Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom apja haldoklik. En...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom apja haldoklik. En mindenben probalok mellette lenni, tamogatni , de barmit mondok neki semmi nem jo, csunyan beszel velem es folyamatosan megalaz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
szulei elvaltak, de az anyja mar arrol tud csak beszelni, hogy akkor mit fognak orokolni , meg hogy osztjak el, ami finoman szolva felhaborit… a parom ilyeneket mondd nekem, hogy ha meghal az apja ongyilkos lesz, mert nincs miert elnie. Es engem se akar, mert mivan ha en is beteg leszek, vagy a gyerekunk beteg lesz egyszer es elveszit minket… 3 ève vagyunk együtt .. idáig is azon küzdöttem , hogy harcoljak a lelkéèrt, mert a szülei finoman szólva elhanyagolták egész életébe ès nem volt mély kapcsolatuk.Probalok mindent elnezni, mert nagyon nehez helyzetbe van. Az egesz csalad tole varja a megvaltast. A hugat is csak a penz erdekli.. az apja anyukaja 1 nap 8-9x telefonal. 2 mondatot nem tudok vele erdemben valtani kettesben. Mit csinaljak ..? Hogy ne taszitson el magatol.. ilyen helyzetben minden megalaztatast el kell viselni? ( parom F/32 èn L/24

2022. jún. 15. 06:52
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Rajtad vezeti le, mert te állsz hozza a legközelebb. Csak rajtad múlik, meddig tűröd. Semmit nem kell elviselned, amit nem akarsz.
2022. jún. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz helyzetben vagy minden szempontból, sajnállak, és kitartást.

Tudod, szokták mondani, hogy az ember szorult helyzetben mutatja ki a foga fehérét, ilyenkor látod meg igazán, hogy milyen ember is a párod...


Az még hagyján, hogy rajtad vezeti le, ez az emberi gyarlóság sajnos bennem is benne van, rossz szokás, de gyakori. Az viszont, hogy olyanokat mond, hogy öngyilkos lesz, megaláz, csúnyán beszél veled és hasonló baromságok, hát bammeg, én ott helyben otthagytam volna.


Én azt mondom, hogy várd ki míg az édesapja elmegy, és onnantól adj neki 1-3 hónapot. Ha továbbra is egy seggfej lesz veled, hagyd ott.

2022. jún. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Legalabb most latod milyen a megkuzdes technikaja, ere stamitsd minden lelki valsagnal.
2022. jún. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy nem kell ilyen helyzetben a másiktól megalázást elviselni. Egyszerűen mondd meg neki, hogy te ezt nem bírod tovább. Szívesen mellette állsz, ha gondjait, szomorúságát ki akarja beszélni magából, de nem vagy boxzsák. Ha ő csak így tudja ezeket a dolgokat lereagálni, akkor fejezzétek be a kapcsolatot.

És örülj, hogy mindez még gyerekvállalás előtt derült ki...

2022. jún. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt ajánlom, hogy főleg a #2 és #4. válaszoló tanácsához tartsd magad.

Látom rendkívül jószívű, segítőkész ember vagy. Beszéld meg vele, hogy ez a hozzáállása Neked mennyire rossz.

Gondold át, hogy ilyen tulajdonságú emberrel érdemes-e egy életet kezdeni. Nem hiába lett esetleg ez idáig nő nélkül?

2022. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A párom nagypapája egy hete ment el sajnos. Nekem kellett közölnöm vele hogy a szeretett papája nincs már köztünk. Hát közöltem volna inkább bármi mást mint ezt azzal akit szeretsz. Fogalmam sem volt hogy fog reagálni. Eleinte hagytam hogy egyedül legyen. Nem tudtam mivel teszek jót. Ő a nappaliba sírt én meg a szobába. Majd ő kezdeményezte a beszélgetést. Innen érzetem hogy szüksége van rám. Így már könnyebb volt, tudtunk beszélni róla és együtt sírni/támogatni egymást.

A miénk volt a jobbik eset. Amibe te vagy az nagyon nehéz lehet. Megértem hogy segíteni akarsz de van egy határ. Ez a határ ott kezdődik mikor azt érzed hogy bántva vagy. Nem kell magad ezért teljesen feláldozni. Én a helyedbe ezek után le állnék. Nem hoznám szóba és nem akarnék minden áron segíteni. Ignorálnám a szituációt teljesen. Legyen egyedül hátha kicsit össze kapja magát. Ha nem javul így sem a helyzet leülnék vele megbeszélni. Közölném hogy megértem a fájdalmát és nagyon sajnálom, de nem vagyok hajlandó a folyamatos megaláztatásokat elviselni…

2022. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Mi az összefüggés aközött, hogy haldoklik az apja, aki amúgy egész életében elhanyagolta és aközött,hogy ebből következik, hogy természetes, hogy alázza a párját?
2022. jún. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!