Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már úgy,hogy a stressz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már úgy,hogy a stressz miatt a pároddal sokáig nem volt szex? Te hiába próbálkoztá,de a párod nem tudott kielégülni mert annyira nem tudott megkuzdeni a problémàkkal?Hogy lehet ezt nőként megélni,hogy ne sérüljön az önértékelés?(Nőket kérdezek )

Figyelt kérdés
2022. máj. 30. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a férfi oldalról írok, mint a stresszes. Volt ilyen szakaszom, Kb inpotensnek éreztem magam, és nekem is ugyanolyan rossz volt, hogy ez a helyzet alakult ki.


Leginkább egy nagy pihenés (legalább 1-2 hónap), vitaminkúra, tápanyagutánpótlás, mozgás-edzés, új ingerek-természetjárás... ezek segíthetnek. De ez sem biztos.


A lényeg, hogy valahogy ki kell szabadulni a körforgásból, le kell állni a szemét kajákkal, és el kell mozdulni egészségesebb irányba, mind testileg, mind lelkileg.


Ebben segítheted a párodat. Amíg viszont a képben van a stresszforrás, addig aligha lesz változás... lehet javítani életmódváltással mindenképp, mert egy jól táplált test kevésbé lesz hajlamos a depresszióra. De a megoldás a gyökeres változás...


A szexet pedig nem lehet erőltetni, ez nem így jön... de kis dolgokkal próbálkozzatok, pl együtt zuhanyzás. A zuhany amúgy is a nap egyik legjobb stresszlevezetése.


Önértékelés témában max azt tudom javasolni, hogy ne vedd magadra. Ez nem a te hibád, nem azzal van a gond, hogy ne lennél elég vonzó a párodnak, vagy hogy nem tennél eleget a kapcsolatotokért. Ő van egyszerűen egy olyan pszichológiai helyzetben-állapotban, amiben nem lehet teljesíteni. Sehol... ezen kell közösen dolgozni, hogy ebből kikerüljetek, közösen. És ez fogja ismét megerősíteni a kapcsolatotokat

😉

2022. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Mondjuk nem tudom nálatok mennyi a szex vagy mennyi maradt ki, nekem a 4 nap már sok volt....Türelem és türelem, beszélni tudni kell róla, mert persze én is magamban kerestem a hibát. Fél évig vergődtem mig ezt magamban fejben helyre tudtam tenni (remélem végleg) . Nálunk viszont a tesztoszteronszint is jóval alacsonyabb, ez is bejátszik... Én imádom a páromat és más opcióban nem is gondolkoztam. Ja és megvárom mig ő kezdeményez, ez neki is jobb meg nekem is.
2022. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan, hogy a párom időszakosan stresszelt, de olyankor nem a kielégülés volt nehéz, hanem egyáltalán az erekciót elérni. Nem ott volt fejben, ha neki is álltunk volna az előjátéknak, pillanatok alatt eszébe jutott valami, amin aggódhat, és akkor az megölte a hangulatát. Nem tudta elengedni a gondokat, most sem tudja persze, de most a gondok legalább már nincsenek, azóta megoldottuk őket :D Küldöm pszichológushoz ezer éve, hogy tanuljon már valami stresszkezelő taktikát, mert ez így rámegy az egészségére is, de még nem tett lépéseket az ügy érdekében.


Hogy ezt hogy lehet nőként megélni... Hát, meg kellett tanulnom, hogy ez tőlem totál független dolog. Nem amiatt nem megy, mert velem van a baj, hanem a fejében van a gáz, amihez nekem semmi közöm. Ismerem őt, tudom, hogy ilyen kis szorongó típus, minden apróságon napokig, hetekig pörög, de olyan szinten, hogy heteket tölt a tökéletes telefontok kiválasztásával meg ilyen baromságok. Normális ember bemegy a boltba vagy ellátogat a webshopra, körülnéz, kiválaszt valamit 5 perc alatt és már le is van tudva, nem tölti az elalvás előtti pillanatait azon ábrándozva, hogy akkor a textilmintás vagy a sötétzöld lenne-e a jobb választás ugyanazért a pénzért.

Az önértékelésemmel nincs gond, persze rosszul esik, amikor visszautasít, de igyekszem megértő lenni, nem gép ő sem, hogy csettintésre ott legyen fejben és fizikailag is, ahol én éppen akarom. Ha nem megy, akkor nem megy, erőltetni nem szabad. Volt párszor, hogy annak ellenére elkezdtük a hadműveletet, hogy neki totál máson járt az agya, de az csak rosszabb lett végül, mintha bele se kezdünk. Most már inkább akkor lelkizünk helyette, összebújunk, másképp éljük meg az intimitást. Én meg egy megfelelő pillanatban félrevonulva elintézem magamnak a fizikai szükségleteket egyedül, amíg minden kicsit rendbe nem jön. Ha tudom, hogy pontosan mi a baja, min járnak a gondolatai, az kicsit segít. Nem azt mondom, hogy ettől egyből aktívabbak leszünk, de nekem is segít megérteni őt, és amúgy ha kiadja magából és megosztja velem a problémáit, az valahol könnyít is a lelkén, utána 1-2 nappal már mindig jobb kedve van és lesz is valami akció, ami bezzeg utána olyan, hogy hű meg há, bepótolja a kimaradásokat. Szóval már csak ezért is biztos lehetek benne, hogy nem velem van a gond, kíván meg minden, mert amikor jó kedve van, nem szorong éppen semmin, akkor minden olyan, mintha megint kamaszok lennénk. Így könnyebb elviselni a szárazabb időszakokat is.

2022. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekünk egy hónapja kb nincs.

1- es hozzaszolonak: sajnos elzárkózik a segitsegem elől. Milliós üzleteket bonyolít ,most akar céget alapítani, és folyton pörög az agya...

2022. máj. 30. 21:13
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos O nem az a típus hogy megossza velem sűrűn a problémáit. Most úgy gondolom akkor teszem a legtöbbet ha nem is vagyok képben. Volt már így máskor is, csak akkor épp nem a szex nem ment hanem megmondta, hogy a problémái mellett engem már végképp nem tud kezelni.
2022. máj. 30. 21:21
 6/12 A kérdező kommentje:
Minden nap kőkemény edzést csinál és ez sem segít neki levezetni a stresszt.
2022. máj. 30. 21:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem éltem még meg ilyet. Voltak stresszes időszakok, de pont olyankor van a legnagyobb szükségünk egymásra. Minden téren. Nekem egyszerűen kamunak tűnik, hogy egy pasi szerelmes belém, de nem áll fel rám a farka. Az meg végképp elfoggadhatatlan, hogy az állítólagos párom kizár az életéből, nem osztja meg velem a gondolatait.
2022. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7: felállni feláll csak nem tud elmenni
2022. máj. 30. 21:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ő tulajdonképpen az üzletet választotta? Mert eldöntötte hogy téged már végképp nem tud kezelni? Ezt még most kéne megbeszélnetek mert ha téged teljesen félrerak azért mert neki ilyen fontos a munka, akkor akár lehet egyedül is, és akkor nem a te idődet pazarolja.
2022. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az hogy nem tud szex közben elmenni, az nem rólad szól.


Kicsit az egót takaréklángra kéne rakni ebben a szituációban.


Attól hogy nem meséli el a konkrét problémát, attól még tudod őt támogatni. Pl szex helyett csak masszírozd meg, vagy simogasd a hátát amíg elalszik.

Ha neked igényed van a szexre, akkor pótolj masztival.

2022. máj. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!