Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom folyamatosan beszóloga...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom folyamatosan beszólogat a munka miatt. Normális ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Amit rólam tudni kell, hogy egyetemista vagyok, az utolsó évem járom. Otthonról kapok támogatást, havi 40 ezer hufot kb, amit csak étkezésre költök, tisztálkodó szerekre, alapvető dolgokra, kollégiumra.

7 hónapja járok a barátommal, és kb 4 hónapja észrevettem, hogy mindig talál valami alkalmat, hogy beszólogasson, hogy miért nem akarok még dolgozni, vagy valamit megkommentáljon azzal kapcsolatban, hogy munkanélküli vagyok, és nincs keresetem. Pl. megkérdeztem, hogy minek örülne a szülinapjára, azt válaszolta, hogy majd akkor vegyek ajándékot, ha lesz saját fizetésem. Vagy pl. az ismerősi körünkből nem rég jött össze egy pár, a csaj szintén egyetemista, és elújságolta, hogy a pasi máris viszi nyaralni. A barátom pedig erre csak azt válaszolta, hogy engem meg majd akkor visz nyaralni, ha majd én is elkezdek dolgozni, és lesz fizum.

Úgy gondolom, hogy nekem az elsődleges most az egyetem, diák melón kívül nem is tudok komoly munkahelyen dolgozni. Nyár folyamán is a szakmai gyakorlatom végzem, amely elveszi az időm. A nyomására elkezdtem alkalmanként diákmelózni tavasszal, mostanra a vizsgaidőszak miatt nem volt erőm menni, illetve sokat hazautaztam, egyéb egészségügyi okokból. Sokszor olyanokat vág a fejemhez, hogy ő már mennyire várja azt az időszakot, amikor mind a ketten dolgozunk. Teljesen úgy jön le az egész, mintha élősködnék rajta, pedig külön lakunk, hetente ha találkozunk 2x, nagyon ritkán visz randizni, és sokszor elmondja, hogy mennyire nem szereti a pénzt költeni.. Viszonylag jó állása van, 10x annyit keres, mint ami nekem a zsebpénzem, és ezzel a viselkedésével már párszor megharagított, hogy nem képes felfogni, hogy szeretnék az egyetemre koncentrálni, és még egy kicsit odébb van a munkavállalás.

Ti mit gondoltok erről? Csak én gondolom túl az egészet? 21-22 évesek vagyunk.


2022. jún. 13. 03:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Neked most az első a tanulás!

2. Lenézi a tanulást, azt szeretné, ha helyette (!) dolgoznál

3. Lenéz, mert a tanulás miatt nincs pénzed.

4. Azt sugallja, hogy te semmittevéssel töltöd az idődet

5 Nem bízik benned, feltételezi, hogy a pénzére utazol.


Kérdés, hogy szükséged van-e erre a tanulást hátra soroló, a pénzt a tudás fölé helyező, téged oktalanul alázó, bántalmazó alakra?!


Leterhel érzelmileg, idegileg, bűntudatot akar benned ébreszteni, mert egyelőre tanulsz főállás helyett.


A Te munkád a tanulás. Ez az alak rengeteg érzelmi és idegi energiádat lerabolja.


Ezen a pár éven múlik a sorsod, amikor diplomát, szakmát szerzel, és ez csak az alap.


Nincs az a szerelem, amiért érdemes hagyni, hogy a másik elbizonytalanítson, és kockára tedd a jövődet.


Mintha a tanulás nem lenne kőkemény munka!


Ez az alak nem a te világod. Lám, már most elbizonytalanít önmagadban, mintha nem lenne a magasabb nívó a tanulás!


A magasabb jövedelemhez, jobb álláshoz, szakmai előbbre jutáshoz nélkülözhetetlen az intenzív tanulás.


Aki ezt nem érti, az primitív, lehúz. Rúgd ki.

2022. jún. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátéve= nem ő tart el téged, nincs beleszólási joga, hogy te még tanulsz.


Te eltartod magad, gondolom, a szüleid is támogatnak.


Ne törődj senkivel! Tanulj!

2022. jún. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális viselkedés (bár egyetemistaként ezt azért remélem, te is sejtetted), és egyáltalán nem tisztel sem téged, mint személyt, sem azt, hogy normális jövőt szeretnél magadnak.

Én csak azt nem tudom, hogy egy ilyen suttyóval miért vagy együtt?

2022. jún. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz te azzal, hogy a barátnődet befizeti-e a barátja nyaralásra, vagy nem!

Tanulj! Nyáron dolgozz, amit tudsz, tedd félre, hogy vizsgaidőszakban, amikor a diákmunka helyett a tanulásra kell koncentrálnod, legyen mihez nyúlnod.


Úgy bánik veled ez az alak, mintha a pénzére utaznál. Na, én második ilyen rágalmazásra ajtót mutatnék neki.

Kell hogy legyen annyi önbecsülésed.

2022. jún. 13. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen egyszerre dolgozni és tanulni, de nyilván nem való mindenkinek. Én sem csinalnam, ha nem lenne muszáj. Így, hogy nem ő tart el téged és gondolom, nem ő fizet mindig minden randit, semmi oka nincs ebbe beszolni.


23N

2022. jún. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jo, és mit akarsz még ettől a szánalmas paprikajancsitol? Az lemaradt. Isten vele.
2022. jún. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első ilyen megjegyzésnél közöltem volna, hogy még egy ilyen és repül, a másodiknál pedig már lába nem érte volna a földet.

Mocskos, irigy, kisebbségi komplexusos energiavámpír. Mikor kivágom, én is adnék neki egy kis csomagot: hogy férfiatlan és jellemtelen tahóság a másikat is a saját szintünkre lehúzni, ha mi nem vagyunk elég jók. Mert ő nem elég jó! Ezt jegyezd meg!Te viszont túl jó vagy hozzá, ezert akar lerántani.

2022. jún. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A barátodnak mi a végzettsége, és milyen munkakörben dolgozik?


Ha azt tapasztalnám, hogy a párom ahelyett, hogy támogatna (nem anyagilag értem), folyton kritizálna, megkérdőjelezné a döntéseimet, a fogást keresné rajtam és azt éreztetné, hogy kevesebb vagyok attól, hogy most egy olyan életszakaszban vagyok, hogy a tanulásra kell koncentrálnom, akkor szakítanék vele, és annyit mondanék, hogy megértem, hogy azt tartaná ideális társának, aki már szintén dolgozik, így mától lehetősége van ilyet keresni.

2022. jún. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindent elmondtak az elozo kommentelok, total egyetertek! Lapatot neki

25N

2022. jún. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgy érzed hogy nem szeretnél dolgozni de a pénz esetleg jó lenne ha több lenne mint havi 40 írj nyugodtan,tudok megoldást.
2022. jún. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!