Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékeny vagyok a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny vagyok a párom húgára, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párom és a húga között 14 év a korkülönbség, még gyakorlatilag kistini. A párommal nagyon jó és bensőséges a kapcsolatuk amit én abszolút támogatok, nekem is van egy húgom, bár mi korban nagyon közel állunk egymáshoz.

A problémám azzal van, hogy a szülők nemtörődömsége miatt gyakorlatilag a párom tartja el a kislányt. Apróbb dolgok időnként természetesen beleférnének, viszont itt szezononként egy új ruhatárról, és minden egyébről szó van ami csak az eszébe jut. Minden létező ünnepre most már 50-100 ezer forint közötti értékben kap ajándékot. Többek között emiatt nem vagyunk közös kasszán, valamint hiába szánalmasan hangzik, de engem rosszul érint hogy én soha egy apróság erejéig sem jutok az eszébe, csak a karácsonyt és a születésnapot letudja valami szerényebb dologgal. Ezen kívül engem soha nem dicsér meg se külsőleges dolgok miatt, sem az elért eredményeimért. Ellenben a húgát folyamatosan ajnározza hogy milyen szép és csinos kislány, és milyen okos is. Féltékenynek érzem magam, sokszor úgy érzem mintha egy elvált gyerekes apukával kezdtem volna ki. nőként nekem is igényem lenne a pozitív megerősítésre. Az anyagi oldaláról pedig nemis beszélve, mivel a fejébe vette hogy a húgának mindent szeretne fizetni.


Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogy lehetne rávilágítani arra, hogy nem az apja, testvérként az elhanyagoló szülőket nem fogja tudni pótolni?


Több éves kapcsolatról van szó, amiben alapvetően jól megyvagyunk, nem most ismerkedtünk meg, de ahogy nő a kislány nőnek a kiadások és a ráfordított figyelem is.



2022. máj. 7. 22:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
"Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogy lehetne rávilágítani arra, hogy nem az apja, testvérként az elhanyagoló szülőket nem fogja tudni pótolni?"
2022. máj. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%

"Féltékeny vagyok a párom húgára"


... 😃


Tehát neked van egy belső problémád, és ezért azt akarod, hogy változzon az ő viszonyuk?

2022. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem is túl sok már. De az érzelmeit nem fogod tudni megváltoztatni.
2022. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Ez túl sok! Nem egészséges ez a kapcsolat, a lányra nézve sem! Puhatolózz a párodnál és beszélj vele őszintén.
2022. máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

Volt hasonló, de kicsit más. A barátnőm húga 8 évvel volt fiatalabb, de ő volt a családban az "királylány". Mindig jaj szegény így, jaj úgy, ő milyen okos, milyen ügyes. A barátnőmet meg folyton csesztették "jaj minek ment egyetemre, nemhogy dolgozna" meg ilyenek. Közben ő finanszírozta a kolit mindent saját maga. A húga átköltöztette a szomszéd szobába, amíg kolin volt mert őnagysága külön szobát akart. Majd az apja a páromat csesztette, hogy miatta kell egyel több szobát fűteni. Nekem sokszor nagyon elegem volt, hogy mindig meg van kímélve a kisebb és a páromat meg csesztetik, de sokszor ő is a húgát helyezte előtérbe.


Szétmentünk több év után. Mostanra a kiscsaj "kiégett" és a tanulmányait sem tudta befejezni...

2022. máj. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyenek a szülők nem csoda hogy szeretné jobbá tenni a testvére életét… azért valljuk be tényleg szar lehet.!

De szülők nem költenek rá?

Én azt mondom nem lehet a helyzeten változtatni, ha valami jövőben történik a “jó” szülőkkel” az kettejük felelőssége lesz.

Ez miatt is érthető a szitu. Meg most komolyan elvárnád egy gyerektől, (mert még javában az) hogy tengjen-lengjen? Legalább párod felelősségteljes, ha már az okádék szülei tesznek szegény kislányra, pont amikor a legrosszabb a hormonok miatt.

Azt hogy nőként foglalkozzon veled szerintem teljesen megbeszélhető, lehet azért nem költ rád mert ugye tesó~ de ezért ne a kislányt hibáztasd, hanem max a szüleit lehetne, vagy párodnak leülni velük!

Viszont ez felnőttkorig nem igen fog változni, akármennyire is szeretem a párom, testvérből nem lehet több mint ami.

2022. máj. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Az egy dolog, hogy a kislány ilyen nagy értékű ajándékokat kap, de azt TUDATOSÍTJA-E a párod benne, hogy talán nem élete végéig lesz fenntartható ez az anyagi színvonal?


Talán lenne értelme közöttetek egy tisztázó beszélgetésnek. (Mert az élet hozhat bármit és akkor mindenképpen fordulnak a dolgok.)


Nem a féltékenység a megoldás, hanem a racionális dolgok figyelembe vétele. Semmi sem tarthat örökké, így a jólét sem - hacsak nagyon nagy szerencséje nem lesz egy kiemelkedően gazdag és szerencsés párkapcsolattal később a kislánynak.

2022. máj. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2%
Jajj az elégedetlen hárpia…
2022. máj. 8. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
3%
Vannak sracok akik ereznek egyfajta vonzalmat js a huguk irant. Ez is benne lehet. A kislany 16 eves kortol dolgozhat, nem kell neki penz. En biztos otthagynam a padim ha masra kolt helyettem, mindegy kicsodara.
2022. máj. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Meg lehetne vele beszélni, hogy akkor adjon egy havi keretet a kiscsajnak, de ő meg ha tud akkor menjen hétvégente dolgozni, ez 16 évesen pár órában simán belefér. Jot tenne neki, ha tisztában lenne a pénz értékével és tudna, hogy az nem csak terem, hanem bizony meg kell keresni, neki is, mint mindenki másnak.

Plusz a párod szerint attól lesz boldogabb gyerekkora a húgának, ha mindent alárak? Ez tipikusan ilyen gazdag szulo viselkedés, hogy nem kell Pistikevel foglalkozni, amíg megkap mindent, amit szeretne. Erre nevelni egy kamasz lányt szerintem kifejezetten karos, erről is beszelnetek kellene.


23N

2022. máj. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!