Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi az, ami egy párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az, ami egy párkapcsolatban elvárás lehet a másiktól? Mit vártok (el) tőle?

Figyelt kérdés

Az elvárások helyesek vagy rosszak?

Várjátok, igénylitek, hogy segítsen nektek?

Főleg tevőlegesen értem, fizikailag. (De ha valaki azt írja, hogy igen, ő elvárja, elvárhatónak gondolja, hogy ha ő rossz anyagi helyzetbe kerül, a párja meg jól keres, akkor segítsen, azt is megírhatjátok.) Ha a párod jobban ért a mosógépszereléshez vagy az autóeladáshoz, mint te, de ez aktuálisan a te problémád, elvárható, hogy segítséget nyújtson? Tudod ezt neki jelezni? Megteszi? Mi a teendő, ha nem? Élhető-e egy párkapcsolat, ha a segítés nem valósul meg?


2022. máj. 1. 08:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Vagy ha egy pár már együtt van (vagy együtt él) sok éve, akkor már nincs én problémám, te problémám?

Meg vagyok zavarodva, mert én úgy érzem, nem valósul meg, hogy a párom segítsen, de lehet, hogy az én elvárásaim túlzóak, ezt próbálom ezzel a szondázással most kideríteni.

2022. máj. 1. 08:36
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden párkapcsolat más, nincs értelme a szondázásnak. Az alap, hogy két öszetartozó ember segíti egymást, de hogy ez pontosan miben merül ki, az annak a két embernek a megállapodása.
2022. máj. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
"az annak a két embernek a megállapodása." - Nem is sikerült. :(
2022. máj. 1. 08:42
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

"Mi az, ami egy párkapcsolatban elvárás lehet a másiktól?"

Elvárásaidnak megfelelően érdemes párt találni, bármit elvárhatsz!


"Az elvárások helyesek vagy rosszak?"

Szerintem egyik sem, inkább természetes dolgok. Mindenkinek van valamilyen elvárása, ezek segítenek olyan párt találni, akire szükséged van.


"Élhető-e egy párkapcsolat, ha a segítés nem valósul meg?"

Hogyha valakivel csak dugtok, az nem párkapcsolat. Szerintem párkapcsolatban a feleknek fontos, hogy boldogok legyenek, ami miatt alap dolog a segítség.

2022. máj. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Számomra párkapcsolatban értelmezhetetlen az, hogy te problémád, én problémám. Ha a páromnak valami baja van, az rám is kihat, ha nekem bajom van, rá is kihat, így nekem az az alap, hogy segítünk egymáson. Mind anyagilag, mind fizikailag, mind lelkileg - természetesen ésszerű keretek között. Az nem ésszerű mondjuk, hogy elszerencsejátékozza az összes pénzét, utána meg az én fizumból éljünk, esetleg segítsek kifizetni az ilyen jellegű tartozásait. Ahogy az sem ésszerű, ha X alkalommal megjavítok valamit, mondom, mit csináljon másként, hogy ez ne történjen meg megint, aztán tizedszerre sem változtat - utána már oldja meg maga. Nekem az nem párkapcsolat, ahol csak szexelünk, megosztjuk a költségeket, de mindenki oldja meg magának a gondjait.
2022. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sok mindenben megkaptam a segítséget. Valamiben kérés nélkül, valamiben kérve. Az idő folyamán is változott, talán az elején jobban éreztem, hogy a kedvemben akar járni. Volt, amit visszautasított. Tudom, hogy azt írta valaki, ezt két embernek kell egyeztetni, igen, értem, és szerintem meg is próbáltuk sokszor egyeztetni, frusztrál, hogy nem sikerült. Az az én túlzó igényem, hogy többet/mindent várok? Hiszen a másiknak is joga van nemet mondani és nem segíteni. Nem olyan egyértelmű ez, ahogy a négyes írja, hogy a feleknek fontos, hogy boldogok legyenk, alap a segítés. Persze, de ez konkrétumok nélkül csak lózung, elkenés. Az igazi kérdés, dilemma ott kezdődik, hogy jogosan sérelmezem-e, ha nem mindenben segít, hanem valamikre nemet mond? Hány nemet mondást visel el egy kapcsolat? Nektek hogy sikerült ezt nálam jobban csinálni?

