Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm hihetetlenül rumlis,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm hihetetlenül rumlis, mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok. 3 éve költöztünk össze, az ég világon semmi gond nincs a kapcsolatunkal csak ez a fránya takaritás. Én se vagyok nagy rendmániás de szeretem ha mindenek megvan a helye, multkor a folyosó közepén volt a bugyia, zoknia kérdezem töle ez miért van itt? Itt a helye? Válasz: "Mert miért baj ha ott van?" Szamtalanszor szolnom kellet hogy a WC-t takaritsa ki maga után, ugyahagyja...koszosan. Ha kitakaritok, nem tart a rend 2 napnál tovább mert jön és szétbarmolja. Ha főz valamit, nem pakol el maga után konkrétan háborus övezet szokott lenni a konyhában. Folyton ugy néz TV-t, hogy a hálóbol behozza a paplant és ott marad a konyha közepén a háloszobás paplan amiben alszunk és az szépen addig ott is marad amig én el nem pakolom. Kicsi a lakás és ezért egy szobába vagyunk ketten, az iroasztala egy dágvány. Szóval már úgy érzem értelmetlen takaritani, mert ugy is jön a barátnőm és megint szét lesz barmolva minden. Amig egyedül éltem rendbe tudtam tartani a lakást heti 1 takaritás elég volt. Most szinte naponta kel. Mindig van valami kifogás, hogy ne keljen takaritani, most éppen tanulnom kell, most fáradt vagyok most ez meg az... és ha rajta mulna 1 hónapig is ott lenne a folyosó közepén a zokni. Ráadásul a lakás az enyém és csak a rezsibe segit be, egy nagyon szép helyen lakik, poton pénzért hát én nem értem komolyan, hogy tud ilyen igénytelen lenni egy 22 éves lány... Nagyon sok vitánk volt ebből és odaáig fajult, hogy elköltözök, a lakást meg kiadom másnak. Aki volt már ilyen helyzetben, mit csinált ilyenkor? Megtudtátok beszélni?
2022. jún. 3. 11:26
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
96%

16-os vagyok.


Én pl úgy lettem otthon nevelve, hogy mindig rögtön pakoljak el magam után és azonnal mosogassak el. Nos, ez könnyű is volt addig, amíg nem jartam egyetemre, mellette nem dolgoztam, nem voltak allataim és kapcsolatom.

Mindegyik külön külön is elég idő és energia igényes, úgy hiszem, megbocsátható, hogy nem az számomra a legfontosabb, hogy pl két nap után leszedjem a szaritot vagy a már leszedett tiszta ruhákat egyből bepakoljam a szekrénybe…

2022. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
70%
"Mert ő ilyen, így kell(ene) elfogadni." - mindennel egyetértek majdnem, amit írtál, kivéve ezzel az egy mondattal. Nem kell az ilyet elfogadni. Ez nem olyan dolog, hogy elfogadom, hogy te korábban kelsz vagy nem szereted a kávét. Vannak társadalmi, együttélési normák. Lehetsz kicsit kupisabb is, még talán azt el is lehet viselni, de amit a kérdező írt, az extrém. Ez a csaj putri. Ezt nem kell elfogadni. Takarodjon az ilyen és éljen disznóólban, ha neki úgy is jó.
2022. jún. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
41%

#33:

"Mert ő ilyen, így kell(ene) elfogadni"


Ezt úgy értettem, hogy elfogadod emberként. Tehát tudomásul veszed, hogy ő ilyen és nem akarod megváltoztatni. De mit írtam, nem kell együtt élni az olyan emberrel akivel nem illetek össze. Elfogadó vagy vele kapcsolatban, megállapítod hogy ő rumlis, te meg rendszerető vagy, de nem költöztök össze vagy nem lesztek kapcsolatban. De mint embert elfogadod.

Mint ahogy elfogadod hogy vannak akik szeretik a focit és vannak akik utálják. Vagy elfogadod hogy vannak mozgássérült emberek is, stb. sorolhatnám.

Ő ilyen kupis típus. Azt már mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mekkora a tűréshatára. Valakié nulla, a kérdezőé elég nagy lehet ha már 3 éve bírja.

Szóval attól, hogy emberileg elfogadod, még nem kötelező vele élni.

2022. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne essünk már egymásnak!

Minden embernek megvannak a lakóhelyével szemben támasztott igényei. Nem attól lesz jobb, vagy rosszabb ember valaki, hogy ezek az igények és elvárások milyenek.

Igaz, a kérdésben leírtak már nekem is nehezen tolerálhatók lennének, pedig aztán én távolról sem vagyok rendmániás. De ismerek olyan embert, akinek meg ez simán beleférne. Sőt, munkámból adódóan egyszer jártam egy nyugdíjas néni házában. A tetőtérre nem lehetett felmenni, mert minden lépcsőfok gyakorlatilag polcként funkcionált.

De nem is az a lényeg, hogy ezeket boncolgassuk.

Ha két olyan ember kerül össze, aki valamilyen téren más igényekkel, szokásokkal, elvárásokkal rendelkezik, ha az ellentétben áll a saját elvárásokkal és szokásokkal, azzal nehéz együtt élni. Ez csak úgy kivitelezhető, ha valamelyik fél enged. Úgy viszont az egyik fél garantáltan nem fogja komfortosan érezni magát ebben a kapcsolatban.

2022. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!