Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet kezelni, ha a férjem több dologra költ?

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk együtt. A házasság előtt nem volt ilyen problémám (főleg, mivel nekem havi 60 ezer forint volt a tandíjam), ezért egyenlőnek éreztem, hogy a férjem többet költ, mondjuk eljár a barátaival nyaralni, vagy elég sok pénzért (évi 216 ezerért) jár sportegyesületbe. Az sem zavart, ha mondjuk jobb telefonja vagy okosórája volt, mint nekem.


Már akkor is volt 1-1 hónap, amikor nem jött ki a saját számláján lévő pénzből, de elég hektikusak voltak a bevételei, volt, hogy - állami cégnél - több hónap elmaradással fizették csak ki, és általában ilyenkor fogyott el a pénze.


Most elhelyezkedett új helyen, nagyon jól keres és azt vettem észre, hogy egyáltalán nem tudja, hogy mennyit költhet. Amíg van a számláján, addig költhető is kb.


A fix költségek tőle mennek, (azzal általában számol is), de pl. simán befizet a barátaival egy nyaralást, anélkül, hogy végiggondolná, hogy van-e rá pénzünk vagy kellhet-e másra a pénz (mondjuk nekem orvosra). Vagy múltkor megvett egy tabletet (150 ezerért), amit utána vissza kellett vinni a boltba, mert rájött, hogyha megtartja, akkor nem tudunk ágyat venni. De semmit nem gondol végig logikusan, hogyha megvesz A dolgot, akkor nem lesz pénz B-re. Hiába egyeztünk meg a lakásvásárlásnál, hogy egy évig visszafogjuk a költségeket, amíg berendezzük a lakást, idén megy háromszor a barátaival nyaralni, egyszer velem. Megy paplanernyőzni, névnapomra színházbérletet vett és ezek azok a nyári programok, amik most látszanak.


Eddig ezek nekem nem tűntek fel, igaz nem is kellett megfognunk eddig minden forintot. Többször leültünk beszélni erről, de igaziból konfliktuskerülő, úgyhogy meghallgat, 1-2 napra rossz kedve van, utána, nem mer magának egy joghurtot sem venni, aztán az egyik haverja megkérdezi, hogy megy-e paplanernyős repülésre és igent mond, "mert nehogy már ilyen fizetésből ne engedhesse ezt meg magának". Közben meg, ha leosztjuk a költségeket meg a megtakarításokat, akkor tényleg nem jön ki. És egy 80 ezres repülést, meg egy 50 ezres nyaralást nem lehet a kaján kispórolni.


Mit tudnék tenni? Ti mit tennétek?


2022. jún. 14. 14:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
58%
Felretenni kell
2022. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Hogy mit tennék? Nem terveznék vele jövőt, mert előbb-utóbb nincstelenné tenne engem is. Pénzügyi kultúrája a nullával egyenlő.
2022. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#1 Ki tudnád fejteni, nem biztos, hogy jól értem. Amúgy próbálnék megtakarítani, de most jött ki, hogy a férjem ebben nem partner.


Mert a bkv bérleten, meg a joghurton spórol, meg egy ásványvizet nem vesz soha, ha megszomjazik, inkább a wc-ben iszik a vízből, de azt nem tudja mondani, hogy bocsi nem fér bele egy nyaralás Horvátországban.

2022. jún. 14. 14:56
 4/29 anonim ***** válasza:
89%

Beszéljetek meg egy összeget, ami felett mindketten csak a másik tudtával, "engedélyével" költötök. Ez lehet pl 20.000, hogy ami ennél drágább kiadás, azt meg kell beszélni előbb a másikkal.

De nem is értem, úgy tervez nyaralást, meg úgy vesz tabletet, hogy neked nem szól róla?

2022. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy jonnek q bevételek azonnal eloazor x%-ot le kell belole vonni a havi koltsegekre vagy eltenni boritekba

A fwnnmaradobol levonni a havi étkezest

A maradek maradhat hozzáférheto


Mivel az ertelmes párod addig költ amit a számlán lat a "forgó tőkét"

Ergo azt le kell neki csokkenteni hogy lássan mennyi mehet hulyeségekre.

2022. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
58%

Nyiss neki egy "gyerek bankszámlát" és töltsd fel zsebpénzzel, abból gazdálkodhat havonta.

Ilyen buta embernek, ilyesmi való...