Az a félelmem, hogy később se fogok olyan találni, akivel ebből ne lenne probléma. Pedig volt az előzőben is ebben a kommunikációban elég energia, mégse ment. Vagy az első szerelmes időszak elmúltával már sose lesz elég vonzó a másik ahhoz, hogy a kedvére tegyünk (mindenben)? Hogy lehet jól viselni a nemet mondást? Az életünkben a legfontosabb embertől hány visszautasítást lehet elviselni? Ha a szerelmes időszakot nem követi egy erős szövetség, hitel, közös vállalkozás, életprojekt, gyerekvállalás, vagy hasonló formájában, akkor semmi nem elég erős, hogy összetartson két embert?

2022. máj. 1. 08:55
 7/12 A kérdező kommentje:
Javítási ügyekben ért engem hasonló kritika, mint amit az ötös írt. Szerinte neki volt igaza, nem vigyáztam a tárgyakra, szerintem nem. Ki tudná ezt kideríteni, melyikünknek volt inkább igaza? Nyilván senki. :(
2022. máj. 1. 08:57
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétumok nélkül amúgy elég nehéz neked segíteni. Joga van nemet mondani, nyilván, de miért mond nemet? Milyen javításról van szó, mit nem csinál meg, miért gondolja, hogy te nem vigyázol rá? Mert nem mindegy, hogy mondjuk a mobiltelefon azért törik el, mert sétálva fel sem nézel mögüle, megbotlasz valamiben, összetörik, vagy a zsebedben volt, fellöktek és összetörik. Meg hanyadszor történik meg? Mert ha életben egyszer eltöröd a kijelzőt, az teljesen más, mintha minden héten cserélni kéne.

Meg az sem mindegy, hogy csomó dolgot meg tudsz oldani egyedül, de vannak dolgok, amikben segíteni kell, vagy állandóan a másik nyakán lógsz, hogy csináljon meg ezt meg azt meg amazt. Az sem mindegy, mennyire kölcsönös a segítségnyújtás. Ha állandóan kérsz és kérsz és kérsz, de soha nem adsz, az egy idő után baromi fárasztó. Például, nekem a párom kezeli a gépemmel kapcsolatos szoftveres dolgokat, én meg állást keresni, CV-t írni segítek neki. Egy barátom kezeli a hardveres problémáimat, ő adózási és növénygondozási tanácsokat kér tőlem.

Szintén nem mindegy, mikor kéred a nem SOS dolgokat. Ha éppen megszakad a melóban a másik, hullabeteg, stb., akkor normális dolog nemet mondani.


Tehát körülmények ismerete nélkül elég nehéz bármit mondani. De azt tudom, hogy nekem soha egy barátom, párom sem mondott nemet a segítségnyújtásra, amennyiben alkalmas volt az idő és megvolt a kompetencia.

2022. máj. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondjak, hogy elvárások nélkül kell élni, de szerintem ez egyenes út a megalkuvás fele.

Legyenek elvarasaid, ugyanakkor ezt úgy értem, hogy tudd, kit szeretnél magad melle és ha felismered, hogy a jelenlegi párod nem ez, akkor nem várod el tőle, hogy olyan legyen amilyet szeretnél vagy változzon meg, hanem vagy elfogadod így vagy pedig elhagyod és keresel olyat, aki az elvrasaidat teljesíti.

2022. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, de ez konkrétumok nélkül csak lózung, elkenés."


Az a helyzet, hogy pont te vagy az, aki egy kérdésre vár választ, ami nem tartalmaz konkrétumokat.

2022. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!