorolom fel, pl. a legutóbbi, hogy vett egy új vezeték nélküli egeret, mert otthon felejtette a másikat, azt mondta, hogy majd ezt nekem adja, mert neki nem kell kettő. Az egeret természetesen nem hagyta itt, mikor 1 hét múlva rákérdeztem, hogy akkor nekem adja-e, azt mondta, majd elhozza. Pár napja ismét rákérdeztem, erre tegnapelőtt elhozott nekem egy ősrégi golyós vezetékes egeret, hogy ezt a szekrényben találta. Mikor mondtam neki, hogy ennél az enyém sokkal jobb, azért ígérte a vezeték nélkülit, mert nekem vezetékes van és ne lógjon itt a vezeték, csak annyit mondott, hogy "akkor hazaviszi ha nem kell". Nem értem, miért ígérget? Miért változott meg? Miért ígér olyat, amit nem én kérek tőle, teljesen magától jön de nem teljesíti? Nekem ez nagyon rosszul esik, próbáltam vele megbeszélni, hogy miért ilyen, irigységből fakad vagy mi az oka, de nem tudott rá válaszolni vagy nem akart. Nem várom el, hogy vegyen nekem bármit is, ezért nem értem miért ígérget. Nem tudom, hogy ennek hosszú távon van-e így értelme vagy van esély arra, hogy megváltozzon?


2014. dec. 3. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt értem, hogy rosszul esik hogy nem foglalkozik veled, erről vele kell beszélned. Akár csak sétálni vagy moziba menni vagy kávézni is lehet, az sem egy drága mulatság.

Viszont, őszintén, én nem várnám el a helyedben hogy ő vegyen nekem telefont vagy egeret vagy bármit... Nem azért vagy együtt valakivel, hanem hogy kölcsönösen tegyetek egymásért és a kapcsolatért.

2014. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én sem várom el, épp ez a lényege!!! Magától ígér meg dolgokat nem is egyszer, sokszor elmondja, majd mikor rákérdezek, hogy akkor mi a helyzet vele, kitalál valamit. Én pl. sosem fogadtam volna el tőle a telefont, mert amit szeretnék az 150 ezer forint és mint ahogy te is írod, nem ezért vagyok vele. Ezt neki is elmondtam, sőt meg is kértem sokszor, hogy ne ígérgessen olyat, amit nem teljesít, mert csak csalódok benne, nem várom el, hogy vegyen bármit is, de ne ígérgessen!

Ennek ellenére tovább folytatta, sőt ezzel ő maga is tisztában van, mivel tegnap előtt mondta el, hogy ő sem erre magyarázatot adni.

Régen eljártunk együtt fürdőbe vagy csak egyszerűen sütizni, teázni beültünk valahova, de már június óta nem volt közös programunk csak a Balatoni 2 napos nyaralás, amit átaludt. Este legkorábban 7-re ér ide, majd lefekszik aludni, mert ő fáradt, amit meg is értek. De hétvégén sosem jön ide, mindig kifogásokat keres, hogy otthon segítenie kell a szüleinek, tanulnia kell, szakdolgozatot kell írnia (most fog államvizsgázni). Ehelyett mikor megkérdezem tőle mit csinált hétvégén kiderül, hogy elment inni a haverokkal vagy játszott a gépen, a szakdogával nem haladt semmit de még csak nem is tanult és ez szeptember óta így megy. Legújabban mivel a jövő héten kell leadnia a szakdogát itt nálunk írta munka után hajnal 3-ig, szóval még ha itt is volt, akkor se velem foglalkozott hanem azt írta, pedig hétvégente elvileg emiatt marad otthon.

2014. dec. 3. 16:44
 3/5 Urszi ***** válasza:
100%
Szia.Nagyon úgy fest a dolog, hogy nem igazán fontos neki ez az egész, lehet csak azért van veled, hogy legyen valakije.A barátokkal töltött idő is fontos, de egyensúlyba kellene lennie, valószínűleg fiatalok vagytok, és nem te vagy neki a legfontosabb, nincs kész egy komoly párkapcsolatra. Az ígérgetés meg olyan, hogy aki szeretne veled tölteni időt, szeretne meglepni dolgokkal az nem igerget, hanem cselekszik.Mond el neki nyíltan azt, hogy te mire vágysz és ha nem látja be, nem veszi komolyan az érzéseid, sok értelme nincsen, mert ez azt jelenti, hogy csak magát nézi, téged nrm.Sajnos a pasik többsége egy idő után eltyunyul megszerzik a nőt és ezzel levan tudva...Remélem tudtam segíteni :$
2014. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm a választ!

Beszéltem vele telefonon, próbálta vele megbeszélni, hogy miért ígérget -legutóbbi egeres esetet felhozva- mire ő áttért a telefonos ígéretére: "a telefonvásárlásban még mindig benne lennék...", majd megállítottam, mondtam neki, hogy ne ígérgessen, mert nem lesz belőle semmi ezt mindketten tudjuk, nem várja el tőle senki, hogy ígérgessen. Régen se ígérgetett, nem vártam el tőle semmit mégis jól megvoltunk.

Azt mondta, hogy azért nem tölt velem több időt, mert itt nem lehet semmit csinálni (faluban lakom)a haverjaival pedig azért megy el inni, mert ott lehet?, azt mondta, hogy elmehetnénk pl. sétálni. Mire én mondtam neki, hogy mikor ideért este 8-9-re hulla fáradtan és még egy filmet sincs ereje megnézni nem hiszem, hogy képes lenne még sétálni. Nagy nehezen ezt ő is elismerte, viszont ekkor elkezdett engem hibáztatni, hogy miért nem találok ki én programokat,mert pl. felmehetnék elé Pestre mikor végez a munkával és elmehetnénk moziba (ezt a mozis ötletet is én találtam ki egy hónapja, de akkor azt mondta nincs rá ideje). Ezt követően azt mondta, ha nem tudok alkalmazkodni, akkor soha nem lesz senkim hosszú távon, ehhez hozzátenném, hogy ő 24 éves én 22, neki eddig 1 napos,max. 1,5 hetes kapcsolatai voltak (előttem), nekem pedig 5 éves.

Eddig úgy volt, hogy hétfőn itt alszik, mert ZH-t ír aznap (otthonról nem érne oda reggel 6-ra), addig nem is jönne, majd kitalálta, hogy holnap mégis jönne, mert ki kell írnia a szakdogáját CD-re, amit nekem kell leadnom, mert ő dolgozik - ez is csak azt magyarázza, hogy akkor jön ide, ha nincs jobb alternatíva. :(

2014. dec. 3. 22:04
 5/5 Urszi ***** válasza:
Igen, nagyon úgy fest a dolog...
2014. dec. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!