Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm hihetetlenül rumlis,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm hihetetlenül rumlis, mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok. 3 éve költöztünk össze, az ég világon semmi gond nincs a kapcsolatunkal csak ez a fránya takaritás. Én se vagyok nagy rendmániás de szeretem ha mindenek megvan a helye, multkor a folyosó közepén volt a bugyia, zoknia kérdezem töle ez miért van itt? Itt a helye? Válasz: "Mert miért baj ha ott van?" Szamtalanszor szolnom kellet hogy a WC-t takaritsa ki maga után, ugyahagyja...koszosan. Ha kitakaritok, nem tart a rend 2 napnál tovább mert jön és szétbarmolja. Ha főz valamit, nem pakol el maga után konkrétan háborus övezet szokott lenni a konyhában. Folyton ugy néz TV-t, hogy a hálóbol behozza a paplant és ott marad a konyha közepén a háloszobás paplan amiben alszunk és az szépen addig ott is marad amig én el nem pakolom. Kicsi a lakás és ezért egy szobába vagyunk ketten, az iroasztala egy dágvány. Szóval már úgy érzem értelmetlen takaritani, mert ugy is jön a barátnőm és megint szét lesz barmolva minden. Amig egyedül éltem rendbe tudtam tartani a lakást heti 1 takaritás elég volt. Most szinte naponta kel. Mindig van valami kifogás, hogy ne keljen takaritani, most éppen tanulnom kell, most fáradt vagyok most ez meg az... és ha rajta mulna 1 hónapig is ott lenne a folyosó közepén a zokni. Ráadásul a lakás az enyém és csak a rezsibe segit be, egy nagyon szép helyen lakik, poton pénzért hát én nem értem komolyan, hogy tud ilyen igénytelen lenni egy 22 éves lány... Nagyon sok vitánk volt ebből és odaáig fajult, hogy elköltözök, a lakást meg kiadom másnak. Aki volt már ilyen helyzetben, mit csinált ilyenkor? Megtudtátok beszélni?
2022. jún. 3. 11:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Én azért szkeptikus vagyok, amikor azt írod, hogy amúgy a kapcsolattal az ég világon semmi probléma. Nekem is volt ilyen tróger suttyó partnerem, tudom, milyen így élni. Én takarítottam, pakoltam, rendszereztem a dolgokat, ő meg szart bele mindenbe és a munkámat sem tisztelte.

Mondta ő, hogy persze-persze, majd most ő kitakarít, de neki is épp mindig más dolga akadt, dolgoznia kellett, rendelnie valamit internetről (egész nap) vagy fáradt volt és ki kellett pihennie a hetet és nehogymá' neki hétvégén is dolgoznia kelljen (kitakarítani).


Később egyéb okokból jártam terápiára, ahol megtudtam többek között, hogy ez is a bántalmazás egyik formája. Tudom, túlzónak hangzik, de ha belegondolsz, felnőtt kapcsolatokban ezt csinálni, ígérgetni, nem betartani, kamuzni, hazudni, kihúzni magad minden lehetséges módon a házimunkából és közben elnézni, hogy a másik csinál mindent. Nem zavarja, hogy ez baromira igazságtalan, nem veszi figyelembe, hogy neked is jár a szabadidő, nem tiszteli a kérésedet, az igényeidet és még sorolhatnám.


Lehet meg lehetne tanítani a normális együttélés szabályaira, de ezt gyerekkorban kellett volna a szüleinek, nem a partnerének b.szódni vele. Igaza van a 19-nek, baromira kiábrándító, amikor tanítgatnod kell a partneredet, mint egy kisgyereket, hogy a koszos zoknit a szennyesbe rakjuk és nem a földre.


Te döntésed, akarsz-e így élni, de tapasztalatból mondom, ez egy örök konfliktusforrás lesz, mert megváltozni soha nem fog, benned meg mindig tüske lesz az igazságtalan helyzet miatt, meg a másik kiábrándító, szemét viselkedése miatt.

2022. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
93%

22# "Én takarítottam, pakoltam, rendszereztem a dolgokat, ő meg szart bele mindenbe és a munkámat sem tisztelte."


Igen, ez valahol kéz a kézben jár a tisztelettel (annak hiányával).


