Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem merek telefonálni vele,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem merek telefonálni vele, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már 3 hónapja beszélgetek egy Japán sráccal. Én 20, ő 26. Már rég óta fel akarna hívni, de én mindig tolom. Tudni illik, hogy egyikünk se profi angolból. Van amikor fordítót használunk, ha bonyolultabb mondatot akarunk írni. Ahogy észrevettem, neki bővebb a szókincse és kevésbé jó a nyelvtana, nálam meg fordítva.

Ez a fő probléma, nagyon szegény a szókincsen és nem merek beszélgetni. Nem tudom kifejezni magam. Hiába tanulok, nem jön vele az önbizalom. Mit tehetnék?


2022. máj. 10. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd meg neki őszintén, hogy emiatt szorongsz egy kicsit - normális, plusz nehogy aggódni kezdjen, hogy pl. miatta tolod vagy ilyesmi.


De eleve nem vagytok profi angolosok, ő sem, és rólad is tudja, így nem gáz :) Múltkor egy olyan társaságban voltam, ahol egy új tag nem beszélt magyarul, így mindenkinek muszáj volt angolul kommunikálnia. Természetesen segítettem, de legtöbbször ők akarták megpróbálni. Nagyon vicces volt (jó értelemben) :D Tök jó "játék", és rengeteget tudsz fejlődni.

2022. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Perszee, ezt tudja ő is. Elmondtam már neki a legelején, csak már kellemetlen nekem mindig halasztani a dolgot. 😅
2022. máj. 10. 09:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat igazabol harom honap alatt mar csomo szot megtanulhattal volna. Szerintem ha komolyan gondoljatok, akkor allj neki a tanulasnak :D neki meg mondd el oszinten a dolgot. Az sem baj, ha nem tudsz egy szot, eleg, ha korul tudod ugy irni, hogy a masik rajojjon.
2022. máj. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szótárt használj/fordítót mellette🤷🏻‍♀️ Esetleg másik gépről addig ki keresed a szavakat/vagy kölcsönkérsz pl szüleidtől addig egy telefont szókeresés/fordítás miatt. Esetleg magad mellé teszel egy füzetet az is segíthet, amit nem értesz először abba írod bele utána telefonba kikeresni a jelentését. Így sokat is tanulhatsz. Ha valamit nem tudsz leírni majd lebetűzi :D

Én így kommunikáltam anno volt párommal az elején, mivel nem nagyon ment az angol, alapkérdések/válaszok kívül kb semmit nem tudtam, ez a módszer sokat segített hogy tudjunk kommunikálni. Annyi hogy kérd meg rá legyen türelmes a helyzet miatt, olyan időpont kellene amikor mindketten ráértek, idegesítő az ilyent elkapkodni. Sok sikert, majd írd meg hogy sikerült.

2022. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3%
Ekkora hülyeséget... Legalább normális pasival ismerkednél!
2022. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!