Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szexmentes kapcsolatban élek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szexmentes kapcsolatban élek, változhat ez még?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, hogy akármennyire is szörnyen hangzik, ez nem kamu kérdés.

Sajnos (szerencsére) nem sok ember jár ilyen cipőben, de akik igen, kérem szépen őket valaszoljanak.

Vagy aki nem, de képes objektíven véleményt alkotni, azt is szívesen veszem.


Tehát adott egy immáron 4.5 éves kapcsolat. Volt egy bő évig tartó szakasza az életünknek, ami olyan erőteljes feszültségben, veszekedésben telt, hogy akkor leszoktunk a szexről. Eleinte én nem bírtam szinte hozzá sem érni, aztán sajnos ez állandósult.

Az utóbbi 2 hónapban már beszélünk róla, de én ha a szexre gondolok, roppant kényelmetlenül érzem magam, nem tudom már magunkat úgy elképzelni.


Szeretjük egymást, és bár tudom, hogy sokan esküdni mernétek, hogy megcsal, mégis szóba hozta a házasságot. Így nem tudom mik az esélyek, meg ha esetleg megkér, nem is tudom mit mondjak.. Így. Mert mi van, ha nem változik ez. Az agyam akarja, meg korábban kb. Mint a nyulak.. De már elkepzelni is fura.


Vissza lehet ezt meg fordítani? Mit tegyünk?


2022. máj. 10. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Szeretitek egymást? Mekkora kamu!

Itt nem parázslik love; ez már csak hamu.

2022. máj. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos (szerencsére) nem sok ember jár ilyen cipőben, de akik igen, kérem szépen őket valaszoljanak."


Hát pedig rengeteg ilyen kapcsolat van, csak nyilván senki nem fogja reklámozni magáról. Nekem is volt ilyen kapcsolatom, meg szerintem majdnem mindenkinek, és nem is feltétlen veszekedések miatt, hanem van hogy pár év után szimplán kihűl egy kapcsolat és csak a megszokás tartja egyben, az ilyen általában kétféle módon folytatódhat, vagy szakítással, vagy egy boldogtalan házassággal. Vagy mondjuk az esetek 1%-ában elmentek párterápiára szexuálpszichológushoz és komoly munkával,empátiával megértéssel megtesztek mindent, hogy dűlőre jussatok és talán hónapok évek alatt visszafordítható a folyamat, hát erre nem sokan veszik a fáradtságot.

2022. máj. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj ezzel, hogy az első években kell megalapozni a kapcsolatot, amiben aztán érdemes lehet házasságot kötni és gyereket vállalni.

Itt ez nem történt meg, konkrétan nincs alap, amire lehetne építkezni.

Ezt nem most kellene megoldani, ez már 99,99999 százalék, hogy nem fog változni, ha eddig sem változott, sajnalom.

Ebből érdemesebb lenne kilépni és külön utakon járni, mert nem lesz jó vége.


23N

2022. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Ez nem kapcsolat! Szerencsétlenek...
2022. máj. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

"nem sok ember jár ilyen cipőben"


hogyne járna, minden kapcsolatnak ilyen a vége

2022. máj. 11. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkét fél akarja, szakember segítségével lehet dolgozni a kapcsolatban lévő problémák megoldásában.
2022. máj. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Házasságról biztos nem beszélnék ilyen helyzetben.
2022. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és azt különösen, hogy nem nagyon jöttek bunkó, lekezelő, vagy kamukérdést kiáltó reakciók.


Nekem csak az nem fér a fejembe, hogy ha szeretek valakit, miért nem vágyok arra, hogy együtt legyünk. Az intimitás nem veszett ki, randizunk, összebújunk, még úgy is alszunk.. rengeteg közös programot csinálunk. A külsőmre adok, ő is igényes, jó megjelenésű..

Sokszor vannak pillanatok, amikor ugyanolyan szerelmesen tudok rá gondolni, mint a kapcsolatunk elején.

Mikor jön egy "olyan" pillanat, aminek akár szex is lehetne a vége, egyszerűen azonnal menekülőre fognám.


Nem tudom, hogy mi történik velünk.

2022. máj. 11. 09:34
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő is szeretne változtatni ezen, akkor menjetek együtt szexual pszicholgushoz. Sajnos máshogy, egyedül ti nem fogjatok tudni megoldani.
2022. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De biztos, hogy ehhez szakember kell? Nem tudom, hogy ő beleegyezne-e ebbe. Én egyébként hajlanék rá. Fiatalabb koromban voltam pár alkalommal pszichológusnál, de ő attól tartok ódzodna ettől..

Ő azt mondja, hogy ezen nem kellene ennyit morfondírozni, csinálni kell, evés közben jön meg az étvágy.. De engem ez lelkileg megviselne ebben a formában.

2022. máj. 11. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!