"Tudom, túlzónak hangzik, de ha belegondolsz, felnőtt kapcsolatokban ezt csinálni, ígérgetni, nem betartani, kamuzni, hazudni, kihúzni magad minden lehetséges módon a házimunkából és közben elnézni, hogy a másik csinál mindent"


Ez az élet minden területére igaz. A kapcsolat szempontjából fontos kérdések tisztázása alóli kibújások tulajdonképpen szintén a bántalmazás egy formája. Ráadásul bizalomromboló is egyben.

2022. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, egyszer olyat is csinaltam, hogy mondtam neki ha kitakaritjuk a lakást elmegyünk étterembe és én fizetek. Még így se akart takarítani. XD
2022. jún. 3. 13:53
 24/34 A kérdező kommentje:
22-es Azért néha ö is takaritott csak az a baj, hogy ami nála "rend" az nállam rohadtul nem az. Neki az elég hogy kicsit letöröljük az asztal de a padlon ott a kajamardék meg a morzsa.
2022. jún. 3. 13:56
 25/34 A kérdező kommentje:
20-as Teljesen mind1. Ha 20 szobas házban lennénk, ugyan ugy ott lenne a folyoson a zokni.
2022. jún. 3. 14:08
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
24# Ez így olyan, mint amikor cukrot adunk a gyereknek, mert szépen, napszaknak megfelelően, előre köszön. Ne csináld már :))))) Annyit kéne megértetni vele, hogy nem kellemes egy trágyadombon élni, a többi pötcselekvés.
2022. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
25%

27

Ha én egésznap szombaton, nagytakaritok, értsd: mindent IS leporolok, kimosok, ablakot pucolok stb, a férjem mindig elvisz etterembe vacsizni... és nagyon jól esik! Az meg, hogy a férfi fizet, mondjuk alap!


Kérdező, a baratnőd valóban ordatlan rendelten, hovatovább, igénytelen! Csodalkozom, hogy fürdeni azért szokott.... azért egy minimális szint illene...nameg, olyan alap dolgok, hogyha a hálóban használol egy paplant, akkor azt nem viszem ki a konyhába! Wtf?

2022. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
79%

#27:

"Annyit kéne megértetni vele, hogy nem kellemes egy trágyadombon élni"


Az ilyen típusú ember NEM érzi, hogy trágyadombon élne, mert neki ez a jó, ez a természetes. Aki meg rendszerető az meg már ezt a trágyadombot nem tudja elviselni. Ha az alapszemélyisége ilyen akkor NEM lehet vele hosszabb távon ezt megértetni. Ideig óráig elpakol ha veszekszel vele, de nem marad tartós ez az állapot. Mert ő ilyen, így kell(ene) elfogadni.

Ezért nem érdemes győzködni, tanítgatni, nevelgetni, hanem el kell fogadni azt, hogy nem mindenki érzi jól magát a patika rendben.

Én rendszerető vagyok ezért mondtam azt, hogy ilyenkor be kell látni ha két ember nem illik össze. Mert az életünk nagy részét az együttélés és az ezzel járó hétköznapi dolgok teszik ki.

Neki önmagától kellene belátnia és tenni érte hogy ez változzon, ahogy a 18-as is írta (minden elismerésem neki). Saját magától kellene hogy igénye legyen rá, de nincs, mert gyerekkorában nem úgy szocializálódott.

Egyik fél sem erőszakolhatja a másikra ilyen szempontból az akaratát. Csupán csak el kell fogadni, ha valakivel nem tudunk együtt élni vagy nem illünk össze. Egy párkapcsolatban sok mindenben kellene passzolni pl. jövőkép, pénzkultúra, szex, személyiség (aminek része a rendhez való hozzáállás is).

Ha meg nem megy valami azt nem kell erőltetni.

2022. jún. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
86%
#29 azért van egy skála a patikai rend és az egy hónapos kosz között. Nem lehet azzal takarózni mindig, hogy "jajjj De hát ő ilyen" mert ilyen alapon, akkor soha semmit ne tegyünk meg a másik kedvéért, ne kössünk kompromisszumokat, mert hát ő ilyen, akkor lakjon egy szemétdombon. Az igénytelenséget NEM kell elfogadni.
2022. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
81%
#30: Azt írtam hogy már össze sem szabadna jönni (elvileg) két olyan embernek akik ilyen szempontból ennyire különböznek egymástól. Nem kell semmit elfogadni. Együtt sem kell élni, ez a megoldás.
2022. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!