2022. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

Nem mentem volna hozzá eleve, nyilván megvolt régen a probléma..

Szépen leültök, vesztek egy kockás füzetet, és vázolod neki, hogy mik a fix költségek egy hónapban, mennyi az étkezés, tisztítószer költsége, megállapodtok egy eltett megtakarítási összegben (ennek nagysága nyilván függ, attól, hogy mit akartok, hogy beleférjen, ház, nyaralás, vagy csak cél nélkül anyagi biztonság), ezen felül, ha marad, akkor tudtok extra dolgokat fizetni.

Az, hogy jól keres, az a ti esetetekben nem állja meg a helyét, ha padlóig költ. Amennyiben a közös céljaitok pld. csak havi 20.000 Ft-ot engedélyeznek, akkor kénytelen lesz összespórolni a paplanernyőzés árát..

2022. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Egyszeru, külön kassza mindenkinek sajat szamla

Meg egy kozos amire minden hobapban utaltok x osszeget ami valamivel tobb mint az aminnyibol eltek hitel alberlet viz atam gaz kaja pia egyeb dolgok, meg mondjuk +25% igy ezen a szamlan gyulik mad a penz a kozos kiadasokra, meg nyaralas kozos program

A maradekot meg ki mire akarja. Igy ha el is bassza a penzet nem lesz bajod, es nem huz le. Es ha egyser megunod es szetmentek nem leszel te is nullan. Had vegye amire va pénze es. Aztan majd gondolkozik ha elfogyott a penze. De semmi esetre se segitsd ki ilyenkor erezze a sulyat.

2022. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, nem teljesen értem, hogy akkor ti most tkp. közös vagy külön kasszán vagytok, esetleg hibrid?


Én voltam együtt évekig olyan férfival, aki szintén full hülye volt a pénzhez. Amikor összejöttünk, pontosan kétszer annyit keresett, mint én, de neki nem volt megtakarítása, nekem meg volt, úgy, hogy ő (a szülei által vásárolt) saját, tehermentes ingatlanjában élt, én meg pályakezdőként albérletben.

Aztán pár év alatt nekem felfelé ívelt a karrierem és a végén már sokkal többet kerestem nála. Én akkor sem engedtem meg magamnak bármit, gondolván a jövőre. Akkor az volt a kifogása, hogy ja, nekem könnyű ennyi pénzből félretenni. De amikor ő keresett kétszer olyan jól, mint én, akkor sem tett félre ugye. Hasonlóan, mint a férjed, semmit nem sajnált magától. Aztán amikor megszorult, folyton kisegítettem, pénzügyi előadásokat tartottam neki, spórolási tippekkel halmoztam el stb. Ő is ideig-óráig igyekezett összeszedni magát, de aztán kezdődött minden elölről.

Mi külön kasszán voltunk, a közös kiadásokat fedeztük együtt és ennyi. De hiába, mert nyaralni nem jutottunk el, mert neki nem volt pénze, én meg miért fizettem volna neki, ha egyszer ő is ki tudta volna simán gazdálkodni.


Tanulság 1: ilyen ember nem változik meg, hacsak nem ő maga ismeri fel a problémát és szedi össze magát. Te papolhatsz neki, veszekedhetsz vele, hosszútávon mit sem ér.

Tanulság 2: ilyen emberrel nem lehet tervezni, sem családot, sem semmit, mert még egy nyaralás is problémás lehet, nemhogy egy gyerek.

Tanulság 3: a pénzügyi felelősség egy az egyben a tiéd lesz egy ilyen kapcsolatban. Ő költi a pénzt szabadon, te meg szoronghatsz, hogy miből vesztek ágyat pl, vagy miből fedeztek vészhelyzeteket. Igazságtalan tehermegosztás, ami a másik leszarom attitűdjéből adódik. Ez a leszarom attitűd pedig sok másik kérdést felvet, pl. azt, hogy mennyire tisztel téged egy ilyen ember, aki képes ilyen helyzetet fenntartani.

2022. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nyissatok egy alszámlát, és a bevétel 10%a alutomatikusan menjen megtakarítás a amikor beérkezik. Ezzel ne számoljatok a továbbiakban mint rövid távon költhető pénz.

Utána vonjátok le a maradékból a havi fix kiadásokat, az utána lévő maradék szabadon költhető amire kell az adott hónapban.

2022. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!