Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Konkrét rossz élmény. Azóta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Konkrét rossz élmény. Azóta sokszor félek, pedig nem kellene. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Most L/23 vagyok. Egy éve ért véget egy rövidebb, de számomra akkor nagyon fontos kapcsolatom. Az volt nekem az első "komolyabb". De nagyon rossz vége lett. Kiderült az akkori barátomról sok minden. Elég sokat ivott, és ahogyan ez számomra is nyilvánvaló lett, próbáltam erről beszélni vele, hasztalan, mindig durván elutasította. Akkor borult ki a bili, amikor egy haveri hétvégén a saját szememmel láttam, mit művel az itallal. Részegen hőbölgött velem, sok problémát nem is akart megbeszélni. ...Megijedtem tőle, és nagyon hirtelen hagytam ott. Akkor nagyon dühös volt rám, azt hittem, letépi a fejem... Miután szakítottam vele, utána is egy csomó durva dolgot vágott hozzám, szerinte nem volt okom a szakításra.


És bár ennek több mint egy éve, de bizonyos helyzetekben még félek a másik nemtől, és rosszat várok, pedig nem kéne. Lett egy fiú barátom, aki tök rendes, de eleinte tőle is féltem, és vártam szinte, hogy mikor fog ok nélkül bántani. (Most már jobban ismerem, és most már nem félek, tudom, hogy nem bántana.) És lett egy új párom, akivel még friss a kapcsolat. Mikor először volt gondom vele, amit meg akartam beszélni, nagyon féltem, mi lesz. Azt vártam, hogy nagyon dühös lesz majd, és elküld a fenébe. (De semmi ilyesmi nem volt, teljesen normálisan végig hallgatott, és próbáltuk megbeszélni.)


...Szóval tudom, nem kéne már ilyennek lennem, mert nem mindenki olyan, mint az akkori volt, szerencsére.

Szerintetek hogyan tudnék ezen teljesen túllépni?


2010. szept. 19. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sajna máshogy nem, csak is úgy ha nyitsz a srácok felé! Az én első párom is agresszívabb volt kicsit kelleténél, egyszer meg is ütött. Azóta is valami különös szorongás fog el, ha egy számomra fontos srác emeltebb hangnemben beszél hozzám, de már csak a lelkem mélyén él az a pofon amit egy veszekedés közepette abszolút váratlanul kaptam! Nem volt nagy, a testi fájdalom elenyésző volt, de az hogy akkor a lelkem mekkorát sérült, elmondhatatlan! Próbálj bízni az emberekben. Beszélj a pároddal arról, hogy tartasz a rossz emlékeid miatt az ilyen dolgoktól, ha igazán szeret téged, segíteni fog abban, hogy könnyebben meg tudj birkózni ezekkel az érzésekkel! Azt kell hogy mondjam szerencsére kevesebb az ilyen elvetemült barom, mint az aki hajlandó leülni és értelmesen érvelni, megbeszélni a dolgokat!
2010. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bebycica ***** válasza:
Szerintem ez magadban kell elrendezned. Tapasztalhatad hogy szerencsére nem minden fiú olyan bunkó mint a exed. Biztos nagyon mély sebet ejthetett rajtad, próbáld meg elfelejteni. Erre a legnagyobb orvosság az idő :)
2010. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bebycica ***** válasza:
előző és neked is jobb lesz ha megbeszéled a mostani pároddal :)
2010. szept. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem mindig lehet trükköket alkalmazni. Szerintem ehhez idő kell, míg újra meg mersz majd bízni bennünk.


Én is voltam már hasonló helyzetben az ellenkező nemmel.

2010. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondd el a mostani párodnak,hogy mi történt akkor..ezután biztos gyengédebb lesz ilyen téren..de ahogy leírtad abból az jött le,hogy a mostani párod tök normális és meg tudod vele beszélni a problémáid.De ha elmondod neki,hogy mi történt szerintem arra fog törekedni,hogy ő sose okozzon neked ilyesfajta fájdalmat:)
2010. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy tényleg az idő segít majd sokat, és az, ha megint érnek jó tapasztlatok is.

Igen, a mostani teljesen normális, lehet emberien beszélni vele. Igazatok van, el fogom neki mondani a régi rossz történéseket. Próbálok nyitni emberek felé, a mostani párom is így "lett", és a fiú barátom is.


Csak furcsa dolog érezni magamon bizonyos helyzetekben ezt az oda nem illő szorongást (amiről utólag kiderül, hogy egyáltalán nem kellett volna). És utólag csóválom a fejemet saját magamon, hogy ennyi egészséges bizalmat nem tudtam szavazni egy hozzám közel álló embernek. ...Remélem, idővel elmúlik ez.

2010. szept. 19. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Hát sajnos megmaradnak az emberben a rossz tapasztalatok, élmények. De milyen "jó", hogy ez a rossz dolog csak egyszer történt meg veled, és többször nem. Nálam meg pont az a baj, hogy már negyedjére ugyanaz a műsor....na mindegy, bocsi a kitérésért:)

Nézd, minden ember más, sajnos te egy agresszív, öntörvényű hapsihoz kerültél közel először, de nincs 2 egyforma ember. Mindenki egyedi, egyszeri és megismételhetetlen. Vannak visszafogott, szégyenlős, szókimondó, víg, kalandvágyó, romantikus, érzelmes, kemény, határozatlan, magabiztos (és még sorolhatnám) fiúk, férfiak.

Ezen az egyetlen aki segíthet, te magad vagy. És ezt úgy mondom neked, hogy tanulok fősulin pszichológiát:) Le kell tisztáznod, rendezned magadban, hogy ez egy egyszeri eset, megtörtént, így alakult, és nem szabad általánosítanod. Meg lehet beszélni mindent a másikkal. Az évek során sokat változunk, alakulunk, majd benned is elmúlik ez a rossz érzés, ha látsz ellenpéldát. Biztos van a te környezetedben is olyan férfi, aki kedves, türelmes, beszélgetős. Szóval annak nincs értelme, hogy azon rágódsz, hogy mi lesz ha a másik is olyan lesz...Nem azt mondom hogy bízz meg rögtön, mert az sem jó, én sem tudok sajnos, nagyon bizalmatlan vagyok a fiúkkal, és pont azért, mert mindig az sül ki, hogy átvernek. De arra gondolok, hogy nem lehet, hogy mindenki kétszínű, gerinctelen, csak nem sok korrekt, rendes fiatal van, de azért lehet találni.....bízzunk benne:)

Ne félj:)

19/l

2010. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!