Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítsak vele, ha nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak vele, ha nem tudom őt tisztelni, de szerelmes vagyok belé?

Figyelt kérdés

4,5 éve vagyunk együtt, a húszas éveink közepén járunk mindketten. Már lassan esedékes lenne az eljegyzés, lehet, hogy ez késztetett a gondolkodásra is. A párom (26F) pincérként dolgozik, én idén fejezem be az orvosit. Hiába szeretem őt, hiába tudom, hogy egy csodálatos lelkű ember, sajnos a kapcsolatunk elejétől ott lappangott bennem, hogy nem vagyok képes felnézni rá. Mégcsak nem is az egyetem hiánya az, ami igazán zavar, de sajnos alapvető műveltségi szakadék van köztünk a párommal - ezt egyébként sokáig magamnak sem akartam bevallani, de már kezd halálra frusztrálni, pedig őszintén, tiszta szívből szeretem. De attól félek, az, hogy nem vagyok képes rá felnézni, pl. amiatt is, hogy még úgy igazán nem ért el semmit az életben, sőt, amivel csak megpróbálkozott, az mind kudarcba fulladt, pénze nincs (szögezzük le, nem vagyok aranyásó, nem akartam sosem, hogy drága dolgokat vegyen nekem), azt is meg kell gondolnunk, hogy beüljünk-e egy kávéra, ezt pedig már a kapcsolatunk elejétől tapasztaltam.. Az ilyen dolgok kiábrándítanak. Meglepetések már nincsenek a kapcsolatunkban. Ráadásul távkapcsolatban élünk, én kolis vagyok, ő a faluban él, ahonnan származom, ha kéthetente egyszer tudunk találkozni, akkor az már sikernek számít.

Annyira jó ember, jószívű, kedves, lelkileg passzolunk. Tényleg ő a lelki társam. Csak nem tudom, hogy ezt az akadályt hogyan tudnám semmissé tenni, hogyan nézzek fel rá. Nem akarok vele szakítani, de már kezdek megőrülni, mert nem tudom, van-e értelme tovább húzni a kapcsolatunkat.


Mit gondoltok, van értelme folytatni vagy szakítsak? Esetleg hogyan beszélhetnék vele erről, hogy ne tiporjam sárba az önbecsülését?


(Kiegészítő infók: olyan családban nőttem fel, ahol a műveltséget nagyra tartották, ő épp ellenkezőleg, a szülei nem fektettek rá hangsúlyt a nevelésben. Úgy érzem, tudat alatt elvárom, hogy "teljesítse" azokat a dolgokat, amiket én is, képes legyen azokra a dolgokra, amikre én is, hogy amit - csúnyán fogalmazva - fel tudok mutatni, azt ő is képes legyen, pláne úgy, hogy én viszont igazodtam hozzá több dologban. Mióta együtt vagyunk, próbáltam volna őt kicsit edukálni, de nem volt rá igazán fogékony, s már kezdek belefáradni amúgy is. Nem akarok az anyukája meg a tanító nénije lenni, egyenlő társként akarok rá tekinteni.)



2022. máj. 14. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Mivel nem illetek össze, nincs értelme tovább húzni. A párodnak olyan nőre van szüksége, aki nem nézi le őt.

Legközelebb olyat válassz, akit nem akarsz megváltoztatni. Ez felettébb taszító dolog. Ha nem felel meg a maga természetes valójában, akkor ne húzd az idejét 5 percig sem.

N

2022. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Tudatositsd magadban hogy nem csak egy lelkitarsunk lehet az eletben es ha bezarul egy ajto kinyilik egy masik. Nem biztos h jo ember, alig latod. Na meg nekem az ilyen pasikkal az a bajom, hogy azert ilyen jofiuk, mert kompenzalnak. Amint olukbe hullna a penz, maris megvaltoznanak es mindenfele csilivili fiatal lanyokra acsingoznanak. Megtapasztaltam. 3szor is! Szoval csakis sikeres, sportos,helyes, baratsagos, diplomas, magaval rendben levo ferfival erdemes kezdeni, mert az mar kialakult. Es raadasul ilyen illene hozzad.
2022. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem tudsz rá felnézni, szerintem szakíts. A szerelem idővel elmúlik és akkor mi lesz? Engem teljesen kiábrándítana, ha mondjuk barátom azt mondaná szeretlek, de hozzám képest nem vagy elég okos, kultúrált, művelt. Így már nem esne jól vele együtt lenni, hiszen ezzel ő engem lealacsonyít magához képest. Olyan társat keress aki mindenben megfelel, és nem érzed azt, nincs benned tisztelet felé.
2022. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha szakítasz vele,kérlek mondd azt neki hogy nem szereted már.


NEHOGY ezt mondd neki amit leírtál,mert tönkreteszed vele;férfiként az önbecsülését lerombolod teljesen.

2022. máj. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
Minél előbb lépsz, annál jobban teszed.
2022. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!