Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben jogos volt megütni a másikat? Lehet belőle feljelentés?

Figyelt kérdés

A feleség pofon üti a férjet. A férj ököllel visszaüt, a feleség elesik, az orrában törést vagy porctörést érez, szédül,az egész arcába kisugárzik a fájdalom.


Feljelentés esetén figyelembe vennék, hogy a feleség ütött először? Kaphat valamit a férj?



2022. jún. 16. 09:51
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:

És olyan megegyezés esetleg nem lehet, hogy a férj is eltekint a pofontól és a feleség is az ütéstől és senki nem kap semmit?


És ha a férj tényleg csak hirtelen felindulásból ütött és megbánta az változtat valamin?


Az hogy befolyásolja a férj helyzetét hogy a feleség orra tényleg eltört-e vagy csak úgy fáj neki?


Feljelentés esetén az ütést és az esés egybe vagy külön számítják?

2022. jún. 16. 11:11
 32/60 anonim ***** válasza:
28%

30

Te miről beszélsz?

Vagyis ne értsél félre,nem az mondom ne verjél vissza,de ha te úgy válaszolsz a ütésre hogy ökölel pofán vágod,akkor te érdemed.

2022. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
30%

33

Lehet itten ide oda jogizni,de magyarén ha valakit dühből ökölel pofán versz,lehet az akaratlanul,akkor is súlyosan megsérülhet.

És ezért is böribe megy.

2022. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
78%
32-es, érdekes módon a példádban nem a munkahelyén, főnökén vagy kollégáin élte ki a dühét, tehát annyira volt civilizált, hogy azt szem előtt tartsa, hogy megmaradjon a munkája. Illetve kétlem, hogy egy 2 méteres szteroidgorillával is leállna keménykedni az utcán.
2022. jún. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
92%

"olyan megegyezés esetleg nem lehet, hogy a férj is eltekint a pofontól és a feleség is az ütéstől és senki nem kap semmit?"


Ha eltört, vagy zúzódott az orra, az 8 napon túl gyógyuló sérülés, ami pedig hivatalból feljelentést von maga után. Ez azt jelenti, hogy ha ő vissza akarná vonni a feljelentését, a rendőrség akkor is köteles eljárást indítani. Ha csak lekevertál volna egy pofont, akkor lenhetne az, hogy oké, ő megbocsátott, visszavonja a feljelentést.


"Jó lenne felnőtt embereket nem helyre pofozgatni."


Természetesen. Én csak arra akartam példát hozni, hogy a jogos önvédelem az a fenyegetettség mértékével arányos lehet. Ergo, ha kapsz néhány pofont, és visszaadsz egyet, és itt megállsz, az még beleférhet. Betörni az orrát már nem arányos válasz, semmiképpen sem önvédelem. Ezzel együtt a válaszpofon sem jó megoldás, természetesen.

2022. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
90%

"És te szerinted primitívség,akkor inkább tűröd hogy szemétkedjen veled?"


Szerintem itt két dolgot keverünk, ami nem passzol össze. Az, hogy valaki direkt beléd köt az utcán, hogy hergeljen, az egy végtelen primitív dolog. Nyilván nem szabad ezt tűrni, ugyanakkor ha beleállsz, ugyanarra a primitív szintre mégy le.


Ennek ahhoz, hogy veszekedés közben kapsz egy pofont a csajodtól, te meg bevered az orrát, annyi köze van, hogy mindkét esetben az egód sérül, és ezért elégtételt veszel. Ez valóban egy primitív ösztön kiélése, amit rohadt nehéz féken tartani, de semmi köze az önvédelemhez.

2022. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
0%
Nem primitívebb, mint amikor egy nő üti meg a férjét, mert nem tetszik neki valami.
2022. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
74%

Itt többen is börtönt emlegettek.

Egy erős felindulásból (mert ezt a bíróság is így fogja látni) elkövetett súlyos testi sértés miatt egy büntetlen előéletű ember semmiképpen sem fog börtönbe kerülni.


Rengeteg hülyeséget irkálnak össze a válaszolók, miközben itt-ott vannak valóban helyes és hasznos válaszok is.

2022. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 FoxtrotLidérc ***** válasza:
13%
Jó lenne tudni az előzményeket, de ha nekem sikerült megállnom, hogy legutóbbi exemet fizikálisan bántalmazzam, amikor közös ingatlan mellett kijelentette: nem bírja folytatni mert többször is megcsalt, akkor szerintem mástól is elvárható hogy türtőztesse magát. Nem leszek álszent, legszívesebben legott szétrugdostam volna, de hogy nem mentőt, hanem papot kell hozzá hívni. Mégsem tettem. Mert a majom már lemászott a fáról - réges régen...
2022. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:
A feleség üzeneteket talált a férj telefonjában más csajoktól, ezért kiverte a balhét. A férj szépen meg akarta magyarázni, és bocsánatot kérni, de a feleség nem hagyta, elhordta mindennek a férjet,stb., amit a férj el is hallgatott, aztán a jött a pofon, amire reflexből visszaütött.
2022. jún. 16. 11:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!