Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell dolgozni egy kapcsolaton, hogy hosszútávon is működőképes legyen?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy egy idő után nem elég a szerelem, szeretet, hanem aktívan dolgozni kell azon, hogy továbbra is jó legyen a kapcsolat. Ez pontosan mit takar?

Ami nekem magamtól eszembe jut, az az, hogy továbbra is szervezzenek közös programokat, randikat a felek, hogy laposodjon el a kapcsolat. Meg az, hogy maradjanak ugyanolyan érdeklődőek a másik felé, mint az elején, beszélgessenek sokat, néha lepjék meg egymást apró dolgokkal/gesztusokkal. De ezek olyan egyértelműnek tűnnek.

Mik vannak még?



2022. jún. 10. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve tudni kéne azt mi tartja őket össze mi az az elv vagy cél vagy hobby. És azt kell eletben tartani az őket ősszekötő összekovácsoló kapcsot.


Triviális példák, de leirom

Hívőket osszetart a hit, drogosokat a drog, sportolokat a sport, stb

2022. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ninvs összetarto összekovacsoló elv vagy erő vagy cél a kapcsolatban az eléggé sekelyes ugy.
2022. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy pl tanulókat a tanulas, fészekbol kirepülőket az elhelyezkedési kálvária, ittasakat az alkohol, bulizósakat a bulik, introkat a 4 fal es igy tovabb
2022. jún. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az, hogy egyikünk se szeretne gyereket, viszont mindketten szeretnénk egy csomó állatot, az annak számít?
2022. jún. 10. 17:16
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom.

Ha azt nézzuk Angelina Joliekat se tartotta össze a tucat gyerek. Pedig mindkettejuk elvei a gyerektartás.

Vmi más belső elvek kellenének.


Eleve tudnod kéne mi fogta meg benned a párodat, miert veled van, miert nem a másikkal, miert vagy te jobb, mi kell neki beloled amiert hosszu tavon is te vagy a megfelelő. Es ezt általában nem tudják megfogalmazni.


En ha megkerdezem a páromat mit szeret bennem, miert velem van, szinte nem is tudja, olyanokat mond, hogy mert még a kislábujjam is imádja..

De en rájottem.

Ő borzalom szabadelvű, bulizós meg ilyenek, es azért az ő koraban már a nők nagyon nem olyanok mint ő. Család gyerek hazassag, elveken vannak, és komolyak.

Velem azert van egyutt mert ugyanolyan "őrült" vagyok mint ő. És velem fejest tud ugrani mindenbe.


Látom abbol hogy olyankor néz rám rajongva es vall leginkább szerelmeket, amikor az éjszakában pörgök. Ezek talán támpontok. Hogy mely pillanatokban van elragadtatva tőled.

2022. jún. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy első sorban mindenkinek magán kell dolgoznia, utána lehet csak élhető kapcsolatot fenntartani.


Egyébként ahogy a többiek is említették, egy tartós kapcsolat alapja a barátság. Hogy tudd, a párod mit és hogy szeret, hobbik, kedvenc étel, aktuális és hosszú távú célok, problémák, stb.


Érdemes legalább 1-2 könyvbe belelapozni a témában, mert olyan gondolatokat találni bennük, amik előrébb viszik az ember személyiségét, de magunktól nem feltétlen jönnénk rá.

2022. jún. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
42%

Legelső, hogy ne a telefont buzeráld, ha együtt vagytok. Figyelj oda a párodra. Gondolj csak bele. az ember - bármennyire szereti is magát rendíthetetlen kősziklának hinni - folyamatosan változik. Naponta új behatások, élmények, ingerek érik és formálják tudatát. Egy pár két emberből áll, akik a nap nagy részét külön töltik, tehát különböző ingereknek vannak kitéve. Tehát más és más irányba fognak változni, mozdulni. Ha pedig más irányba mozdulnak, annak eltávolodás az eredménye.

A második legfontosabb felismerni, megtanulni (és elfogadni) a másik nem gondolkodásmódját, lelkivilágát, ami merőben ellentétes a miénkkel.

A harmadik a fejlődés, önképzés. hogy ja párod mellett obb emberré, szerethetőbb partnerré válj.

2022. jún. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 2.ponttal egyáltalán nem értek egyet, szerintem ez a fajta gondolkodás csak erősíti a vénusz-mars baromságot,és csak megnehezíti a párok életét. Szerintem emberek vannak, akik valóban különböznek, mivel különböző tapasztalataik voltak. De én nem lennék együtt olyan ffival, akinek más a gondolkodásmódja, lelkivilága mint az enyém. És ugyanígy, ilyen barátok sem kellenének. És szerencsére mindkét nemből megtaláltam azokat, akikkel EGYEZÜNK. és az életemben eddig komoly szerepet játszó ffiak esetében is pontosan ez volt a helyzet. Nem tudom mégis mi alapján lehetne 2 részre osztani az egész világ gondolkodását, lelkivilágát annyi alapján hogy mi van a lábuk között
2022. jún. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!