Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van itt olyan, akinek tanár a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, akinek tanár a felesége / férje?

Figyelt kérdés

Ha igen, tapasztalnak olyat, hogy a tanár házastárs hajlamos otthonra is hazavinni a munkahelyi attitűdjét?


Mire gondolok?


Például anélkül, hogy észrevenné, hogy a másik nem gyerek, nem kér a "megmondásaiból", nem kell nevelni, sem irányítani, csupán annyit szeretne, ha nem kotyognának bele folyton abba, amit csinál, gondol, ahogyan él (főleg, ha azzal senkinek sem árt) vagy, hogy legalább egy darab szájbatekert mondatot amibe belekezdett elmondhasson közbevágás, kéretlen beleokoskodás, kotnyeleskedés nélkül. Vagy egyáltalán, hogy végighallgassa a másik anélkül, hogy párhuzamosan kezdene beszélni. (Ilyenkor, ha nem hallgatok el, beáll a stacionárius állapot, melyben ketten beszélünk egyszerre.)


Vagy például míg az ember nem szól bele abba, hogy a másik mit, hogyan csinál, mert felfogja, hogy neki így megy és kész, s az csak rontana a dolgon, ha nekiállna a saját képére formálni (erőszakolni) a másikat, hogy az a szerinte egyetlen üdvözítő módon éljen, addig a pedagógus házastárs (nem mondom nyilván, hogy az összes(!)) mindenbe, de tényleg mindenbe beleszövegel, miközben permanensen rátelepszik a házastársára.


Aztán, amikor az ember logikusan kifejti, hogy ezzel mi a gond (0. pontban az, hogy ez így világosan mutatja, hogy nincs egyenrangú félként kezelve a kapcsolatban), akkor - mintha el sem hangzott volna a magyarázat - rákérdez, hogy "most mi a bajod?"....


És amikor (a sokadik) ilyentől már agyf@szt kap az amber, akkor meg ugye ő lesz "idegbetegnek" aposztrofálva. Persze, ha "beismerem", hogy minden (is) az én hibám, stb, akkor legott nagyon kedvessé válik.


De kezdek nagyon eltérni az eredeti kérdéstől, melynek explicite az volt a célja, hogy megtudjam, szorít - e másokat is ilyen cipő, implicite pedig arra irányult, hogy megkérdezzem, mit lehet ilyenkor csinálni.



#tanár #házastárs #egyenlőtlen viszony
2022. jún. 4. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Sok ilyen van. Főleg, ha korlátolt, megrögzött az illető.

Nem fog megváltozni, abban ne reménykedj, belecsontosodott a személyiségébe.

Én is pedagógus vagyok, ismerem az attitűdöt. Az unokanővérem is az, és pont olyan, mint amit leírtál. Úgy beszél a férjével, mintha a tanítványa lenne, mindenbe beleszól, minden lépését irányítani akarja, mintha az a szellemes, értelmes, kulturált srác 10 éves kölyök lenne. Amikor aztán kikéri magának, akkor jön a felháborodás, a krokodil könnyek, hogy hogy is bánik vele a férje. Én már otthagytam volna. Még vezetés közben is vegzálja, pedig a srác levezetett mar mint kamionos szállító vagy 1 millió km-t 40 év alatt, balesetmentesen.


Ez hagyján. Az ilyen típus a kollégákkal is hasonlóan viselkedik, míg el nem hajtod a fenébe.

2022. jún. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
Velem normális a férjem. Néha tart kiselőadásokat egyes témákból, de ezek csak ritkán zavarnak :) Meg alapvetően inkább én irányítok itthon, nem szeret beleugatni ilyenekbe (meg én se az ő dolgaiba)
2022. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Lépj le
2022. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem azt lehet tenni, hogy külön választod a párod személyiségét a szakmájától. Nem minden tanár ilyen. Én pedagógus vagyok, észrevettem, hogy kicsit gyakrabban visszakérdezek felnőtt kapcsolataimban is, hogy pl.érted?😂 Néha hétköznapi dolgokban is. Nagyon idegesítő lehet, szoktam is mondani, hogy nem direkt csinálom, sajnos szakmai ártalom, és elnézést kérek, ha észreveszem. Egyszer egy barátnőm leordította emiatt a fejem, merthogy én "lenézem őt(amúgy sértődős típus, szerintem kicsit eltúlzta, főleg, hogy tudta, nem arról van szó, de azt elismerem, hogy zavaró lehet.) Okoskodni, beledumálni más életébe viszont nem szoktam. Akkor mondom el a véleményem, ha kifejezetten megkérnek rá. Ha a te párod folyton ezt csinálja, akkor valószínűleg ilyen a személyisége, ugyanezt csinálná, bármilyen munkája lenne. Kérdés, ha nem tudod elviselni, miért vagy vele?
2022. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!