Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az egód/önzőséged győzne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egód/önzőséged győzne, vagy a szíved?

Figyelt kérdés

Van egy párod, akivel neked nagyon jó.

Egy nap felbukkan egy 3., aki a párodra hajt, és komolyan gondolja vele.

A párod veled van.


Kilépnél e kapcsolatból, megadva nekik az esélyt, ha tudnád, hogy a párodnak sokkal jobb lenne vele?

Pl.: ő akarna gyereket, te soha...vagy nem is tudnál.

Vagy melletted dolgoznia kell, mellette meg tanulhatna még.

Vagy vele kiköltözhetne külföldre, ahová vágyik, és ahol szakmailag is fejlődhet, viszont te nem költözhetsz, mert ideköt a lakáshitel, meg a beteg, idős szüleid.

Vagy fiatal orvosként azzal a 3.-al bekerülne egy nagy orvos családba, és mire szakvizsgázna, már várná egy hely a magánklinikán, melletted meg a sarki SZTK rendelő.


2022. máj. 28. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolnám hogy nem egy tárgy amit oda lehet adni, hanem egy ember aki eldönti hogy ő mit akar.
2022. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A párom egy felnőtt ember, aki önálló döntéseket képes hozni a saját életéről. Tehát nem, nem szakítanék vele, mert nem nézem egy hülyegyereknek. (Ha olyan dologban nem egyeznénk, hogy akarunk-e gyereket, akkor szakítanék, de ez a harmadik féltől tök független). És egyébként sem úgy működik ez, hogy biztos, hogy jobb lenne vele. Mert lehet, vele kimehetne külföldre, de cserébe egy elviselhetetlen perszóna, aki lehúzza, lelkileg tönkreteszi, lehet, semmiről nem tudnak beszélni. Sőt, lehet a párom bele sem tudna/akarna szeretni, mert ő engem szeret. Akkor meg tök hülyeség volt szakítani...


Szóval én biztos nem fogok szakítani a párom helyett. Ha menni akar: nyitva az ajtó, menjen. De az az ő döntése legyen, ne az enyém.

2022. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ööö...én nem vagyok pedofil, ennélfogva a párom felnőtt férfi szokott lenni, aki önállóan dönti el, kivel van. Nem egy dísztárgy, akit adunk-veszünk a piacon.
2022. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nekunk kell a parunk helyett donteni.
2022. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert képes ő is eldönteni, hogy mit szeretni. Tudja mérlegelni, hogy mit ad fel, ha veled marad és ha ő így is boldog és nem akar szakítani, akkor te se tedd emiatt. Ez nem önzőség. Ha kétségeid vannak, akkor beszélj vele, de ne dönts helyette.
2022. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"...ha tudnád, hogy a párodnak sokkal jobb lenne vele?"

- Egyrészt először is amit már látom leírtak, a párom egy független önálló ember, és ha mással akar lenni, akkor ezt a döntés p fogja meghozni, nem én/nem te..


Másrészt nagyon rossz ómen, amikor valaki ilyen szöveget tol be, hogy "én tudom neki mi a jó." Nem, nem tudod jobban nála, hogy NEKI mi a jó.. Elárulom, még az édesanyja sem tudja saját magánál jobban, hogy neki mi a jó.

2022. máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Vagy melletted dolgoznia kell, mellette meg tanulhatna még."


Valami sugarmommynak kéne átengedni aki eltartja? Milyen gyökér kérdés már ez 🤦 Előttem már mindent leírtak. Nem tárgy a férfi hogy átadjam másnak. Ha akar megy. Ha megy, nem kár érte. Én biztos nem értékelném le magam soha annyira hogy alázatosan azt nyekeregjem neki hogy mással jobban járna. Nem így vagyok huzalozva, hálistennek.

2022. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt neki kell eldönteni, max fel lehet hozni a témát és beszélgetni róla. De szerintem sosem tudhatjuk más helyett, hogy neki mi a jó.
2022. máj. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én alapvetően nem maradnék benne olyan kapcsolatban, ahol vízválasztó kérdésekről gyökeresen mást gondolunk, akármennyire szeretem / tetszik az illető. Ha épp abban a pillanatban derülne ez ki, amikor felbukkan a harmadik, akkor fogalmazzunk úgy, "elengedném", de akkor sem a harmadik miatt, hanem mert én realisztikus előre tervező természet vagyok, és látom, hogy ez a kapcsolat így halálra van ítélve és valamelyikünk úgyis megbánná a végén, ezt pedig szeretném, amint lehet, elkerülni.
2022. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De ha csak az a "bibi", hogy a 3. "szebb", "jobb", a családjának / haverjainak szimpatikusabb, gazdagabb, elismertebb... döntsön a párom, hogy melyikünkkel akar maradni. Ha velem / engem szeret, akkor úgysem akar a 3.-kal menni, akármennyire hajt rá az illető.
2022. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!