Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez a viselkedés mit árul el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a viselkedés mit árul el a másik emberről?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel kicsit más a szeretetnyelvünk. Igyekszünk összecsiszolódni, de előfordul, hogy engem bánt valami. Előző kapcsolatomból okulva ezeket nem tartom magamban, hanem igyekszem megbeszélni vele. Nem vagdalkozok, nem hibáztatom, egyszerűen és nyugodtan elmondom az érzéseimet. Ilyenkor mindig az következik, hogy felháborodik. Érveket gyűjt, hogy mi miatt nem kéne azt éreznem, amit. Sőt, számon kér, és elvárja tőlem, hogy akkor pontosan írjam le melyik tettével váltotta ki belőlem ezeket az érzéseket, és hogyan viselkedjen, hogy ne legyen ez így. Majd a beszélgetés végén a hangneme megváltozik, és elsírja magát, mert azt hitte el akarom hagyni...

Ez a viselkedés mit árul el a másik emberről?


2022. jún. 16. 00:05
 1/7 October15 ***** válasza:
100%
Ez mondjuk nem a szeretetnyelvek kérdése [legalábbis nem derült ki a kérdésből, hogy hol érintienénk], szimplán marhára elbeszéltek egymás mellett. Azért némi konkrétum teszem azt egy példa nem ártana.
2022. jún. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Én inkább a te szándékaidat igyekeznék megérteni, és valóban jó lenne egy példa!

Az ő reakciója teljesen normális, hogy szeretné megérteni, hogy mi miatt érzel így. Ha valóban más a szeretet nyelvetek, akkor mondjuk teszem azt, ha te azt igényled, hogy naponta 5x beszéljetek, de ez nem történik meg, akkor érezheted úgy, hogy elhanyagol, ezzel szemben, ő mondjuk erre nem ér rá, és nincs is igénye, de a megbeszélt randikon minden módon kifejezi, hogy szeret, és fontos vagy, akkor nyilván nem fogja érteni, hogy mit akarsz.

A megoldás erre nem az, hogy "Nem vagdalkozok, nem hibáztatom, egyszerűen és nyugodtan elmondom az érzéseimet.", hanem hogy szeretném, hogyha napközben többet beszélnénk, mert nekem ez fontos lenne.

2022. jún. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Nekem ebből az jön le, hogy mindegy, hogy ki, csak valaki legyen a csaj mellett. Persze, rossz, ha az emberrel szakítanak, de egy normális önkeppel rendelkező ember tudja, hogy nem halna bele, hanem az élet mebnetovabb. Szóval nekem úgy jön le, mintha kotodesi problémái lennének.
2022. jún. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz konkrétumot írni? Így nagyon nehéz válaszolni. Látod, a barátnőd is pontosítást akar, de teljesen megértem ebből a szempontból.
2022. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amit a #2 írt jó példa. Ha megmondom, hogy pl keveset beszélünk, akkor az a reakció, hogy nem kéne így éreznem, és felsorolja, hogy aznap hányszor beszéltünk..
2022. jún. 16. 09:57
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
Tehát nem veszi komolyan a problémáidat csak azért, mert ő máshogy gondolja. Na, ez az érzelmi bántalmazás és manipuláció első fázisa, ettől csak rosszabb jön.
2022. jún. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5ös válaszofban ott van h "felsorolja hányszor beszélünk". Akkor beszéltek. Mi a probléma?
2022. jún. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!